Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Velünk akar aludni,mit csináljak?

Velünk akar aludni,mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz 8 hónapos.

Soha nem aludt velünk, mindig a kiságyban aludt szépen.

2 hete kezdődött hogy miután megette az esti tápszert , szépen elaludt,beraktuk a kiságyba és hajnal 1 és 3 között valamikor felsírt és onnantól addig ordít amíg ki nem vesszük az ágyba magunk közé.

Ha elalszik és vissza rakjuk és a kiságyba, vagy azonnal felébred vagy 1 órán belül biztos és kezdődik előről a sírás amíg magunk közé nem tesszük.

Ahogy a mi ágyunkba rakjuk szinte azonnal alszik is.

Köztünk is felsír néha ( gondolom a foga is bántja) de alapvetően Köztünk jól és sokáig alszik.

Napközben is ezt játszuk. Csak a mi ágyunkban hajlandó elaludni a kiságyban már abszolút nem, utána rakjuk át óvatosan a helyére

Ez miről lehet most?

Nem szeretném hogy Köztünk aludjon. Nehezen is férünk el de a pláne hogy ma este már le is esett fejjel az ágyunkról ami elég magas :(

Sokat mászkál álmában az ágyban és nyilván mi is aludtunk....

Teljesen kétségbe vagyok este hogy mit csináljunk hogy csináljuk....


2022. ápr. 4. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
nem tudod a kiságyat, vagy egy babaöblöt az ágyatok mellé tenni? Csak átmenetileg, amíg el nem múlik ez
2022. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha a kiságyat mellénk raknánk is szörnyen lent lenne.

Már teljesen lent van a kiságy mivel már fel is áll benne, a mi ágyunk meg amugyis magas.

De kB az ágyunk és az ő ágya között is alig van 50 cm . Szinte mellettünk van.

Igazából nem értem mi lehet a baj. Hogy esetleg az illatunk vagy mi az amire szüksége van...

Őt nem igazán érdekli az sem ha nem fekszünk az ágyunkban.

A lényeg hogy ott nyugszik meg és alszik el azonnal.

Az mellékes hogy mi ott fekszünk e.

2022. ápr. 4. 23:11
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

leveszed az oldalát, egy szintre rakod a matracot a ti ágyatokkal és kész a babaöböl. vagy csak 2-3 rácsot veszel ki és akkor éjjel nem tud álmában átmászni de leesni sem, bár ha teljesen nekitolod az ágyatoknak amúgy sem fog tudni.

Próbáld meg a lepedőtöket amit használtatok, vagy párnát-párnahuzatot betenni a kiságyba.

2022. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem teljesen mellékes, hidd el ő a 8 hónapos agyával felfogja hogy az a ti agyatok, azért vágyik oda és ott nyugszik meg, mert érzi Az illatod pl!


Nálunk ugyan ez volt csak kb újszülött kortól nem volt hajlandó aludni kis agyba csak mellettünk! Mivel a párom nagyon melyen alszik és almában sokat mocorog, így a sorrend a következő volt , legbelül a falnal a lányom elterulve, közepén én nyomorogva éber kómában nehogy rá forduljak, másik szélén apa nagyon jókat szunyókált… na én ezt bírtam 3 hónapig, utána meguntam és már zombi voltam a felületes alvastol így be szereztünk egy 120x60-as babaobölt, és onnantól béke volt … többször nem volt olyan hogy a mi agyunkon aludt volna !


Szóval írtad ugye hogy technikailag necces megoldani mivel magas az agyatok, de lehet átmenetileg érdemes lenne meggondolni és úgy alakítani hogy jó legyen mindenkinek, mert most úgy néz ki ha ez így marad akkor szerintem vagy minden éjjel nálatok fog kikötni vagy pedig sírás lesz , amit nyilván amíg sem fogsz hagyni !

2022. ápr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is anya apa illat nyugtatja meg, ez jutott az eszembe hogy legyen valami a ti ágyatokból
2022. ápr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Amiket megprobalhatsz:

- Aludj 1-2 napot a lepedojevel, hogy atvegye az illatod, vagy huzd ra egy polodat a matracara

- vegyel babafeszket, vagy szorosan tekerj fel egy pokrocot, es tedd kore, hatha azzal meg tudod teremteni azt az erzest neki, mintha ottlennel

- vedd le a kisagy oldalat, ahogy fentebb irjak, es told ossze

- vegyel leesesgatlot, es tedd az agyatok oldalaba, hogy ne eshessen le, de ilyen celbol a leszerelt oldalu, odatolt kisagy is jo


Fogzos, mozgasfejlodos, szeparacios szorongos idoszak. Mi ugy tudtuk kulontenni ennyi idosen, (es akkor sem egesz ejszakara, csak az elso par orara), hogy feherzajt kapcsoltunk, ami ment vegig, igy kesobb ebredt, mint amugy magatol. Illetve babafeszket hasznaltunk. Utana pedig jott mellem, leesesgatlos agyra.

2022. ápr. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Illetve egy vizmekegitos palackot is megprobalhatsz melletenni, mert a testmeleg is hianyozhat neki.
2022. ápr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszont, ha amugyis ebred, felsir, lehet, hogy onmagad ruhod tokon, ha folyton probalod visszatenni.
2022. ápr. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
8 hónapos kor körül alakul ki a szeparaciós szorongás. Lehet inkább ehhez van annak köze, hogy kötöttetek nyugodtabb
2022. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan szeparációs szorongás, nálunk már féléves korától szajkózta a védőnő, hogy a 8-9. hónapban csúcsosodik ki, pár hónap alatt lecseng, aztán még párszor előjön bizonyos életkorokban. Mondjuk nekünk szülésfelkészítőn nagyon hangsúlyozták az együttalvást hatezer statisztikával, meg kutatásokkal bizonygatva, milyen fontos a babának, meg a kórházban is mondták, hogy végre ilyet is látnak, hogy valaki nem hajítja az újszülöttet a talicskába, de nem is volt más választásom, mert úgy kicsináltak a szüléskor, hogy egy hónapig nem álltam lábra, ugrált volna a halál a kiságyhoz…
2022. ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!