Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Arról sokat hallunk, hogy a...

Arról sokat hallunk, hogy a halál beállta után kiszáll a lelkünk a testből, de mikor megy be?

Figyelt kérdés

Egy baba gondolom már úgy születik meg, hogy benne van a lelke, de gondolom az apuka zacsijában még nincsennek kósza lelkek amik a beágyazódásra várnak.

Sokat hallani, hogy halál után látja a lélek a testét ahogy távolodik tőle... akkor a bejutáshoz is kéne valami "időpont". Ti olvastatok vagy hallottatok már erről valami elméletet? Köszi


2019. ápr. 13. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Egészen pontosan a fogantatás pillanatával egyezik a KELETKEZÉS. Ez rejtett, nem ismert. Ezt követően a formaképző építő erők működésében látszik- egész az első húsz egynéhány éven át, kezdetben erősen és gyorsan, majd egyre lassulva ez megáll. Közben alakul a lélek is, PERCRŐL-PERCRE vagy pontosabban pillanatról-pillanatra. A lélek később is változik, de a földi létállapot elfoglalásával (~27-30) év már nem jelent "növekedő" fizikai formaváltozást.
2019. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, bár én úgy képzeltem, ha meghalok a lelkem megtisztulva egy az egyben "beleszáll" egy új fejlődő testbe.
2019. ápr. 13. 16:14
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
-van ilyen elképzelés is, nem üti a másikat. A földi létállapot elfoglalása a fogantatástól évekig törtnénik - nem egy "kész lélek" csak egy "lélekcsíra" (gandharva) ugrik oda. [link]
2019. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akik reinkarnációs hipnózisban részesültek olyanokat mondanak, hogy már egész idős a méhben a baba amikor először elfoglalja a lélek és még egy jó ideig a megszületés után is ki be járhatnak. Azok az embriók például akik elvetélnek vagy pár naposan, hónaposan meghalnak nem is fogadnak lelket magukba mert "odaát" ezzel nyilván tisztában vannak és nem küldenek feleslegesen senkit ilyen testbe mert nincs semmi értelme. Ha érdekel a Lelkünk útja című könyvet ajánlom akár a neten is fellehteő pdf-ként, egy pszichiáter írja le az eseteteit aki nem az előző életekbe hanem a létközi állapotba viszi el hipnózisban a pácienseit.
2019. ápr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

én úgy tudom, a 21.napon amikor az embrió szerkezetileg már szinte teljesen kifejlődött és már csak nőni fog. kb addig lehet asszem abortuszra menni, mert utána már "embernek minősül".

(valami keleti, cuccba olvastam de melyik?)

fúú de utáltam az utolsó két szót valaki tudja szebben...

2019. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Nincs szerencséd, mert az ember (is) folyamatosan fejlődik.

Először egysejtű szinten van, aztán egyre fejlettebb állat lesz belőle.

Öntudata viszont csak 2 éves kora után lesz!

Szóval, egy fejletlen agyban mit csinál egy emberi lélek?

Bele se fér.

Vagy addig egy állat lelke költözik bele 1 hétre?

Aztán egy másik, már fejlettebb állaté egy újabb hétre?


Egyébként meg a külső (testtől független) lélek létezését tiltja az energiamegmaradás.

2019. ápr. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően minden dolog: folyamat, mégpedig ciklikus folyamat. Egy felnőtt ember szintén általában naponta ki-bejár a testéből-testébe, hiszen alszik is.


Az egyén egy illuzórikus dolog. Ilyen elvont dologra nem lehet tömören válaszolni, mert sok más tényezőt is el kellene magyarázni a kérdésedre, hogy kellően megértsd, pl az idő valódi fogalmától az egyén fogalmáig, amely -reinkarnációs, tehát teljesen értelemben- tágabb és elvontabb jelentésű, mint azt a pszichológia leírja.


Az illúzió fogalmát sem érti sajnos a többség. Ez egyfajta szükséges dolog, és amíg nem értik, mi ez, addig egy szükséges rossz dolog. Aki kellően érti, annak számára meg szükséges jó.


Az "egyén" mint illúzió a fogantatással egyre fejlődik, ugyanakkor hozz magával preferenciákat, tapasztalatokat, más idővonalakról, adott esetben más idődimenziókból. Ezért az "előtt" és "után" fogalmak relatívak.


Az "egyén" a fogantatást közvetlenül "megelőzően" az anyával azonosul, magömléskor az apával, fogantatáskor pedig az egyesült ivarsejttel elsősorban ("akörül van"), de elsősorban még csak pszichésen kezd kötődni, elsősorban az anyával.

2019. ápr. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
* Elírtam, bocsi! A magömlés pillanatában a hímivarsejt áramlását alapvetően megéli, főleg azt.
2019. ápr. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Egyik látó tanárnőm mesélte (aki mellesleg szülésznőként dolgozik :) ), hogy a lélek a fogantatás előtt már 9 hónappal csatlakozik az anya aurájához (lelkéhez) ismerkedik az anya rezgéseivel-érzelmeivel. Így ő látja azt is, ha egy nő hamarosan teherbe fog esni. De ahogy az egyik válaszoló is írta, itt csak ismerkedésről van szó. A lélek igazából - teljesen, az első levegővétellel csatolódik a babához. Mesélt történeteket, amikor megszületett a baba és ő látta, hogy a sarokban ott a lelke és nem akar csatolódni, a baba nem sírt fel. Azt mondta ilyenkor az ima segít, meg kell kérni a lelket, hogy maradjon itt. De igaz az is, hogy álmunkban "máshol" járunk. A lelkünk felsőbb szinteken töltődik. ez nem csak a babákra igaz, hanem minden emberre. A könyv amit ajánlottak tényleg nagyon jó. Én is csak ajánlani tudom, hogy olvasd el.
2019. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
óó és még annyi: nem a testen belül van a lélek, hanem a lelken belül van a test... körülölel minket... a köznyelv aurának hívja, de valójában az a LELKED :)
2019. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!