Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lehet hogy azért nem alszik...

Lehet hogy azért nem alszik eleget a babám mert túl sokat foglalkozom vele?

Figyelt kérdés

Még csak 2 hónapos, de szinte egész délelőtt fent van, néha délután is. Az éjszakáink nagyon jók, egyszer kel csak. Napközben úgy szokott lenni, hogy eszik, büfi, tisztába teszem, kicsit szórakoztatom, nézelődik, aztán ha látom hogy fáradt, meg kezd nyűgös lenni, akkor elaltatom. Kb 3 óránként szokott enni kérni, fél óra alatt jóllakik, fél-1 órát van még ébren, és kb 2 órát alszik még utána. Legalábbis eddig így volt. Az elmúlt héten éjszaka alszik 6 órát, meg reggel 3at, kb 8-9ig. Utána dél-1ig fent van, akkor megint eszik, de még mindig fent van utána, mintha az evéstől vagy a tisztába tevéstől felpörögne vagy nem is tudom. Utána megyünk sétálni, ami közben szintén nagyokat tudott aludni, volt hogy elmentünk egy órás sétára és még 3 órát aludt utána. A héten elszenderül kb 20 percre, utána megint ébren van. Vacsora után szokott még aludni egy kicsit fürdésig. Védőnő szerint minimum 16 órát kellene aludnia a megfelelő fejlődéshez, ő jó ha 10et összeszed. És sehogy sem tudom elaltatni. Pedig már mindent kipróbáltam. Néha van hogy evés közben félálomba kerül, de amint kiesik a mellem a szájából, vagy megmoccanok vagy megpisszenek, felébred, így ezt nem számolom bele.

Na ez a kiegészítés, jó hosszúra sikeredett. A kérdésem kifejtve, hogy felmerült bennem hogy mi van ha szórakoztatás közben annyira felpörgetem az agyát, hogy nem tud kikapcsolni elég hamar és újra éhes lesz, és aztán amiatt nem tud elaludni. De ha meg rögtön leteszem vagy altatni akarom, akkor sír, mert hiányolja hogy foglalkozzak vele. Lehet hogy nem kellett volna hozzászoktatni hogy minden éves után játszunk? Kevesebbet kéne foglalkozni vele hogy jobban aludjon?


2022. ápr. 23. 05:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Ez hülyeség. Neki ennyi alvás kell. Vannak ilyen babák.
2022. ápr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ilyen volt a lányom babaként... semmi nem működött, nagy nehezen aludt el és akkor is 30 percekre, de nem befolyásolta szerencsére a fejlődését :) tudom, hogy nagyon frusztráló, engem is kiakasztott, h más babák mennyit alszanak... hát ő nem aludt, ennyi.
2022. ápr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem olvasom végig amit irtál, mert jó hosszura sikeredett és 3 sor után meguntam.

Mind a 2 gyerekem születésük óta ilyen fél órákat aludt. Lányom pl 4óránként 20-30 percet most 6 honapos, alszik 2xfél órát nappal, ami rohadt kevés. Ennyi eleg nekik.


Viszont azt írod, tul sokat foglalkozol vele, ennek akár kicsi hátránya is lehet, hogy késöbb sem fog nélküled eljátszani. Én sokat hagyom, had játszon maga el, ne nőljön a fejemre (ahogy anno a bátyja)

2022. ápr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A baba nem óramű és nem olvassa a könyveket sem, hogy mit kéne csinálnia.

Engedd el a dolgot és alkalmazkodj. Akkor altasd amikor igényli, ha 20percet alszik akkor annyit. Hidd el ha elengeded az ezzel járó stresszt, könnyebb lesz.

2022. ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!