Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a 10 hónapos kislányom heti 1-3 alkalommal este 23 óra tájékán felkel?

Figyelt kérdés

Bővebb infó:

5 hetes kora óta a saját szobájában alszik, 2 hónapos kora óta végig aludja az éjszakákat.

Nagyjából 2-3 hete kezdődött, hogy kislányom heti 1-3 alkalommal mindig 23 óra tájékán sírva felkel. Először azt hittem, hogy a felső fogacskák indultak el neki és ez végett kel éjszaka. Viszont nem gondolnám, hogy maximálisan ez állhat a háttérben mivel, hogyha bemegyek hozzá akkor feláll az ágyban és abba hagyja egyből a sírást, ha ki veszem teljese vidám, mosolygós, Hogyha kijövök egyből elkezd sírni. Ilyenkor kb egy óra hosszán keresztül járkálok oda vissza mire egyszer csak teljesen elcsendesül és vissza alszik. Jelen állás szerint van két fogunk, stabilan állunk, kanapé mellett kapaszkodva sétál. Napközben 1x fixen alszik 1.5-2.5 órás időintervallumban. Este pedig 20 órakor tesszük be aludni, de akkor már dörzsöli is a szemeit, hogy álmos. Az utóbbi 3 ébredésénél figyeltem fel arra, hogy aznap amikor este kelt akkor délután nem aludt. Lehetséges, hogy a délutáni alvás hiánya végett kelhet fel este?



2021. nov. 16. 23:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Valamint azt még elfelejtettem leírni, hogy miután sikerült vissza aludni utána reggel 8-8:30ig csend van.
2021. nov. 17. 00:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg az óraállítás is bekavarhatott neki, az is pont két-három hete volt.
2021. nov. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kialakulóban az életritmusa.

Egyik így, másiknál úgy.

2021. nov. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az utóbbi 3 ébredésénél figyeltem fel arra, hogy aznap amikor este kelt akkor délután nem aludt."


Valószínűleg durván túl volt fáradva. 10 hónaposan van hogy nem alszik délután?? A másfél éves lányom se tudna anélkül ébren maradni estig. Nekem 10 hónaposan még mindkettő 2x (!) aludt nappal. Nyilván nem egyformák, biztos van olyan baba, akinek ennyi idősen már az 1 is elég, lásd pl a tiédet, de a 0 az akkor sem egészséges.

2021. nov. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az óraállítás előtt is kelt, ezért ez nem vettem számításba.

4/4: hogy egy picit bele láss a napunkba. Egy szóval sem írtam, hogy 0x aludna egy nap. :)

A lányom 8:30kor kel, reggeli utána játék vagy ha valahova menni kell akkor elintézzük. 12-kor ebéd, utána alszik legalább 2 órát. Délután kaja.. hogyha ő nem álmos nem teszem be a szobájába vergődni, inkább játszunk vagy kimegyünk sétálni. 7 órakor fürdik utána vacsi játék és 8kor megy aludni.

Azt, hogy a Te gyermekeid igényelték a napi 2x alvást, nem jelenti azt, hogy az enyémnek is szükséges. Halkan megsúgom azért, hogy baráti körben vannak egyidős babák és Ők sem alszanak mindig 2x .. a legnagyobb aki 1.5 éves már egyáltalán nem alszik délután csak ebéd után.

Egyébként, tegnap 3x aludt a kislányom mivel reggel 7kor felkeltették, így aludt délelőtt, ebéd után, és délután is 1 órát.. és lám 11kor felkelt :)

2021. nov. 18. 08:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ezzel tisztában vagyok, le is írtam: "Nyilván nem egyformák, biztos van olyan baba, akinek ennyi idősen már az 1 is elég"

Azt valóban benéztem, hogy az ebéd utáni alvás nem feltétlenül egyenlő a délutáni alvással, nálam az, mert nekem már a kisebbik is csak ebéd után alszik 1x nappal, így én azt hívom délutáninak, emiatt bocsi :) Én emiatt azt hittem, hogy ha a tiéd nem alszik délután, az azt jelenti, hogy nem alszik nappal egyáltalán. Így hogy kifejtetted, már értem.

2021. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi probléma csak szerettem volna tisztázni. Egyébként sajnos még mindig nem tudtam megfejteni, hogy mi lehet az ébredések oka :( ma is 2x aludt délelőtt és délután is.. most mégis már 1.5 órája ébren van és ahogy benn hagyjuk a szobájában egyből keservesen sír, de ameddig benn vagyunk nincs probléma
2021. nov. 18. 23:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!