Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ajánlanatok bevált altatási...

Ajánlanatok bevált altatási technikákat?

Figyelt kérdés

7 hónapos kislányom napközben egyáltalán nem akar aludni, ha 40 percet alszik egész nap, az már soknak számít. Éjszaka kb 8 órát alszik, 1x kel közbe.

Korábban a tápszertől volt, hogy bealudt, már az se segít. Ringatástól, énekléstől, cumitól, babakocsiba tologatástól nem alszik.

Kinek milyen módszer vált be?



2020. szept. 21. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Na, én is kíváncsi vagyok. Ugyan az én babám ugyanennyi hetes csak, napközben hol végig eszik-alszik, hol pedig azt amit a te babád. Utóbbi esetben az egész délután (vagy nap...) az esti alvásig egy nagy nyűgösség. Ringatás, tápszer, cumi, babakocsi, hordozókendő, torna, ének nem segít. Cicin elalszik (szigorúan fejés után, ha jön belőle valami attól idegállapotba kerül), de ahogy megpróbálom lerakni, rögtön ébred.


Azért nem értem, mert este szépen alszik, egyszer van álometetés, és azontúl gyakorlatilag önállóan visszaalszik... De nappal sehogy sem.

2020. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem az esti etetésre teljesen beájulnak az egész napos hisztitől :( azért megy akkor olyan könnyen az elalvás... csak már néha félek, hogy valami baja lesz a babámnak, annyira sír, küzd az alvás ellen...
2020. szept. 21. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a napirend és a következetesség segített. Fix ideje volt (azóta is van) az evésnek, sétának, játéknak, fürdésnek, alvásnak. Meg kellett tanulnom elhinni, hogy jól csinálom, és igenis szüksége van a babának alvásra. Az első 1-2 hét kaotikus volt, aztán megszokták a gyerekek az új rendet. (Első babával nem volt ilyen gondom. Ha nyűgösködött, letettem az ágyba és elaludt. A második manó feladta a leckét). Legyél következetes, mégis türelmes. Gyengéd, de határozott. Ha eljött az állásidő, aludni kell. Nincs más opció. :) A megvalósításban meg a relaxációs zene segített. Rákeresel a videómegosztón, hogy "fall asleep music". Fontos, hogy az altatás mindig ugyanúgy történjen. Ha több mindent is ki kell próbálni, akkor mindig ugyanabban a sorrendben próbáld ki a dolgokat. Egy idő után megtanulja a kicsi, hogy melyik eseménysor után következik az alvás. És próbálj nyugodt maradni.
2020. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Lassan egy hónapja kínlódunk az altatással. Azelőtt se volt könnyű, de most már 1-1,5 óra az altatás, pedig mindent pont ugyanúgy csinálunk, mint azelőtt. Fürdés, vacsi aztán irány az ágy és ugyanaz a zene, ami mindig. Most 11 hónapos és ilyen nehéz még nem volt. :/


Szóval sajnos nincs válaszom számodra, mocsok nehéz tud lenni az altatás. :(

2020. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk fix altatódal volt születésétől (Radnóti:Éjszaka, a Kaláka feldolgozása).

Azt elénekeltem neki, de igazság szerint cicin aludt el.

Nekem nagy szerencsém volt, hogy 2 évig szopott, és elaludt rajta. Csak le kellett tennem.



Olyan idős korában már velem aludt (egészségügyi okokból, nem szeretném kifejteni), úgyhogy letettem, és ennyi.

Szóval ott voltam vele, ezért nem sírt utánam.



De. Ha nem akar aludni mostanában, akkor próbáld meg nem túlstresszelni magad.

Én is volt, mikor már nagyobb volt a lányom, hogy csak betartattam vele a pihenőidőt. Nem baj, ha nem alszik, de pihennie kell. Ebben legyél következetes.


Autóban altatást is próbáltad? Elnyomja őket általában.

Ezek az időszakok amúgy múlandóak. Kitartás!

2020. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tippeket! Kipróbáltam több dolgot, végül a ringatás+cumi+altatódal+full sötétben altatás vált be. Így 20-30 perc alatt elalszik.

Az autóban altatást csináltuk egy ideig, de hosszú távon nem engedhetem meg magamnak anyagilag, hogy naponta többször rójuk a köröket.

2020. szept. 28. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!