Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3,5 éves esetében melyik...

3,5 éves esetében melyik alvási opciót választanátok?

Figyelt kérdés

1.: Reggel kel 8 körül, kimarad a délutáni alvás, este pedig 8-fel9 körül kidől. Hátránya hogy estefelé megy a megborulós túláradós hiszti.


2.: Reggel 6-fel7 kelês, délutáni alvást erőltetni kell, ha nagy nehezen el is alszik, ébreszteni kell 16 órakor este pedig 23 óráig megy a buli.



2020. nov. 16. 20:03
A kérdező szavazást indított:
Első verzió, ne aludjon délután
Második verzió, kell neki és az idegrendszernek a pihenés
Hozzászólásban kifejtem: rahagyom, csak csendes pihenő stb
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Első opciót választanám, délután egy kis csendes pihenővel.
2020. nov. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3., Nálunk az ment, hogy 6-kor kelt (magától), nem aludt délután és este kidőlt 9-kor.

Az első verzió egyébként azért is esett volna ki, mert (nálunk) az oviba legkésőbb 8-kor be kell érni.

2020. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ovis de délben elhozom, most pedig amúgy sem jár a vírus miatt.
2020. nov. 16. 20:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem erőltetném a délutáni alvást, esetleg mikor látnám ebéd után hogy már fárad akkor egy fél órát nyugiban, összebújva könyvet olvasgatnék vele. Az esti lefekvést/lefekvésre készülődést előrébb hoznám egy kicsit.

A lányom augusztusban töltötte be a hármat, a szeptemberi beszoktatás alatt délutánonként kidőlt, aztán október óta pedig csak nagyon ritkán szeretne aludni délután, de nem is erőltetem, mert így este 7-kor már alszik is és reggel időben ébred (fél 7 körül), hogy 8-ra kényelmesen beérjünk az oviba.

2020. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam, nyár végére szinte nullára leépîtette a délutáni alvást. Ha már nagyon fáradt, akkor ő szokta mondani, hogy aludna délután, fel szoktam “ajánlani” ezen kívül is, de nem erőltetem. Mióta a húga megszületett borult a napirendje és sajnos ez lett a vége. Eleinte ő is nagyon “hisztis” volt nap végére, de már bírja a napot. Igaz este 8 körül fekszik és reggel 7 előtt nem kel, szóval egy huzamban megalussza ami kell neki átlagban.
2020. nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!