Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha öngyilkosságom előtt...

Ha öngyilkosságom előtt mindenem ingyen odaadom rászorulóknak, akkor javul a karmám?

Figyelt kérdés
Vagy csak rosszabb lesz?

2016. jan. 9. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem javul. Az anyagi javak szétosztogatása is karmát teremt, aminek ki kell egyenlítődnie. Viszont az öngyilkosság sok életen át kísérthet, újra, és újra ugyanebbe a csapdába hajszolva téged, kialakuló, majd veleszületett betegségeket okozhat, hogy lekorlátozzon, megnyomorodsz testben, és szellemben, ahogy az önkényes haláloddal megnyomorítottad azokat, akik körülötted vannak. Az öngyilkos karmáját nehéz feloldani, és soká tart. Az öngyilkos halála csak a szenvedések elodázása, és áttestálása egy új ártatlan életre, nem pedig a szenvedéstől való elmenekülés. A szenvedéstől csak akkor tudsz megszabadulni, ha élsz. A karmát is csak úgy tudod feloldani, ha élsz. Ha meghalsz, elveszted az események fonalát, és drasztikusan csökken az esélyed a "gyógyulásra".
2016. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az írásodból rájöttem, hogy én már voltam öngyilkos. Remek. ajjajjajaaj
2016. jan. 9. 13:36
 3/17 A kérdező kommentje:
A kiegyenlítődést úgy értsem, hogy: én karácsony előtt 1-2 dolgomat ingyen odaadtam ismeretleneknek, csak hogy érezzék jól magukat vagy érezzenek amit akarnak, nekem jól esett. Tehát ez úgy egyenlítődne ki, hogy én is kapok valamit aminek majd örülök?
2016. jan. 9. 13:37
 4/17 Spilerke ***** válasza:
47%
Ha öngyilkos leszel mindegy, hogy mit teszel előtte. Meghalsz és véged lesz. De szerintem nagy gyávaság, amikor valaki ezen agyal, és meg is tenné. Egy ilyen valaki csak magát szereti és meg sem érdemli az életet. Aki maga után csak gyászt hagy és a könnyebbik utat választja, az csak a szerettei és mindenkinek terhére van. Én utálom az ilyet, és remélem se vallásilag, se ezoterikusan nincs számukra megváltás.
2016. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
A karmát nem lehet ilyen olcsó trükkökkel átverni. Egyértelmű, hogy nem önzetlenségből, hanem előny reményében osztanád szét.
2016. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Spilerke:

"De szerintem nagy gyávaság, amikor valaki ezen agyal, és meg is tenné. Egy ilyen valaki csak magát szereti és meg sem érdemli az életet. Aki maga után csak gyászt hagy és a könnyebbik utat választja, az csak a szerettei és mindenkinek terhére van. " - Azért ezzel vitába szállnék. Nyilván senki sem jókedvében lesz öngyilkos - más szemszögből nézve éppen a szerettei(?) részéről önzés elvárni, hogy csak azért, hogy nekik ne kelljen gyászolni, a másik szenvedjen tovább. meg aztán, sokszor sajnos nem csak az öngyilkosnak, hanem a családjának is megváltás a halála.

2016. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

"Aki maga után csak gyászt hagy és a könnyebbik utat választja, az csak a szerettei és mindenkinek terhére van."


Épp fordítva. Persze már egyszerűbb a felelősséget az öngyilkosra hárítani. De az igazi gyilkosok a "szerettek", az élők, akik belekergették.

2016. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A 7es se mond hülyeséget.

De én a karmát nem akarom átverni. Lényegében akkor az öngyilkosság esetén teljesen mindegy, hogy milyen életet éltem, mennyit segítettem másokon?! Ennyi? Esetleg majd a következő életemben íródik jóvá a sok jó tett?

2016. jan. 9. 14:13
 9/17 gnoomage ***** válasza:
26%
Mit érdekell téged mit segít a karmádon, ha már meghalsz? Nem hiszek ebben, de gondolom ha azért csinálod, mert azt hiszed jobb élet vár rád, nem nagyon számít...
2016. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,lepontozhatsz,mert nem azt írom amit olvasni akarsz.De meg kell értened hogy a karmát ilyen könnyen nem tudod jobbá tenni.Arra van az egész életed,hogy helyre rakd a karmád és halálodkor nem kell már ezzel törődnöd.Hisz te egész életedben helyes életet éltélt.

Az viszont hogyha valaki öngyilkos akar lenni , nem segít a karmán még ha előtte szét is adod mindened. :)

Ilyen könnyen nem megváltható a karma :)

Sajnálom,de mindenkinek van rá egy egész életed,viszont a legtöbben csak az utolsó pillanatokban élnek vele,amikor már semmit sem tehetnek.

2016. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!