Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ti melyiktől féltek jobban:...

Ti melyiktől féltek jobban: ha halál után nincs semmi vagy ha van?

Figyelt kérdés

2015. aug. 28. 15:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs
2015. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb elképzelésem a halálról az, hogy a marha nagy sötétségben, test nélkül, örökkön-örökké, tehetetlenül magamra leszek hagyva a gondolataimmal. Mint a végeláthatatlan depresszió.
2015. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Igazából nem félek egyiktől sem. Talán magától a haláltól kicsit, de leginkább attól, ami odáig elvezet. A halál nem opcionális, akármi van utána, viszont a halálhoz elvezető események már megválaszthatók többé kevésbé. Szerintem félelmetesebb, ha nem választhatod meg, és szenvedésekkel teli haldoklás vár, mint az, hogy mi van utána.
2015. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Igen. Hát az emberek többségének szerintem fájdalmas halála van/lesz. Szerintem a szenvedés elkerülhetetlen. Csak pár szerencsés van, akit álmában ér vagy tényleg nagyon gyorsan hal meg.

És akkor még ki tudja, hogy mi jár közben a fejükben.

2015. aug. 28. 15:59
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Majdnem közömbös. A szeretteimet nem látom többet, ez a legnagyobb veszteség ami a halállal érhet.


Ha esetleg - fantáziáljunk kicsit - halálom után valamiféle más dimenzióba kerülne a lelkem, és ott megtudhatnék talán valamit az élet és a világ értelméről, az érdekes lenne - ha lenne ilyen. De már senkinek nem mondhatnám el ezeket.


Ahhoz semmi kedvem viszont, hogy megöregszem (jó esetben), megbetegszem, meghalok, és "odaát" még engem vegzáljanak, értékeljenek valakik, angyalok, az ördög vagy Isten, még további feladatokat rójanak rám, húzzanak - vonjanak, ahelyett, hogy pihenhetnék az örökkévalóságig. Ez nem vonz.


Így az sem izgat igazán, ha nem lesz semmi. Miért foglalkoztatna? A születésem előtt sem voltam.

2015. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%
A semmitol nem kell felni meglatasom szerint, mivel akkor mar nem fog erdekelni semmi mivel nem leszek, nem lesznek gondolataim amik a felelmet fajdalmat stb. szulik. A halal felelem sokkall inkabb a bizonytalanasagbol es az eletben maradasi osztonbol szarmazik. Ha viszont van vmi a halal utan akkor az elmeletileg lehet rossz is, igyhat attol jobban tartok.
2015. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a halál utáni semmi az jó, olyan mint mielőtt megszülettem gondolom
2015. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a szeretteim szenvednek, maximum.
2015. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:

Ezen még soha nem gondolkodtam.De most hogy így bele gondolok attól félek inkább hogy nincs semmi a halál után.

Ha van szerintem az már rossz ugysem lehet,persze ha a menyországba kerülünk.

Nekem ezek olyan tények és dolgok amit az agyam nem bír feldolgozni.Menyország,pokol,angyalok stb.

2015. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Egyiktől sem. De ha valaki azt mondaná örökké kell élnem, attól iszonyúan félnék.
2015. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!