Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kell órákon keresztül...

Miért kell órákon keresztül altatni az 1 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelenség elaltatni. Napok óta ez megy. Eddig csak esténként de már napközben is. 3 órája altatom megint. Mindig időben elkezdem altatni amikor látom, hogy fáradt de csak nézeget. Egy idő után meg már persze túlfárad és sír. Utána semmi sem válik be. Elalszik aztán 5 perc múlva fent van. Megint nézeget aztán megint sír. Ördögi kör. Próbáltam a hordozókendőt, ringatást, adamo hintát, lerakni hasra, hàtra, simogatni, összebújni, énekelni, megetetni (tápszeres), bepólyázni de úgy igazán semmi sem segít. Egy idő után aztán kidől valahogyan. Sírni sosem hagynám. De már kikészültem. Van egy két évesem. Ő sem volt jó alvó de ennyit sosem kellett szenvedni az altatással. Egész nap kézben van a pici. Nagyon sehol sincs el max 10 perceket. Ringatom én nincs ezzel baj mert tudom közelségre vágyik de már ez sem segít :( a hátam már szétment teljesen a sok cipeléstől

2021. nov. 4. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, ez tényleg elég melósnak hangzik :-( Kitartás, idővel biztos jobb lesz. Én mei-taiban cipelem a babát, és az a tapasztalatom, hogy ha nagyon-nagyon figyelek a jó tartásra, bírja a hátam. 2 hónapos, 5 kg. Kézben sokkal fárasztóbb. Ha lehet, a nap egy részében cipelje vagy kendőzze az apja. Leghatásosabb altatás nálunk a mei-tai és 10 perc porszívózás. De van, amikor csak mellen alszik el és fel se állhatok, mert felébred. Ha lenne másik gyerek, nem tudnék mit csinálni, nem lenne időm ennyit ücsürögni vele.
2021. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Azért tart eddig, mert nem hagynád sírni. Akkor marad ez.

Nagyon keményen nyomtam én is, két gyerekkel 2.5 évem ment rá erre, amikor elfogyott a cérnám és hagytam sírni. 12 percig sírt, aztán azóta átaludta az éjszakát. Repül majd rám itt is minden, még féltégla is, hogy mekkora szaranya vagyok, de van az a pont, amikor el kell dönteni, hogy elértünk egy határhoz és meghúzni azt. Azt az egyet sajnálom, hogy eddig elmentem egyáltalán. Majdnem ráment az életem.

2021. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nàlunk is ez ment. 3 òràs altatàs (ringatva, labdàn, babakocsivan, fejen pörögve, mindenhogy) könnyebb lesz, de most brutàl nehèz.
2021. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk doodoo nyuszi segített :) keress ra. Van belőle kutyus, egerke, maci.

A szuneteset érdemes venni mert azt könnyebb elhagyni. 1 hosan kapta pont e miatt, s már szinte nem is használjuk csak ritkán. 5 hos

2021. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek a valaszt. Latom nem vagyok egyedul :)

Kettes nem itellek el csak ez nem az en modszerem.

Van fp vidrank az mindig zenel de hiaba 😅

2021. nov. 4. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es: dodo-ból kutyánk volt. Sajnos van, akinek ez is csak dekoráció, mint a lányom. :( (2-es voltam).
2021. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Babakocsi esetleg?
2021. nov. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kérdező, hogy alakultak a dolgok?
2022. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!