Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatási nehézségek, mit...

Altatási nehézségek, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

3 hetes a babám, és egy kicsit meg van kutyulva az alvása.

Nappal nagyon jól alszik, simán alszik 3-4 órát egyhuzamban, és nem sír ha felébred, el nézelődik, ha esetleg mégis eltörik a mécses, megnyugszik ha felveszem, és függőlegesbe kerül.


Azonban este... Jajjj azok az esték...


Óránként max. 2 óránként kel, ha leteszem, 10 perc múlva felkel, eleinte nyöszörög, kínlódik, aztán sír, teljesen belelovallja magát és akkor bajban vagyunk, nem hagyja abba szinte semmire. Ha nem várok, és a nyöszörgésnél felveszem, a hasamra teszem, akkor visszaalszik, de nem tudom letenni, mert felkel 10 perc múlva megint. Nem lenne olyan megterhelő, de a férjemnek kellene aludni hogy tudjon dolgozni másnap.


Azt nem értem, hogy este miért nem megy a 4 óra alvás? Most is már 3.5 órája alszik, 0 nyöszörgés, de este 10 perc nem megy neki, és azt a keveset is az ölemben alussza.


Ötlet?

Ne hagyjam az utolsó alvását délután?

De akkor nem lesz túl zaklatott hogy elaludjon este?


Tápszeres baba, sírni nem fogom hagyni.


2020. jún. 9. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp hagyd aludni! Szüksége van rá, nagyon pici még. Úgy fejlődik ha annyit alszik, amennyire szüksége van! Mi ugyan így jártunk. Pár hét alatt rendeződött, és "megtanulta" hogy éjjel kel nagyokat aludni, de persze az én fiam már 3,5 hónapos. Szerintem semmiképp se tartsd ébren, nagyon sok alvásra van még szüksége. Ha meg most pont így jön ki, hogy nappal alszik többet, szerintem alkalmazkodj mégjobban, aludj vele nappal te is. Hamar át fog szokni:)
2020. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hat eleinte hajlamosak felcserélni a napszakokat. Babaöböllel probalkoznek, akkor már nyoszorgesre tudod nyugtatni. Később meg könnyebben eltolod a ti ágyatoktól, ha úgy szeretnéd, mintha közétek szokna.
2020. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Mit vársz egy 3 hetes babától? A férjed vállalta ezt, amikor védekezés nélkül szeretkezett veled. Türelem, idővel és az idegrendszer érésével rendeződik.
2020. jún. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Felkelteni nem fogom, de ma pl úgy időzítettem azt a 2 percnyi hason levést, hogy délutánra essen. Utána kicsit kellett neki annyi idő kb még 30 perc hogy megnyugodjon, most alszik megint. Remélem lesz rutin, mert engem nem zavar, én ma tök jót aludtam vele délután, csak a férjem tudjon aludni többet este, mint 2 óra.


Amúgy sokat alszik, csak úgy sajnálom szegényt, hogy van napi 4-6 óra amikor ilyen kis zaklatott, és nem tud aludni. Ásít pedig, szóval tuti álmos, de felkel 10 perc után. Kezemben jól elalszik, csak félek hogy én is elszunnyadok és leejtem.

2020. jún. 9. 19:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem várok semmit csak segíteni szeretnék mindkettőnek 🙂
2020. jún. 9. 19:29
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg a férjed aludjon egyszer-egyszer külön szobában. A baba nyugodtan aludjon rajtad. ;) embert próbáló ez az alvásmegvonásos időszak, de nem tart örökké. Hidd el, pár hónap és jobb lesz. Addig is hordozd sokat a kicsit. Az jót tesz az idegrendszer fejlődésének.
2020. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hú micsoda tanácsok.. Aludjon a férj külön. Gratula! Gondolom marha jó a férjnek is ha kiszoritja a kedves anyuka a közös ágyból..


"mit vársz" basszus.. Tanácsot kért a kérdező, mit várna.


En azt tudom ajánlani, ami nálunk bevált. Nappal világos mindig bent is, fürdés előtt már picit lecsendesültünk, fürdés nyugiban, utána már félhomály, sötét a szobákban is. Egy kis idő és még tanul áttérni így az éjszakai nagyobb alvásokhoz. A baba azt követi, amit mutatunk neki amiben segítjük, amire szoktatjuk. Nálunk külön szobában van kezdetektől, most fel éves. Eddig jó :D minél nyugodtabban alszik napközben, úgy jobb az éjszaka is. Sok sikert! :)

2020. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!