Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Előző életemben rabszolga voltam?

Előző életemben rabszolga voltam?

Figyelt kérdés
Van egy elméletem, mi szerint előző életmben rabszolga voltam. Nem tudom biztosan, de sok mindent megmagyarázna... Egészen kicsi korom óta tudok olyan dolgokat, amit egyszerűen nem lehetne. Amióta az eszemet tudom, tudok a rabszolgaság létezéséről. Nem mondta el nekem senki, csak tudom és sokat is gondolkoztam rajta. Például nyolc éves voltam amikor magamtól eszembe ötlött a “‘megbélyegzés”. Nem mint ötlet, csak úgy, higy ez biztosan így van. Később mikor aztán ugyanezt elolvastam a történelemkönyvben, rettenetesen megrémültem. Kicsit utánaolvastam és kiderült, hogy egy csomó mindent jól gondoltam, hogy a félelmeim közül sok létezik. Most lehetne hozni, hogy véletlen vagy, hogy ilyen az emberi természet, de nem hiszem. Aztán rengeteg rémálmom van, hogy megvernek vagy bántanak. Soha senki se bántott, de mintha mégis. Mindenhol ösztönösen keresem a menkülőutakat, a búvóhelyeket. Ha valaki nálam erősebb idegent látok rögtön lesütöm a szememet. Próbálok ellene tenni, de nem megy. Gyűlölöm ha valaki megmondja mit tegyek, ha ez van görcsbe rándul a gyomrom. Mégis, valamiféle kellemetlen nyugalmat vagy megszokást ad, ha ezt teszi. Ha valami ilyesmiről hallok rögtön begörcsölök. Ha nem tud mozogni a lában vagy lefognak pánikrohampt kapok. Emlékfoszlányaim vannak mindenféle helyekről és ismeretlen mégis ismerős arcokról. Néha úgy érzem egy kis haraggörcs vagyok. Rengeteg rémálmom van. Értem, hogy ez volt, de nem látom az egészet. Rettenetes ez a sejtelmes düh, ami körbelengi a mindennapjainat. Mit tegyek? Van valaki itt hasonló helyzetben? Hogyan tudhatnék meg erről többet? Kérlek a “csak álmodtad” kommentelők kíméljenek, ezt már egyszer megkaptam. Előre is köszi!

2019. márc. 21. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
A Föld 99%-a rabszolga! Te nem csak voltál, most is az vagy. Velem együtt. A háttérhatalom rabszolgái!
2019. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes gondolat.


Kizárt, hogy egy kisgyerek megálmodjon olyan dolgokat, amelyekről nem is tud.


Nyilván a környezetedben sem volt mindennapos beszédtéma.


Nem vagyok biztos hogy létezik ilyesmi, de arra sincs bizonyíték, hogy ne lenne, ergo lehetséges.


Milyen korból gondolod, hogy származik az előző életed?


A láncokkal, "rabnyakörvekkel" kapcsolatban is vannak ilyen érzelmeid, fóbiáid?

2019. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos benne, de a 16-17. század fordulójára tenném. És igen, minden ilyesmi rettenetesen taszít, mégis ismerős. Meglátok akár egy képet és elfog a dühvel kevert undor. Értem én, hogy az okés emberek nagy része elítéli az ilyesmit, de nekem olyan mélyről jövő ösztönös érzéseim vannak, amit egyszerűen nem tudok megmagyarázni.
2019. márc. 21. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez annyit tudok hozzátenni, hogy - bár rabszolgasággal kapcsolatban ilyen érzéseim nincsenek - mélyről jövő, megmagyarázhatatlan érzéseim nekem is vannak Afrikával, elsősorban Fekete-Afrikával és Dél-Afrikával kapcsolatban.


Soha nem jártam ott, de akárhányszor látok onnan képeket, videókat, mindig ilyen "ismerős otthon" érzés csap meg - ezek mind hiányoznak a többi földrész esetében, talán csak a kolumbiai dzsungel ad vissza ebből valamennyit.


Keress rá Ian Stevenson kutatásaira, ő foglalkozott gyerekek előző életbeli emlékeivel, és elég sok megállapításra jutott is ezek során.

2019. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit tegyél? :D nem tudom de attól, hogy megtudod az okot még nem szűnteted meg az okozatot. Ez csak izgalmas. Szóval számomra hülyeség.
2019. márc. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kreténpali ***** válasza:
78%
Írói pályán nem gondolkodtál? Szerintem tök jól menne.
2019. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kizárni. Hasonló szituban vagyok, és hát szkepticizmusom dacára elmentem néhány látóhoz, médiumhoz, nevezzük aminek akarjuk. Kivétel nélkül mindegyiktől visszahallottam a sztorit, ami összeállt a fejemben. Én nem állítom, hogy ez megmásíthatatlan tény, de enyhén szólva creepy volt.
2019. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt inkább az az érdekes, hogy miért ilyen intenzív az élmény. Hogy egy korábbi tapasztalat miért van ilyen mértékben jelen most. Úgy érzem, nem sok életen keresztül lehettél rabszolga, hanem egy bizonyos életben, ott és rendkívül méltatlanul. Talán magas rangba születtél akkor, mégis elvittek. Lehettél hadifogoly arisztokrata. Az egész történetedben nekem az tűnik fel, hogy már akkor sem érezted magadénak a rabszolga létet. Lehet, hogy érdemes lenne emberi jogokkal foglalkoznod.
2022. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!