Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akik Montessori alapján...

Akik Montessori alapján nevelnek! Az újszülöttet/pici babát miben altattátok, kiságyban?

Figyelt kérdés

2021. jan. 9. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Én ugyan nem montessori elven nevelem, de abban biztos vagyok, hogy 1, másfél éves korig teljesen mindegy hogy hol alszik. Ha kétévesen teszed a matracra, akkor sincs semmi, nincs olyan ember aki emlékezne a rácsos ágyra, pedig szinte mindenki abban aludt. A rácsos kiságy a legbiztonságosabb egy babának.
2021. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos koráig mellettünk, kiságyról levetettük a fele rácsot és odatoltuk az ágy mellé, utána már matracon.
2021. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is 3 hós koráig babaöbölben aludt mellettünk/velünk, aztán észrevettem, hogy gyakran megébred a mocorgásunkra és akkor átkerült a saját rácsos ágyába. Azóta egész jól alszik.


Amúgy bocs, lehet, hogy hülye kérdés, de az altatás helyszínének mi köze a Montessorihoz? Mármint az nem arról szól, hogy a gyereknek szabadságot adunk, hagyjuk őt a saját üteme szerint felfedezni, mozogni amikor mozogni akar és ilyenek? Az alvásnak mégis mi köze van ehhez? Én igyekszem (majd, most még csak 5 hónapos, olyan nagyon nagy nevelést nem tudok alkalmazni egyelőre) Montessori elvek szerint kezelni a gyerek fejlődését, de ezek szerint van, ami kimaradt? :D

2021. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Előző! A montessori elvek szerint matracon kell, hogy aludjon, ezt még én is tudom pedig sosem állt szándékomban így nevelni. Gondolom ezzel is a szabadság van biztosítva, hogy bármikor felkelhet.
2021. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"Maria Montessori azt javasolja, hogy a kisbabák és a gyerekek a földre helyezett matracon aludjanak, így önállóan le tudnak feküdni és fel tudnak kelni. A rácsos ágy rácsait azonnal le kell venni, ahogy a gyerek erre igényt mutat. A járni tudó gyereknek egy alacsony ágy a legmegfelelőbb – fontos, hogy egyedül fel és le tudjon mászni – és innen a leesés sem lesz veszélyes (a rácsos agyakhoz szokott gyerekek eleinte gyakran leesnek). Például két egymásra rakott és összeszíjazott matrac vagy egy japán futonra helyezett matrac ideális megoldás lehet. A futon vagy tatami előnye az is, hogy nappalra feltekerhető, így több hely marad az egyéb tevékenységekhez."
2021. jan. 9. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a kifejtést!

Azért újszülöttként/pár hónaposan az "önállóan le tudnak feküdni és fel tudnak kelni" rész nem annyira probléma szerintem. Egyébként nálunk az a terv, hogy amint fel tud állni, leszedjük a kiságy oldalsó rácsát, szóval ezek szerint akkor is így altattuk volna, ha nem tudom, hogy ez Montessori :D De 5 hónaposan még nyilván nem hagyom, hogy kiguruljon az ágyból. A szabad mozgásigényét kiélheti ébren a szőnyegen, ott nincs korlátozva.

2021. jan. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Az elején néha legurult az ágyáról, de szőnyegre kerül, a matrac sme olyan magas. Hamar megtanulta, hogy hogyan ne guruljon le róla. Most 10 hónapos, de már egész hamar lemászott egyedül reggel, amikor felkelt. Van, hogy nem is "szól" nekünk, reggel elkezd játszani egyedül. Rá is tud mászni, de egyedül még nem alszik.

Szerintem szuper dolog, hogy nincs így korlátotva. Írhat privátot, akit érdekel jobban.

2021. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 honapos a babam, egyelore racsos agyban alszik, eppen teljesen bababiztosra csinaljuk a szobajat, es akkor egybol matracra kerul.
2023. aug. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!