Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az ember hitétől függ, hogy...

Az ember hitétől függ, hogy mi történik vele a halál után, vagy van valami egységes törvény, ami mindenkire egyformán hat?

Figyelt kérdés
2016. márc. 4. 16:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
"Legyen a ti hitetek szerint!" Ismerős?
2016. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Elég humoros lenne és interferálna is másokkal... Régi idők hite, hogy az embert a halála után mindenki szolgálni fogja, akit megölt...
2016. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Az én hitem szerint a fizikai test szépen mondva az enyészeté lesz, a lélek-szellem pedig folytatja a feladatát máshol. Ha a hitem nem ezt diktálná, akkor sem tudom másként elképzelni, hiszen a fizikai test csak élettelen dologgá válik a halál után. Hiába temetik vagy hamvasztják, hiába raknak a sírra sok vagy kevés virágot, az ott már egy semmi. A lényegi része nincs odatemetve.
2016. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A gravitáció mindenkire hat, legyen élő vagy holt és teljesen mindegy hisznek-e benne.
2016. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
0%

Én hiszek Istenben és hiszem ha egyszer meghalok hozzá kerülök.

Ha valaki elfogadja Jézust megváltójának és Ő hozzá méltóan éli életét,a mennybe fog jutni.

Viszont ha az életünket behálózza a Sátán hatalma elkárhozik a lelkünk és pokolra jutunk. Ott nincs jelen Isten,nincs kiút csak az örök szenvedés és fájdalom lesz velünk.

Viszont amig itt élünk a földön az Istennel való kkapcsolat lesz nehezebb. Lehet,sok nehézségen kell keresztül mennünk de a végén nyugodtan halhatunk meg mert tudhatjuk,hogy valami sokkal jobb és elképzelhetetlen boldogság vár ránk.

Ha a sátánnal mataduk,az életünk a

földön látszólag boldogabb lesz viszont halálunk után örök szenvedés vár ránk.

Ezt nem kényszerítésnek kell venni,senkire sem erőszakolhatjuk rá a hitet,de ez így van és ez az a "törvény" amiről kérdeztél.

2016. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha az emberitétől függene, hogy mi történik vele halála után, annyiféle túlvilág lenne, mint ahány ember hiszi a halál utáni lét valamilyen formáját. Az lenne ám az igazi anarchia!
2016. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"annyiféle túlvilág lenne, mint ahány ember hiszi a halál utáni lét valamilyen formáját. Az lenne ám az igazi anarchia!"


Illúzióból, megélésből, fantáziából, érzelmekből, álmokból, vágyakból stb is annyi van, ahány ember. Mindegyik a saját maga kis univerzumában.

2016. márc. 7. 13:55
 8/21 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint a Kult nevű svéd horror szerepjátékban mindenki olyan túlvilágra kerül amiben hisz. Aztán végül kitörlik az emlékeit és újjászületik. Elég elborult játék, ötvözik a gnoszticizmust, a Kabalát, meg úgy kb. mindenből egy kicsit.
2016. márc. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Jó is lenne, kitalálom a lehető legjobb túlvilágot amiben hihetek, aztán minden mindegy.
2016. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Vannak olyan tanítások, amik szerint csakis a bűntudat érzése hozza létre a poklot az adott egyénnek. Tehát saját magát bünteti mindenki.
2016. ápr. 2. 00:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!