Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet mindennap ilyen...

Hogy lehet mindennap ilyen nehéz és változó alvasilag?

Figyelt kérdés
Már 7 hónapos múlt a lányom, és egyszerűen nem tudunk napirendet kialakitani. Olyan mértékig megvan hogy 3 óránként eszik általában, és az éjszakát atalussza, előbb van fürdés és utána az utolsó tapszer. De a nappalok teljesen rapszodikusak, össze vissza alszik, és minden altatás viccen kívül másfél órát vesz igénybe, hogy aludjon 10 percet,ez az egész napomat kitolti, minek után semmit nem alszik, felkel és egy óra múlva már megint tok fáradt és kezdjük elölről az ágyban való kínlódást, sírás, vergodes, majd nagy nehezen elalszik, tok álmos ez egyértelmű mert néha be be csukja a szemét és mikor már azt hiszem elaludt kezdi elölről a vergodest. Ha kiveszem az ágyból hogy akkor ne aludjon, akkor a játszószonyegen csinálja ugyanezt. Szóval aludni szeretne ez egyértelmű. Vannak persze napok amikor tok jó minden és alszik egyben 2 órát, de ez nagyon ritka. Viszont tényleg semmi másból nem áll így a napunk csak az altatás körüli szívásbol. Este is 8-9 között kerül általában ágyba, és sokszor éjfél van mire sikerül elaltatni. Ha elmegyunk sétálni, azt is ugyanigy végig vergődi, nyőg közben, feszeng, sír. Már hónapok óta ugyanazt a tápszert kapja és van olyan nap amikor minden zökkenőmentes de az a ritkább. Már nem tudom mi baja, de lassan beleorulok.
2021. okt. 20. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát egyrészről talán nem kellene görcsösen ráállni erre a napirend-kérdésre. Ez maximum akkor működne, ha tényleg mindennap ugyanazt csinálnátok, ami nyilván nem nagyon működik. Te sem napirend szerint működsz, veled is előfordul, hogy előbb vagy később álmosodsz el ,hogy nem vagy éhes délben, vagy 11-kor már kopog a szemed.

Nem írtad, hogy hogy haladtok a hozzátáplálással. Nem lehet, hogy egyszerűen éhes marad? Az én babám jövő héten lesz 8 hónapos, annyira gyorsan rákapott a rendes ételre, hogy már 2 héttel a hozzátáplálás megkezdése után nem lehetett kiszúrni a szemét anyatejjel/tápszerrel, azonnal ki kellett váltani 2 étkezést, most ott tartunk, hogy megy a vacsora is.

Ezen kívül még ugye a fogzás jöhet szóba, vagy az is, hogy az altatásnál igényel valami mást, amivel eddig nem próbálkoztál.

2021. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogzás? Mozgásfejlődés miatti izomláz? Nekem a kisebbikem volt ilyen rapszodikusan össze-vissza alvó. Néha újra nekiduráltam magam, hogy na a héten megnevelem, mert mindent összeölvastam... és akkor órákig altattam, magamat mindig már közben többször sikeresen :) Aztán általában jött az, hogy "letojtam", vagyis nagy bűntudattal feladtam, ha alszik, alszik, ha nem, nem. A lehetősége mindig megvolt, és általában végül csak elaludt valahol. Ágyban, ölben, babakocsiban, ahol épp érte, akkor aszerint igyekeztem rögtönözni, de számolni vele nem lehetett, hogy mi lesz a napirendünk. 3-4 éves korától lett jó alvó, most ágyút lehet mellette sütögetni 7 évesen. De addig katasztrófa volt, csak ilyen 20 perceket aludt több etapban, 1 évesen már délután se, de közben éjszaka 5x kelt, 2 évesen a bölcsiben se, aludt... Iskolaérettség körül túlhallást diagnosztizáltak nála (azt mondták, olyan jól hall, mint a denevérek:)) , ami idegrendszeri éretlenség tünete, így lehet, hogy ez okozta, de egyébként másban nem volt problémás gyerek, sőt hasfájós se volt meg hisztis se volt (mint a másik gyerekem:), aki meg irdatlan jó alvó volt, este 7-től reggel 7-ig, plusz délután 2-3 óra még nagycsoportban is... szóval a kicsi biztos ezt kompenzálta karmatikusan:D).
2021. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szintén 7hós a fiam. Minden napunk más, plusz az éjszaka is katasztrófa. Általában 5-6-7 kor kel, ez már nagy intervallum, kb 8fele alszik először de ugye ha 5kor kel akkor már hamarabb fáradt ha 7kor később. Az, hogy mennyit alszik teljesen kiszámíthatatlan, van, hogy simán megvan a 2óra de van, hogy fél óra múlva már pislig, hogy neki ennyi elég volt. Az esti rutin fix, apa 6kor hazaér, vacsizunk addig mellettünk játszik, kicsi játék fürdés altatás. Mostanában rendszeresen felébred 4-5x is 10óráig amikor magam mellé veszem és így alszunk tovább.

Engedj kicsit az igényeinek, hidd el én is próbáltam tartani mindent de rájöttem, hogy kevésbé idegesítem magam ha kiszolgálom az ő igényeit. Mozgásfejlődés, fogzás, lassan itt a szeparációs szorongás, annyi minden bezavarhatja őket.

2021. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, itt nem is a napirenden volt a lényeg, hanem hogy nem tudom elaltatni, ez viszont az egész napunkra rá nyomja a bélyegét. Mert egesznap mást sem csinálok csak altatok, már ott tartunk hogy nincs időm semmire. Főzni hetkozben egyáltalán nem tudok, sőt egy mirelit dolgot sem tudok bevagni a sutobe, mert aludni szinte semmit nem alszik. Egyedül egyáltalán nem alszik el, ha meg elaludt és ott hagyom bekapcsol a radar és felkel. Így egész héten gyűlik a tenni való, mert nem mosok, nem pakolok, sőt először enni is akkor tudok ha a férjem hazáért. A hétvége meg ahelyett hogy együtt lennénk, abból áll, hogy apuka vigyáz rá én meg csinálom a héten kimaradt dolgokat, mosok, főzök, takarítok. Ha ébren van akkor sem tudom magára hagyni 5 percnél tovább, mert már dunnyog, a konyhánk meg sajnos távol van a nappalitol, székben meg nincs el így hogy már ennyire eleven.
2021. okt. 21. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd. Az világos, hogy csodamódszer nincs. Ha a babád nem hajlandó másként aludni, akkor csak magadat őrlöd és idegesíted vele, hogy semmivel nem haladsz. Éppen ezért abból kell lefaragni, amiből lehet.

Például főzés. Azért a mai világban, amikor mindenhonnan lehet nagyon vállalható minőségű menüt rendelni, egy kicsit luxusnak érzem ezt főzőcskézést, főleg mivel a legtöbbeknek ez igenis gondot okoz. Egy s3ggel nem lehet több lovat megülni, és mivel olyan világot élünk, ahol a baba a prioritás, nem a házilag szaggatott nokedli, ezért nem gondolnám, hogy egy percig is ebből gondot kellene csinálni.

Mindjárt egy problémával kevesebb.

Aztán lehet időszakosan fizetett segítséget kérni takarításban. Ha havonta kimegy egy cég, akik mindent megtisztítanak az ablaktól a hűtőig, akkor neked mindjárt elegendő csak ott, ahol a papok táncolnak. Nem kell ennek tartósnak lennie, csak addig, amíg be nem áll valahogy az alvás. De az világos, hogy te is csak idegeskedsz ilyen dolgokon, hogy juj mi lesz a levessel, gondolom emiatt maga az altatás is úgy zajlik, hogy végig azon eszed magad, mikor alszik már el, mert fel kell porszívózni. Engedd el ezeket, azt mindjárt kicsit jobban fogod látni a dolgokat. Ha több időd lesz, akkor kicsit az agyad is kitisztul és hátha eszedbe jut a megoldás is, amivel majd könnyebb lesz.

2021. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!