Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan álltatok át egy alvásra?

Hogyan álltatok át egy alvásra?

Figyelt kérdés
14 hónapossal úgy vagyunk, hogy a második alvás már eléggé kitolódik, szóval vagy alszik még egyet 5 körül és később fekszik vagy csak délelőtt alszik, de akkor este 7-kor le kell fektetni. Toljam ki "erőszakkal" a délelőtti (11 körüli) alvást ebéd utánra, vagy inkább hagyjam még ezt az átmeneti állapotot? Csak ez már sokszor kínlódás, mert nehezebben alszik el délután, aztán este is...

2022. febr. 25. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
Akkor alszik mikor akar.Ezt a szenvedést sosem fogom megérteni.A lányom ilyen idősen egyszer sem aludt.Ritkán volt olyan nap,hogy álmos volt,azt láttam rajta,akkor lefektettem.Ha épp 16 óra volt,akkor megszívtam,mert aludt három órát,utána meg csak éjjel egykor aludt vissza.
2022. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem meg a gyereknek sem jó, ha nincs napirend. És ha nem "jól" alszik nappal, akkor az éjszakájának is annyi. Szóval ezért "szenvedek" ezzel...
2022. febr. 25. 11:38
 3/16 anonim ***** válasza:
Az átmeneti időszakban az én lányom is 11kor aludt el és este 6-7 körül fürdetés és alvás volt. Ha valamiért a 11 órás alvás rövidre sikerült, akkor mégegyszer letettem délután. Aztán folyamatosan tolódott 12re-13-ra a fektetés. Most 7-8kor van fürdés, alvás, reggel pedig 7-fél 8kor kel.
2022. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Mindket gyerekkel nehez volt az átállás, de jól érzed,eljött a pont mikor már 2 alvás sok. Annak en nem láttam értelmét,hogy a nappali 2 alvás miatt pörögjön éjfélig,így kihúztuk délig,kellett 2 hét de szépen át álltak.
2022. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megpróbáljuk az 1 alvást és a korai fektetést.
2022. febr. 25. 12:27
 6/16 anonim ***** válasza:
11 hós volt, én toltam ki 12 ig a déli alvást
2022. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szépen lassan told ki tovább. Az első 2-3 hét nehéz ilyenkor. Kb dél körül altasd. Aztán kis idő múlva ahogy látod ez változhat. Ahogy idősödik, úgy alszik el minden nap később majd. Nálunk az vált be, hogy kettőig kellett elaludnia. Ha addig nem aludt el, akkor aznap nem volt alvás, mivel másképp az egész hét borult volna (tapasztalat). 1,5 óra alvás minimum kellett neki. Viszont maximum 16-ig aludhatott, mert másképp nem aludt el sose éjjel és megint az egész hét katasztrófa lett. Szóval meg kell ismerni a gyereket és tudni kell, hogy neki mi hogy jó.

Egy dolgot sose szabad elfelejteni. A gyereknek kell egy rendszer. Annak nincs értelme, hogy egyik nap 19- kor, másik nap 23-kor alszik el. Ez a fejlődésének nem tesz jót. Vannak napok, amikor ez egy kicsit borul (betegség), de 90%-ban kell nekik egy rendszer. Sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a gyerek így.

2022. febr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A lányom most állt át 1hete szintén 14hónapos

Eddig 9kor kelt 11-12/13ig aludt aztán még egyszer 15/15:30-16/16:30ig

20kor alvás


1hét alatt szépen kitoltam neki a 11 órás alvását 13-13:30ra

Éppen úgy fárad le hogy alszik 2-2,5 órát☺

3körül ébred és este ugyan úgy 20kor alvás

2022. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem 15 hónapos a lányom, kb 13 hónapos kora óta egyet alszik. Én megpróbáltam inkább kitolni a délelőtti alvást, inkább kicsit korábban ebédelünk, 11-fél 12 között. Délben már alszik. Nekem nagyon rossz volt mikor még kettőt aludt, de már nem volt rá akkora szüksége, mert nem lehetett 10-11-ig lelőni, és mivel éjjel is elég rosszul alszik, nekem szükségem van arra, hogy 8-kor lefeküdjünk. Reggel 6-fél 7 körül kel egyébként.
2022. febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A fiam majdnem másfél, a lányom 1 éves korában jutott el oda, hogy vagy a délelőtti, vagy a délutáni alvás (általában utóbbi) nagyon nyögvenyelős lett, és/vagy 20-30 perc után felkelt belőle. Ekkor úgy gondoltam, hogy sok már a 2, és megpróbáltam a délelőtti alvást ebéd utánra tolni. Szerencsére nálunk ez mindkettejüknél már az első napon, zökkenőmentesen sikerült, pedig sok "rémtörténetet" hallottam és olvastam róla, hogy milyen szenvedős az átállás.
2022. febr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!