Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor és hogyan szoktassuk a...

Mikor és hogyan szoktassuk a babát a kiságyba?

Figyelt kérdés

2 hetes a kicsi, arra készültem, hogy kiságyban fog aludni, főleg mert ott a légzésfigyelő.

Úgy alakult, hogy a kiságyban van a legkevesebbet. Vagy már akkor felébred mikor teszem bele, vagy max 15 percig alszik.

Ha mellettem van az ágyban, alszik mint a bunda, összebújunk, szopizunk. Egész éjjel alszik, 2-3x felébred szopizni, de vissza is alszik közben.

Próbáltam 2 éjszaka"kemény"lenni és kiságyba tenni, 10től nyűglődtünk éjjel háromig, ez alatt egy percet sem aludtam, kb 60x raktam ki-be az ágyba, mindketten kimerültünk.

Háromkor feladtam, magam mellé vettem és aludtunk reggel kilencig.

Mi ilyenkor a helyes? Túl pici az egyedül alváshoz? Hagyjam magam mellett? Meddig? Mi lesz ha baj van és nem veszem észre légzésfigyelő nélkül? Miért nem alszik a kiságyban 15 percnél többet, mikor szülői ágyban órákat is akár?


2020. aug. 18. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

[link]


[link]


9 hónapig benned volt, egy vérkeringéssel, ne várd el tőle, hogy két hetesen már külön aludjon. Ráérsz később is rászoktatni a kiságyra. Amúgy ha melletted alszik (és a szükséges biztonsági dolgokat megteszitek), akkor kisebb az esélye a bölcsőhalálnak, mert a te légzésed "emlékezteti" a levegővételre, és kicsit felszínesebben is alszik a zajok miatt :)

2020. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Ráérsz még, kB négy hónapos volt a babám amikor már mindhármunknak jobb volt, hogy külön alszik. Azóta nagyon sokat alszik éjjel egyben, a saját ágyában.
2020. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Az én 3 évesem még nen akar külön aludni. :)
2020. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Én 10 hónapig próbáltam "kemény" lenni és kiságyban altatni. 6-15 alkalommal kelt éjszaka,már fizikai fájdalmaim voltak a fáradságtól.

Én ezután vettem magam mellé. Azóta alszunk mindketten mint a bunda. Szóval nekem egyáltalán nem sikerült külön altatni, de ez sem tart majd örökké. Neked sok sikert!

2020. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Elso perctol kezdve csak ott altattuk, sosem qludt koztunk.
2020. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Mi is kezdettől fogva külön szobában és saját kiságyban altattuk. Hát, nem volt egyszerű, sokszor kelt, fáradt is voltam, mint a fene, de hozzászokott, mert a köztünk/mellettünk alvás nem volt opció. És hát végtére ahhoz fog szokni, amihez szoktatjuk.
2020. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Hasonló nálunk is a helyzet,7 hónapos,imád a nagyágyban aludni és fekve szopizva alszik el este,hozzám bújva. Kiságyba nem úgy tűnik hogy a rácsos ágyba beszokna,sámlira felágaskodva óvatoskodva teszem be,de vagy egyből ébred vagy fél óra múlva,úgy tűnik még nem érett meg rá, bármennyire is szívesen beszoktatnám mert már gurul éjszaka és nagyobb a helyigénye.

Leesésgátlóval átalakítanánk majd a kiságyat és úgy tervezzük majd beszoktatni,de még nem tudjuk ez mennyire válhat be. Vagy tényleg meg kell várni azt az időt amikor megérik a kiságyban alvásra,sírni nem szeretnénk hagyni. Itt gyakorin 12,14 és talán 15 hónapos babákról meséltek akik hirtelen könnyen beszoktak,nem tudom mennyire gyakori ez.

Amit még el tudnék képzelni a sátorágyban szoptatás és úgy leesésgátló,de nem ajánlott sajnos még ilyen pici korban ez a fajta ágy és nagy költség lenne arra váltani. Természetesen mi sem szeretnénk ovis korig várni, és két éves korától bölcsit is tervezünk 4-6 órában. Ha beválik módszer, én is szívesen olvasnám!

2020. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én babám sem akart az Istenért se a kiságyba aludni. Azonnal fent volt ahogy raktuk bele. Elaltatni sem lehetett benne, inkább ordított. Közénk vettük elég hamar. Mindig bepróbálkoztunk a kisággyal de hiába. 3 hónapos volt, mikor meguntuk, nem fértünk tőle, úgy hogy vettünk 1 baba öblöt az ágyunk mellé. Szuperül aludt benne, érezte, hogy ott vagyok mellette, de mégis kényelmesebben aludtunk mi is. Éjjel csak megkapta a cicit mikor megébredt és már aludt is vissza.

14 hónaposan viszont már kinőtte elég rendesen, úgyhogy azóta szokatom a saját szobájába. Neki 120-as leesésgátlós ágya van, itt alszok vele már 1 hónapja, ketten elférünk kényelmesen. Már 12 foga van, most jön egyszerre a 2 szemfoga, azt 1 kicsit megérezzük. Ha azok kibújnak, akkor viszont elaltatom és szokatom az egyedül alvásra, illetve éjjelre a cicit is megvonom tőle. Igyekszem kitartónak lenni. 2 gyerekkel már végig csináltam. :)

2020. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Babaöblöt tudom én is javasolni. Én nem akartam köztünk altatni, féltem is h megütjük álmunkban vagy hogy ráfordulok, meg légyszi ne kövezzetek meg, de én szeretek a férjemhez odabújni vagy ilyesmi (tudom, szaranya vagyok...). Szóval a köztünk alvás nem volt opció, bár szerintem a lányom sem szerette volna, mert volt h hajnalban magam mellé vettem, mikor már huszadszor ébredt fel egy órán belül, de nem maradt nyugton mellettem sem. Viszont a babaöböl nagyon jó volt, ha felébredt, csak benyúltam hozzá, megfogtam a kezét, és már aludt is tovább. Most már a kiságyban alszik, 7 hónapos.
2020. aug. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 khniki ***** válasza:

Kisfiam babaöbölben aludt 4 hós koráig, de ott már igényelte a váltást, mert pörgött-forgott, nem fért már el. Igazából 1 hét alatt megszokta.

Nappal sokáig összebújva aludtunk a kanapén, következő gyereknél már másképp fogom csinálni, mert így kínszenvedés volt 2 hónapos kora után beszoktatni a kiságyba.

2020. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!