Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Vajon mi lenne a jó megoldás?

Vajon mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy 23hós fiam. 11hós kora óta 1x alszik nappal.

Kb 1 héttel ezelöttig úgy nézett ki egy napja, hogy 7-fél8 fele kel, délelött elfutunk boltba, majd a házban jatszik. Délbe letettem 1 órát aludni, utána udvar (ha esik ha fúj) délután benn játszás, 6kor vacsi, 7kor fürdés, utana irány az ágy. Ahol kb mindent is csinál, csak pihenni ne kelljen. 10óra kb mire elaludt.

Ezzel hellyel közzel ki is voltam békülve.

De 1 hete kb azt csinálja, hogy éjjel általában olyan 1 fele felkel, és 2 órán keresztül csak pörög, dumál, 10x iszik, majd utána mikor összeveszek vele elalszik. Ma már az hagyján hogy éjjel fenn voltunk, 5kor már kukorékolt. (Igaz 7kor visszaaludt, 8ig).


Nagyon gondolkozom rajta, ha elhagynánk a nappali alvást, nem e rendeződne az éjszaka? Lehet túl sok mar neki és éjjelre kipiheni magát azért nem akar aludni?


Én napok óta 4-5órákat alszom, zombi vagyok. Mellette várjuk a kistesót, 9hetes vagyok, a nappalaim is katasztrófák.


Anyával beszéltem, én és tesóim 1éves korunkig aludtunk nappal. Anyós szerint férjem is csak másfél éves koráig.


De bennem a félsz, ha most elhagyjuk, 1év mulva ovi, ott meg ugye kell aludni.


Nem tudom mi lenne a jó. Tudnátok tanácsot adni?


2021. febr. 24. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom kb másfél éves koráig aludt délben. Tovább tartott elaltatni/még elaludt, mint amennyit aludt... Akkor mondtam hogy kész elég, onnantól kezdve nem fektettem le, és nem is igényelte. Este 7-8 körül elaludt, majd ébredés nélkül végig aludta az éjszakát és nem kelt korán.
2021. febr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1es!

Ezt jó olvasni.

Megpróbalkozok vele, hátha nalunk is ez lesz a megoldás.

2021. febr. 24. 11:13
 3/10 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Reméljük beválik :) egy próbát megér, úgyis látod rajta ha mégis igényli a napközbeni alvást. Sok sikert és kitartás :)
2021. febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönjük :)

Csak ez az állapot tarthatatlan hosszútavon.

Most amiatt van bennem a félsz, hogy estére viszont lemerül. Vagy olyan fáradt lesz, amiatt kel majd éjjel.

De próba cseresznye, most pár napug nem hagyon nappal (csak ha tensleg muszáj akkor)

2021. febr. 24. 11:20
 5/10 Derjaderja ***** válasza:

Az én lányom nagyon nyűgös alvás nélkül, inkább a hosszát rövidítem, korábban kelünk stb.

Mért teszed le 8kor ha csak 10kor alszik el? Nem lehet hogy ha ott még van valami program, akkor jobban elálmosodik? A lányomnak még van egy aktív periódusa este.

Az udvarban mi van, mennyit mozog? Gyerektarsaság nincs esetleg elérhető?

2021. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5ös!

Hosszát már így is rövidítettem, 1 óra után keltem. Ha rz az 1 óra nincs meg, és úgy kel, onnan estig hiszti van.

Azért teszem le 8kor, mert ha hagynám még játszani, nem hogy 10kor, de éjfélkor sem lenne alvás. Próbáltuk.

Udvarban kb minden is van. Homokozo, bicó, kismotor, hinta, labda, minden. Menyit mozog? Az alvason kívül meg se áll 2 percre.

Van gyerektarsaság, szomszédba vannak, velük minden nap játszunk.

2021. febr. 24. 13:04
 7/10 Derjaderja ***** válasza:

Aha értem. Gondoltam hátha fáradtan rövidebb altatást igényel, de akkor nem. Játszótér esetleg? Minden nap kell menni boltba?

Tudom hogy ezek szerint érdekes az udvar is, de a játszó azért megis más, ha jó környéken laktok és szimpatikus családok járnak.

Hogy szoktad altatni?

2021. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Derjaderja ***** válasza:
Amúgy az óviból el tudod ebéd után hozni ha most születik a pici és akkor ez a szempont nincs.
2021. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Játszótér 3 háznyira van. Heti kb 2x minimum kimegyünk. Bár kb mindig üres.


Altatni úgy szoktam, hogy melléfekszek, simizem azt kidől. Születése óta így csináljuk.


Azért nem akarom, mert tesó ha 2éves lesz visszamegyek dolgozni. Onnan ott alszanak. Szokja.

2021. febr. 24. 15:30
 10/10 Derjaderja ***** válasza:

Jaj de akkor már 5 éves lesz, nem? Csomó nagy csoportos nem alszik. Ezt az óvónő feladata kezelni. Szerintem azt csináld ami most a legjobb, ne 3 evre előre aggódj.

Ha el akarja hagyni az alvást, ha beleszakadsz is elhagyja.

2021. febr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!