Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjszaka órákat van ébren,...

Éjszaka órákat van ébren, hogy tudnám ezt elkerülni?

Figyelt kérdés

9 hónapos lassan a picikém, hónapok óta megy ez, hogyha 8-9 között alszik el, éjjel 2-3 órát ébren van. Egy darabig elvan a kiságyban, de aztán unatkozik és játszani kell vele. Előtte is folkel 1,5-2 óránként, van olyan éjszaka, hogy óránként is , plusz ugye az ébren töltött idő. Elképesztő módon kimerült vagyok, biztos vagyok benne, hogy valamit nagyon elrontok, mert egyszerűen nem tud éjszaka nyugodtan aludni és nagyon rosszul érzem magam emiatt. Ha később rakom le pl 10 körül, akkor csak sokat ébred, nincs ébren. Volt,hogy egyik nap ejfelkor sikerült csak elaltani sajnos, későn is értünk haza, akkor viszont aludt 4 órát egyben. Jó lenne ezt átvinni a normális esti fektetesbe. És cicin alszik el,amit szintén tudom, hogy elrontottam, nagy ritkán sikerül a hintaban elringatni .

Reggel 8 kor kel, 11-12 körül alszik másfél -2 órát, délután pedig 4 körül alszik fél vagy 1 órát. Aztán fürdés , evés és alvás .

Amugy nagyon kis jókedvű, vidám, nagyon aktív , mosolygós baba, mindenre kíváncsi, imádom , csak kezdek kikeszulni az alváshianytol, bár az a 4 óra felért egy wellness hétvégével, de az egy egyszeri alkalom volt.



2022. jún. 20. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kell vele játszani, itt rontottad el. éjjel alvás van, nem játék. amíg egyedül elvan addig hagyd, amikor megunja és elkezd sírni vagy hív, akkor menj be, nézd meg nincs-e tele a pelus, túl meleg, hideg, adj neki inni, enni (hàtha), ha fogzik kend be az ínyét aztán altasd vissza. nálunk is volt ilyen 3-4 nap, de én nem álltam le játszani vele, volt, hogy 1.5 óráig altattam, de gyorsan le is szokott a kelésről.
2022. jún. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eddig én sem játszottam, pelust cseréltem, ringattam, simogattam, énekeltem, próbáltam altatni. De mindig csak még jobban felélénkült a nagy hisztiben. Nem voltam elég kitartó és következetes valószínűleg. Így meg, hogy hagyom játszani, kicsit talán hamarabb elfarad, visszaalszik . De igazad van, tudom, hogy nem ez a jó út, tovább próbálkozom akkor.
2022. jún. 20. 14:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is csinált ilyet. De mi nem játszottunk vele. Valamelyikünk lefeküdt a kiságy mellé egy matracra, hogy ne legyen egyedül, ne féljen. De ennyi. Éjszaka nincs játék.

Ha cicin alszik el, akkor még jó sokáig ébredni fog éjszaka, ráadásul gyakran. Neked kell eldöntened, hogy ez meddig fér bele nálad.

2022. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is, hogy nem fárad ki eléggé. Az én fiam 8 hónapos és 3-4-ig alszik délután, különben az esti altatás pokol. Eleget vagytok napközben a friss levegőn?
2022. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És a cicin való elalvasrol hogy szoktassam le? Ha látom, hogy aludna rajta, kicsit ebresztgessem fel, és úgy rakjam le aludni, hogy még ébren van? Vagy mi a jó módszer erre?

Szerintem sokat vagyunk kint. Amíg nem volt ilyen meleg napközben is rengeteget sétáltunk és a kertben is voltunk. Most, hogy már mászik, inkabb a kertben vagyunk egy hatalmas pokrócon, vagy a teraszon, ha nagyon meleg van kint. Illetve hétvégén , ha Apuka itthon van, elmegyünk kirándulni .

2022. jún. 20. 15:16
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Én is cicin altatom, ez van. Erre van igénye. Nem fogom megvonn8 tőle ezért a tejet, 9 hónaposan meg fekhetek mellé, túl kicsi hogy ennyi megnyugtassa, sőt ettől csak felebred cicin viszont nekem bealszik 5 perc alatt. Próbáltam hátát simizni, ringatni, semmi. Csak cicin alszik be,de amíg boldog,kiegyensúlyozott baba addig nekem jó. Pár napja csinálja azt hogy éjjel teljesen felébred és nem hajlandó órákig aludni. Gyanítom hogy fogzás van mögötte.
2022. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Mi a gond a cicin alvással? Komolyan. Harmadik gyerekem alszik el azzal, majd mikor fejenként másfél évesen elhagyták, aludtak nélküle gond nélkül. Nem vágom, hogy mi ezzel a gond. A gond azzal van, hogy éjszaka éjjel van és nincs játék. Se villany, se semmi. Éjszaka aludni kell.
2022. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Evéssel mi újság? Hány étkezés van kiváltva, mennyit eszik? Ennyi idősen simán lehet az éhség a gyakori ébredés oka (úgy értve, hogy napközben nem eszik eleget, nem éjszaka!).
2022. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, nekem pl az volt a bajom, hogy nem tudtam fekve szoptatni, úgyhogy a mellen alvás azt jelentette, hogy én ébren vagyok. És vagyunk így még egy páran, sajnos nem sajnos... (8-as voltam, tudom, nem kifejezetten nekem szólt a kérdés)
2022. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%
9. Az valóban nem Szerencsés, én a lányom 40 percenkénti ébredéseit nem bírtam másképp asszisztálni, csak fekve szoptatással. Amint lecuppant, aludtam is tovább.
2022. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!