Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért görcsölök rá ennyire az...

Miért görcsölök rá ennyire az altatásra?

Figyelt kérdés
16 hós a kislányom, azt vettem észre, hogy nagyon rágörcsölök erre az altatás dologra. Mivan ha nem alszik el a megszokott időben, mivan ha nem tudom elaltatni mert nyűglődni fog, megint 20-30 percig kell ringatni feleslegesen mert nem álmos, stb stb. Múltkor nem volt álmos, alapból később kelt fel reggel majdnem egy órával. Általában 8kor szokott kelni, de akkor háromnegyed 9kor kelt. Délután 1 órától szokott aludni 3ig. Aznap 2kor aludt el, apjának sikerült. Nem sírt meg semmi, csak nem volt álmos, beszélt a kiságyban, ugrált, stb. Én olyan szinten ki voltam borulva, hogy az valami brutális. Tudom jól, hogy nincs semmi akkor, ha később alszik el, vagy ha egyszer kimarad egy alvás, de már előre görcsölök rajta olyankor. Amikor előre látom, hogy simán fog menni mert álmos, akkor nincs baj. Ez a görcsölés nincs mindig, van amikor jól kezelem, de általában kivagyok, ha nem sikerül egyből elaltatni. Már rég úgy kellene próbálnom, hogy alvás idő előtt kicsivel beteszem az ágyába, segítek neki önállóan elaludni (nem a sírni hagyós módszerrel), de inkább elringatom 10 perc alatt, csak aludjon időben. Apukája annyira nyugodtan kezeli, irigylem érte, hiszen tudom, hogy ha feszült vagyok azt a kicsi érzi.

2022. jún. 19. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy engedtem el a dolgot, hogy elkezdtem nem tervezni az alvás időre. Azelőtt mindig betábláztam a dolgot: akkor főzök, takarítok, mosok, megnézem a következő részt a sorozatban, rendet rakok ahol kell. De amikor nem jött össze az alvás, ideges lettem hogy ugrott a program. Azóta hogy nem tervezek előre, nyugodtabb a nap.
2022. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem csak jó anya akarsz lenni és azért vagy ennyire ráfeszülve.Első gyerek gondolom.Teljesen érthető hogy ideges vagy hisz ez nem olyan egyszerű dolog mármint összességében az egész anyaság.Mindig van min aggódni.

Próbálj kicsit lazítani és akkor nem lesz gond.

2022. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert az "énidő" lesz rövidebb.


Én este szoktam kiakadni, mert tök mindegy mikor fekszik, korán kel, 5-6 között, és ha nem akar elaludni 8-kor és 9-ig húzza, akkor nem azt jelenti hogy 1 órával később is fog kelni, így is úgyis ugyanakkor és hogy ha nem akarok mosott kaka lenni, akkor fekhetek 10-kor, tehát 1 óra lett az énidő, a 2 helyett. És olyankor mindig haragszok, mert a férjem vagy fürdet vagy altat, és rám szokta bízni a döntést, és én hülye az altatást választottam.


Nem tudom érhetően fogalmaztam, álmos vagyok nagyon.

2022. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Próbáld meg a reggeli ébredést is koordinálni, ne hagyd 1 órával tovább aludni, nyugodtan felkeltheted, akkor nem úszik be a nap
2022. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!