Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam el a kisbabám,...

Hogyan altassam el a kisbabám, hogy ha utánna leteszem ne keljen fel?

Figyelt kérdés

7 hetes kisbabámat eddig előfordult , hogy leraktam és aludt 1 órácskát hintában, az ágyon, de mostmár csak ölben mellkason akar. Ahogy leteszem felkel.

A Mellen elalszik evés közben de akkor nem lakik jól és ahogy leteszem fel is ébred.


2021. dec. 9. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Olvass a 4.trimeszterről. elmúlik ez az időszak, de van olyan baba akinek kell a testközelség.
2021. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Majd elmúlik, csak ne szoktasd közétek.
2021. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk is volt ilyen időszak, sőt, néha most is előfordul, hogy jobban igényli a közelségünket, bár nálunk inkább apukát igényli ilyenkor nagyon.

Ilyenkor ha nincs más, betesszük magunk közé és velünk alszik :)

2021. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Ezért alszok vele.

Amúgy igen,negyedik trimeszter.

9 hónapig benned élt,kibújt egy hideg,idegen világba és elvárjátok,hogy önállóan aludjon,holott még arra sem képes egyedül,tanulnia kell és érni rá. Ráadásul minden idegen és félelmetes. Ha a mellkasodon van,hallja a hangod,szíved,érzi a bőrmeleget és az illatodat. Persze hogy jobban alszik és megnyugszik,mert biztonságban érzi magát. Inkánbb élvezd ki ezt a rövid időszakot. Nekem már hiányzik,pedig nem volt túl rég. Gyesen vagy,ez a "dolgod", amennyiben nincs másik gyerek akinek feltétlen szüksége van rád, minden más ráér.

2021. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Igen, ez ilyen. A mi babának velünk aludt fél éves koráig emiatt az ágyban, imádtam, a második gyereknél sem csinálnám másképp.


Most 8 hónapos, már le lehet tenni úgy, hogy ne ébredjen fel, a szobájában alszik az ágyában és nagyon hiányzik, mikor ott szuszogott köztünk :) Alig várom, hogy hajnalban ébredjen, és hozhassam át :D


Tényleg rövid időszak, aztán elmúlik és nem lesz többé, használd ki.

2021. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miután bealudt a cicin, még egy 15 percig sétálgattam vele, amíg teljesen elernyedt a teste. Ha felemeltem a kezét, és visszaesett, akkor volt jó.

Utána mehetett be az ágyába a babafészekbe ( a szoptatós párnából csináltam), szigorúan úgy, hogy utoljára a feje érjen le.

Egy ideig a fitt labdán is jól elaludt evés után, sajnos mostanában nem.

2021. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Mi akárhogy próbáltuk, 3 hónapos koráig csak rajtunk volt jó neki, vagy úgy, hogy teljesen hozzám simulva. Nálam a nagy elvek, hogy nem alszik velem, úgy kb a 3. ébren töltött napig tartottak, aztán a fáradtság győzött és mondtam, hogy ottb.sszameg, akkor alszunk együtt. Nem túl kényelmes, örülök, hogy már tud aludni nélkülünk is, de az első hónapokban elfogadtam, hogy neki ránk van szüksége az alváshoz. Sokkal kisebb szenvedés volt, mint folyamatosan megpróbálni lerakni és kezdeni elölről az altatást, mert úgyis abban a pillanatban pattan ki a szeme, hogy hozzáér a feje az ágyhoz...
2021. dec. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Az én babám az elején sárga volt, ezért nagyon jól aludt. Mikor elmúlt, akkor sokáig kendőben altattam, vagy szopi után felkötöztem az alvó babát, így nem kellett letenni. Éjjel mellettem alszik. Most 4 hónapos, úgy látom, sokszor már ő igényli, hogy letegyem. Annyira nyugodt baba lett, hogy néha elalszik a játszószőnyegen egyedül.
2021. dec. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!