Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappali alvás sötétben,vagy...

Nappali alvás sötétben,vagy világosban?

Figyelt kérdés

Pro és kontra érdekelne

Lányom csupán sötétben "hajlandó" mert ha fény van ,tud valamire figyelni, akkor semmi esélyem.

Olvastam,hogy egészségesebb a sötétben aludni, de már megszokássá vált (muszájból) , oviban a félhomályban félek nem fog tudni. (2éves múlt)

Ti hogy csináljátok, és mit gondoltok a ti módszeretek ellenkezőjéről?


2022. dec. 21. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Én nappal világosban altatom születésétől fogva. Így szokta meg.
2022. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, kezdetekben én is úgy csináltam, egészen addig amíg hirtelen figyelmes nem lett , utána már nem működött.

"Lyukacsosra" hagytam a redőnyt, akkor meg a világos pöttyöket nézte 🙄

2022. dec. 21. 13:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Altasd sötétben, az oviban meg muszájbol elfog aludni, vagy ha nem akkor csendben kell lennie míg a többiek alszanak.

A hátránya?

Az hogy csak sötétben fog tudni aludni, vagy nehezen alszik el ha világos van.

Esetleg még 1 ici pici kislampat mondanék amit oda tudsz tenni.

2022. dec. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Valóban sokkal egészségesebb sötétben aludni. Világosban sokkal kevesebb melatonin hormon termelődik, ezáltal az alvás minősége is rosszabb lesz. Ennek tükrében nem csoda, hogy a lányod sötétben tud (jól) aludni. :-) Hogy az oviban hogy fog emiatt aludni? Feltételezhetően nehezen, de ettől függetlenül ti biztosítsátok számára a otthona sötétséget, ezzel segítitek a pihentető, minőségi alvását.
2022. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vaksötétet sosem csináltam délutánra, de nem is hagytam betűzni a nyári napot az ablakon. Félhomály a tuti :)
2022. dec. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nappal világosban, születésük óta.

De nekem pl a fiam 2.5évesen teljesen elhagyta a nappali alvást.

2022. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen van, ne válogass ! XD


Amúgy nekünk az oviban anno lehúzták ilyenkor a redőnyt, amikor alvás következett. :):)

2022. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
otthon és a bölcsiben is félhomály
2022. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
A védőnő azt mondta, hogy nappal nappal legyen, éjjel meg éjjel, és hogy ez összezavarhatja az alvását, ha nappal sötétben van.
2022. dec. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9,

Nekem is mondták, de az elejétől fogva nem keverte össze szerencsére , estére hagyja mindig a huzamosabb alvást, nappal beéri 1.5-2 órával

Sosem volt éjszaka aktív, csupán szükségletek miatt.


Nappal nagyon igényli az alvást,de nem szereti elkezdeni, annyira kíváncsi és gyerek imádó hogy az ovitól előre félek mit csinálnak majd vele😅

2022. dec. 21. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!