Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ez normális, vagy mit rontunk el?

Ez normális, vagy mit rontunk el?

Figyelt kérdés

3 hónapos múlt a kisbabánk Karácsonykor (36 hetesen született, szóval korrigált kora 2 hó 2 hét kb.). A nappali altatásokkal küzdünk, egyre nehezebb elaltatnunk. Elméletben értem ezeket a korai álmosság jeleket, de egyszerűen vagy az van, hogy elkezd ásítani, és akkor próbálom is altatni (ez jól elnyúlik időben, egyszerűen nem megy), vagy felébred egy alvás után és már 30 perc után ásítgat. Ilyenkor nem vagyok benne biztos, hogy ez még az előző alvás hozadéka-e, vagy szopi után ütött be az oxitocin (azt olvastam az is álmosít) vagy akkor megint altatni kellene kezdeni. Ezek az 1 és 1,5 órás ébrenléti ablakok nekünk valahogy nem jönnek ki, csak nagyon-nagyon ritkán. Továbbá a napi 4-5 óra nappali alvás is elég utópisztikus, örülünk ha megvan a 3.

Reggel hordozóban viszem sétálni, ebéd környékén otthon próbálom ugyanígy, késő délután babakocsi (sajnos nálunk nem áll meg a lift mert félemeleten lakunk így elég nehéz).


Ha valaki tudna segíteni pár tippel, praktikával, ami segítené az altatást, azt nagyon megköszönném.



2023. jan. 7. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
3 hónapos? Karácsony 2 hete volt.
2023. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell rögtön az első ásításra altatni. Ha sokáig tart elaludnia, akkor vagy nem elég álmos még, vagy már átesett a holtponton. Hány fok van nálatok otthon? Én is és a lányom is többet ásítozunk, ha meleg van. Ez még nem jelenti azt hogy fáradtak vagyunk. Azt is tudnod kell, hogy ha megfelelnek a körülmények (sötétség/fehér zaj/csend/ringatás, kinek mi), akkor a legtöbb baba előbb vagy utóbb de elszundít. Legfeljebb hamar felébrednek 🤷‍♀️ De lehet az is, hogy a te babád nem az az 1-1,5 órát ébren lévő típus. Anno én ebbe jó hogy meg nem kattantam 😂 Egy darabig pörögtem ezen, hogy nem bír ki annyit ébren mint "kéne", nem alszik annyit mint "kéne", rosszul csinálom, szar anya vagyok, stb. Aztán egyszer csak úgy döntöttem nem olvasok több altatásról szóló könyvet, hanem a saját ösztöneimre és a lányom jelzéseire hallgatok. Sokkal jobb érzés azóta 😂
2023. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen pici nem nagyon bír még 1,5 órát fent lenni és a 3 alvás is kevés neki. Fél max . 1 órát bír fent ekkora.
2023. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es a kerdezo ugy ertette,hogy Karacsonykor volt a baba 3 honapos.zarojelben van irva,hogy 36 hetre szuletett...
2023. jan. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!