Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi történt a 2 éves gyerekemmel?

Mi történt a 2 éves gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Másfél hete a kislányom alvása teljesen felborult. Szó szerint nem akar aludni, se délután, se este. (szüksége van az alvásra és ha elalszik 1,5-2 óra kell neki)

Úgy ment eddig az altatás, hogy mese aztán mellkasát vagy a hátát simiztem és elaludt 5-10 perc alatt. Most ahogy lefekszik dumál (még csak szavakat mondd de baba nyelven nagyon sokat beszél) 10-15 perc után mondom h most már alvás, vagy énekelni szoktam. De csak mondja mondja, és ha többször rászólok, ilyenkor kezdi, hogy nem nem. Majd átmegy borzalmas hisztibe, csapkod, rugdos stb. Ha hagyom hogy mondja 1,5 óra után se alszik el próbáltam azt is.

Este dettó ez megy. Majd miután jól kihisztizte magát alszik.

Délután 1-3ig aludt és max 10 perc volt az altatás, most kb fél 2re tudom letenni és fél 4 körül keltem míg elaltatom egy óra lett.

Este korábban, 9re már aludt, most az is egy óra és 10 előtt ha fejre állok se alszik el.

Amúgy látom hogy álmos ásítozik.

Júniusban született a kis öccse, a hisztik most sűrűbbek is, részben szerintem a pici miatt is, de ezt az alvást abszolút nem tudom hova tenni.

Foga azt néztem, hogy folyamatosan nő a 2.őrlők alul de az egyik szinte teljesen kinn van a másik is már félig.

Éjszaka is többször megébred, cumi kiesik neki odaadom alszik tovább.

Szerintetek mi lehet ez? Mit tudnék vele csinálni?


2020. okt. 5. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én hagyom hagy játsszon. Mesét olvasok neki majd addig nézegessük a könyveket amíg ő maga nem megy oda az ágyhoz hogy aludni akar. Ha nagyon nem akkor elkezdek neki altatókat mondani Bóbita,kis Balázs stb. Mondom neki h a szomszéd gyerekek is alszanak . De nem erőltetem az alvást. Attól csak rosszabb lesz. Nézd meg mi lesz ha nem rakod le hanem megvárod míg ő jelwz
2020. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 hete pl ez előtt a "rossz alvásos" időszak előtt volt olyan h délben vagy fél 1kor egyszer csak bealudt. De akkor nagyon korán kelt reggel.

Ha viszont abszolút nem altatom nyűgös és kb 3kor alszik be, este akkor még képtelenség letenni normális időben. De köszi a tippet megpróbálom még egyszer.

2020. okt. 5. 15:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne engedj rá. Akkor nem alszik rendes időben. Fiaim (ikrek) is most múltak 2 évesek. Hisztiztek nagyon 2 hétig, most is van napi szinten de nem egész nap, mint akkor.

Alvásuk nekik is elromlott. Szinte nem is keltek, max 1x, nappal is 2 órát simán aludtak. Éjjel sokat kelnek, az altatás mindig nehéz, de nem hagyom, hogy ne aludjanak el délben. Ma is 1 órát altattam én is, 1kor aludtak el. Sztem 1-2 hét és helyre rázodik az altatás. Nyugi. :)

Fogakkal, beszedfejlodessel semmit nem tudunk. Türelem sajnos.

2020. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!