Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyedül aludt a babátok?

Egyedül aludt a babátok?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom és nagyon rossz alvó. A mai napig ringatni kell hogy elaludjon, mert amikor pici volt sose aludt el magától, vagy szopizva vagy cumisüvegen. Most viszont lesz egy tesója, és nem szeretném ugyan azt a hibát elkövetni. Anyukám szerint hagyni kell a babát hogy egyedül aludjon el. Van itt valaki aki ezt alkalmazta? Megetette és letette, aztán a baba egyedül aludt el? A lányom 11 kg és számomra fájdalmas az altatása, hátam, nyakam leszakad. Nagyon hálás lennék ha valaki akinél ez bevált leírná a tapasztalatát!

2021. febr. 24. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
A fiam most 5 hónapos. Az első perctől egyedül a saját szobájában a kiságyában alszik el. Először lelkiismeret furdalásom volt, de az ismerőseim körében rengeteg gyereknek okozott bajt a későbbi átszoktatás. Tehát vettem egy nagy levegőt. Eddig nem kellett ringatni, és a cicin sem volt jellemző, hogy aludjon. Persze voltak kivételesen nehezebb napok, amikor csak úgy aludt el. Én úgy csinálom, hogy berakom megsimizem buksiját kap egy puszit, odaadom a cumiját kezébe az alvós nyunyóját. Általában 10 perc maximum és alszik. Sírni sose hagytam, leraktam a fáradság első jeleire. Ha sírt akkor kivettem, kicsit megszeretgettem és visszaraktam. A kiságy az alvás helye, ott sose játszik. Mára nagyjából szerintem megszokta, ha oda kerül alvás jön. Az esti rutint pedig nagyon tartom. Fél7-kor pancsi, utána szinte sötétben és csendben hamika, büfi és befektetem még ébren a kiságyba. Puszi, cumi, nyuszi es alvás. Fél8-kor már alszik. Nap közben azért már nem ennyire egyszerű a dolog amióta minden is érdekli csak az alvás nem, de nagyjából azért működik.
2021. febr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen gyerekfüggö. Lányom 2 éves koráig egyedül aludt el, beraktuk az ágyba, kimentünk és elaludt. 2 évesen rájött, hogy szórakoztatóbb ha velünk alszik el, ha kimegyünk ordit, 2 órát kell vakarni a hátát elalvás előtt.
2021. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Igen. Nekünk ilyen a fiunk. De ő így született. Nem is szerette soha ha ringattuk. Ha álmos volt azt szerette ha békén hagyjuk a francba aludni.

Ha nem ilyen lett volna biztos nem trenelem. Nekem nem lett volna szívem hallgatni hogy sír, amikor olyan kicsi, hogy azt se tudja mi van körülötte. Most hogy már egy éves, bizony van, hogy tulporog. Olyankor kicsit előfordul hogy sír, de olyan fáradt hogy hamar elalszik. Ilyenkor se cipelgetem.

Mi történik ha a lányod az beteszed a kisagyba és kész?

2021. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Gyerek és életkor függő.


A miénket is ringatni kellett eleinte, most már elég ha beülök vele a hintaszékbe, eszik a sötétben, csendben, van amikor bealszik és már teszem is le aludni, van amikor kell még vele a székben dülöngélni. Ez tartható.

2021. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
Nekem bevált a fitballon ringatózás. Sokkal kevésbé viseli meg az izmokat.
2021. febr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok, nagyon sok hasznos dolgot megtudtam most. A lányomat mi sem hagytuk sírni soha, mindig el ringattuk vagy más módon elaltatuk. Az utolsónak :manapság ha beteszem a kiságyba feláll, eljátszik mindennel amit ott talál, ha huzamosabb ideig bent van akkor elkezd nyűgösködni. Ha a sötét szobában mellé fekszek a nagy ágyon akkor is elkezd mászni, le akar jönni szóval semmivel sem tudom lenyugtatni. Csak is úgy sikerül az altatás, hogy a karomban fogom sétálok vele énekel neki stb. Amikor kicsi volt akkor sem aludt el soha magától, ébren volt a kövi etetésig és ott ájult be szopizva.
2021. febr. 24. 11:11
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
az én lányom is egyedül, így is lett szoktatva. Neked javasolnám adamo-féle hintát, az ringat, de ott állsz te is, így anyahiánya sem lesz, megkapja a figyelmet, a ringató mozdulatot, meg neked sem szakad le a hátad
2021. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, van egy adamo hintánk de abban sem szeret lenni.


Esetleg tud valaki valami tanácsot adni a kis tesóval majd hogy csináljam? Tudom nem egyformák a babák, de szoktatás is sokat jelent.

2021. febr. 24. 11:43
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
1es vagyok. Elejétől úgy próbáld szerintem szoktatni, ahogy utána szeretnéd csinálni. Ha kiságy egyedül elalvás a saját szobájában akkor úgy. Kiugró esetek lehetnek persze ritkán, hasfájás, fogzás, front...stb. Ha nem szeretnéd ringatva altatni, ne ringasd azért,hogy elaludjon. Mégha nagy is a kísértés. Nekem is nagy volt, mert számomra is nagyon jó érzés volt néha a karomban ringatva altatni. De 5 hónaposan 8 kg, én meg vagyok 50, úgyhogy nem bánom, hogy nem szoktattam rá. Akárhogy is szeretnéd, találd ki, de utána mindig úgy csináld. Neked mi lenne amúgy a megfelelő?
2021. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Gyerektől függ ès nem szoktatàstòl. Azèrt nem lesz rossz alvò a lànyod, mert altatni kell.
2021. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!