Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Maradjon a közös szoba, vagy...

Maradjon a közös szoba, vagy ezt hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

A nagyobbik gyerekkel együtt alszom egy szobában (nem egy ágyban), a férjem megint külön szobában (ő dolgozik, korán kel, neki pihennie kell), eddig ez így tök jól működött is. Viszont most nemsokára megszületik a kicsi, és eddig az volt a terv, hogy mi hárman leszünk a gyerekszobában.


Eddig a nagyobbik teljesen jól aludt éjjel, de most pár napja, hete van amikor arra is felkel, ha kimegyek éjjel a mosdóba, és nehezen alszik vissza.

Így meg a kicsi mellett végképp fel fog kelni ő is, ha sír.


Nem tudom, mi lenne a jó megoldás. Aludjon az apjával egy szobában?

2 szoba+nappalis a házunk, nyilván még egy szoba lenne az ideális... Később simán alhatnak majd együtt, főleg, hogy ugyanolyan neműek, de ezt az időszakot is ki kellene bekkelni valahogy..


2023. jún. 26. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Eszem megáll, hogy mindenkinél ott a nappali szinte kihasználatlanul és panaszkodnak, hogy nincs elég szoba. A filmek jónak nem mondható hatása ez a nagy nappali mánia vagy nem tudom.
2023. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha a nappaliban alszik valaki, akkor ugyanúgy felkel arra, ha kimegyek a mosdóba.

Nyugodtan álljon meg az eszed akkor. 😄

2023. jún. 26. 13:16
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem aludjon az apukával együtt, nyugodtan. Kell neki is az alvás, gondolom kialvatlanul nyűgösebb, te meg lelki ismeretfurdalás nélkül tudsz kelni a picihez.

Próbáljátok ki így, ha nagyon nem működik akkor majd kitaláltok más megoldást.

2023. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne kihasználatlan a nappali?! Egész nap ott vagyunk. De mivel egy tér nálunk például a nappali, étkező, konyha elég nehéz lenne alvásra használni. Én későig ott tévézek, mikor esetleg férjem és gyerekek alszanak a szobában, férjem pedig korán kel, kávét főz a konyhában míg mi alszunk. Mégis ki tudna így ott nyugodtan aludni?
2023. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, lehet az lesz, hogy az apjával alszik addig, csak ő éjszakai műszakban is dolgozik, lehet furcsa lesz neki, hogy ha felébred, nem lesz ott senki. ☹️
2023. jún. 26. 13:23
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Én a nagyobb gyereket próbálnám külön szobában altatni, hadd aludjon nyugodtan. Az apuka vagy vissza a helyére, vagy a nappaliba, vagy esetleg a másik gyerekkel, ha a gyereket nem zavarja a horkolás/vagy amikor fekszik-kel az apuka.

Értem hogy az apukának pihenni kell, de hát kisgyerekes lét lemondásokkal jár, és felnőtt ember csak kibírja ha néha hangoskodik valaki mellette, és könnyen visszaalszik. Ha ez nagyon nem megy neki, akkor B opciónak ott van az, hogy aludjon külön.

2023. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4.

Nálunk is így van, abszolút ki van használva, éjszakai alváson kívül mindenre, főleg, hogy az ebédlő is ott van.

Ha elalszik a gyerek, én is ott szoktam még kicsit kifújni magam este, vagy olykor este 10-kor még vacsorázni stb.

2023. jún. 26. 13:25
 8/12 A kérdező kommentje:

6-os,

Igen, én is e felé hajlok, szerencsére ő nem horkolós stb (az állítólag én vagyok 🥲), neki eddig nem nagyon tetszik az ötlet, de tényleg alapesetben maximum 1-2 korty vizet ha kér éjjel, vagy esetleg a cumiját.

2023. jún. 26. 13:29
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
A két gyerek egy szobában, Te meg a férjeddel, eleinte meg legyen ott a baba, az én férjem is dolgozik, 3 gyerekúnk van a legkisebb még baba és velünk van egy szobában és simán átaludta nagyrészt ha a babánk felkelt.
2023. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is 2 szoba nappali van. A nagy a kicsi érkezése előtt lett átszoktatva a gyerekszobába (addig az volt a konyha, de átepítettük és a konyha ment a nappaliba így lett a 2. szoba). A kicsi melettünk aludt a mi szánkban. A férjem, ha nyugodtan akart aludni kiment a nappaliba. Ahogy a kicsi átaludta az éjszakákat (4 honaposan) ment a tesója mellé a gyerekszobába. Van, hogy valamelyik felkel este, de általában nem ébresztik fel egymást, meg van a szobajukban egy szivacs amin ott tudok aludni, ha nagyon nem tudok kijönni tőlük.
2023. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!