Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha ketszer alszik este nem ebred?

Ha ketszer alszik este nem ebred?

Figyelt kérdés
Masfel eves a lanyom ejjel sokat kel. Egyszer alszik egy nap de 5 korul van egy elfaradasa latom rajta. Ha ketszer aludna megint vajon ejszaka nem kelne annyit? Van osszefugges szerintetek?
2022. febr. 17. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez gyerek függő. Nagyon sok gyerkőcre vigyáztam. Mindegyiknél másképp volt.

Az általánosságban igaz volt, hogy legkésőbb délután 4-kor fel kellett őket kelteni ennyi idősen, mert este másképp nem aludtak (általában 8 körül altatták őket a szülők vagy én). Szóval meg kéne próbálni előrébbhozni a délutáni alvást. Viszont van olyan gyerek, akinek már 1 évesen se kell délután aludnia. Szóval változó. Próbáljátok ki. Ennyi idősen viszont a 2x alvás már nem kell egy gyereknek általában. Azzal van a baj, hogy későn alszik délután és nem telik el elég idő a 2 alvás között, nem fárad el.

2022. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nalunk az a gond hogy 10-11 kozott alszik egyet (6-7 kozott kel). Ket orat alszik szoval 12:00-13:00 kor kel. Nem tudom kesobbre huzni mert akkor mar nagyon nyugos. Este 7-8 kozott alszik de a 8at mar kesoinek erzem latom rajta hogy tulfarad es vergodik. Kesz remalom az esti altatas 😞 probalom neha 6tol is altatni.
2022. febr. 17. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Fiam 2 és fél éves. Nem alszik már nappal, de igy is kb 2x kel éjjel
2022. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szépen lassan 12 utánra kéne azt a délelőtti alvást átrakni. A túlfáradtság is ok lehet este. Amiatt sem alszik valószínűleg. Éjjel kb 12 órát kéne aludnia egy ilyen idős gyereknek. Az természetes, hogy sokszor felkel közben (2-3 kelés normális pl). Nappal egy alvás az ideális (kb 1-2 óra hosszú). Ha nem sikerül megoldani, akkor egy alvásszakértőt keress fel. Sokat tud segíteni.
2022. febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha 8tol alszik es7kor ebred 11 orat alszik es nappal meg kettot szerintem ez eleg. Viszont tobbet kel mint 2 azzal kibekulnek 😅
2022. febr. 17. 12:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Es olyan is van hogy 7tol 7ig vagy 8tol 8ig. Ha felkel visszaalszik egybol viszont felsir felnyog. Van hogy fog van hogy puki de ha egyikse akkor is. Cicizik meg lehet hogy amiatt kel? Olyan mintha szorongana ha nem faj semmi akkor is keserves hangja van.
2022. febr. 17. 13:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Told ki a napközbeni alvàst.
2022. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fiam 11 hótól aludt 1x 2 hét alatt eltoltam az alvást 12 ig eleinte nyűgös volt, de hamar megszokta.
2022. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi na jo ez lesz az egyetlen megoldas ugy latom 😅
2022. febr. 17. 18:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!