Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hónapos alvásborulás?

3 hónapos alvásborulás?

Figyelt kérdés

Itt olvastam róla először, hogy létezik ilyen. A fiam ma 3 hónapos. Eddig simán átaludta az éjszakát, nem evett, maximum hajnalban 4-5 körül kérte a cumit.

Most 2 éjszaka már kb.másfél-2 óránként nyüszög, oda kell adni neki a cumit, és alszik tovább. Nem kel fel, de mégis sokszor kell hozzá kelni. Nem fázik, nincs melege. Csak a cumi, és utána megint csend. Ez lehet ez a bizonyos 3 hónapos alvásborulás? Meddig tart?


2022. aug. 15. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de hogy meddig tart, azt a jóég tudja. Gyereke válogatja. Van akinél fel sem tűnik ez a jelenség, a másik szélsőség pedig hogy még 1-2 év múlva is így alszik. Az én lányomnál talán 2 hétig tartott ez a dolog.
2022. aug. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik, minden baba más, ahogy az első is írta. Nem lehet megjósolni, nálatok hogy lesz, de javaslom, hogy készülj fel, az elkövetkezendő hónapokban rengeteg minden megzavarhatja a baba alvását.
2022. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom, az 4 hónaposan van. 3 hónaposan növekedési ugrás van.

Az első gyerekemnél nem volt semmi borulás. Újszülött korától 2x kelt, 7 hónaptól csak 1x.

A második gyerekem 2-4 hós kora között átaludta az éjszakát. 9-11 órát ébredés nélkül. 4 hónaposan borult minden. Azt hittem, csak átmeneti. De lassan 1 éves és azóta is óránként kel. Ha 2-3 órát alszik egyben éjjel, az már egy naaaaagyon jó éjjelnek számít.

2022. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"4 hónapos alvási regresszió", amit az alvásciklus változása/érése okoz, 3-5 hónapos kor közt szokott jelentkezni, ha jelentkezik. Hogy milyen, meddig tart, babafüggő. Az én babámnál ez plusz 1-2 éjjeli ébredésként manifesztálódik. Rátesz egy lapáttal, hogy a mozgásfejlődése miatt iszonyú nehéz lett elaltatni őt. Pont kezdett önállóan elaludni, mikor megborult, most 1 órán keresztül kell ringtani. Ha ébren teszem le, össze-vissza forog, kúszik, és közben ordít.

Ez az állapot pár hétig tart általában, de hát ki tudja, van akinek aztán évekig nem alussza át az éjszakát a gyereke.

2022. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!