Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam a nehezen...

Hogyan altassam a nehezen elalvo 9 honapos kisfiam?

Figyelt kérdés

A kisfiam a kezdetektöl ‚rossz‘ alvo volt es nehezen aludt el. Utana rajöttem ha ringatom akkor könnyebben elalszik. Ez reszben müködött is. Hisz nagyon sokaig kellett ringatnom, hogy elaludjon. (40-60 percet). De mostmar ez sem jo! Semmi sem jo neki es sehogy sem akar elaludni. Nem tudom hogy mit csinaljak vele. Ringatasrol attertünk a tancolasra az is jo volt egy darabig. Most mar az sem. 1 honapja fogzik az elsö kettö nagyon könnyen ment neki, nem viselte meg. Most jön neki a felsö es ezeket mar nem birja annyira jol, kap fajdalomcsillapitot.

Szoval a kerdesem az lenne hogyan altassam ugy hogy ne kelljen cipelnem? Probaltam mar susogassal, popo paskolassal es cicin elalvassal (az is jol müködött egy darabig) is.

Es ha ez meg nem lenne eleg hajnalban kb 2-3 orankent kel. Olyan mintha megint ujszülött lenne… A hosszu altatasok napközben es a hajnali kelesek elegge kicsinalnak. A segitsegeteket szeretnem kerni. Ha van ötletetek arra hogy mit csinaljak vele hogy ne keljen hajnalban azokat is nyugodtan irjatok!

Köszönöm!


2023. júl. 3. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre senki nem fog tudni valaszolni max a sajat tapasztalatokat leirjak,te meg kiprobalod az osszes javaslatot.minden gyerek mas .

Nekem onnantol szunt meg az ejszakai keles,hogy befejeztem a szoptatast.

2023. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira egyéni...


Mind a 2 gyerekem alvasa elromlott 8hónapos koruk körül. 2 órßnál többet nem aludtak.

Fiammal ahogy elhagytam a szoptatást, úgy oldódott meg. 13honapos korában.

Lányommal a szoptatás elhagyása sem hozott javulást (10hó). 20hónapos koraig kelt éjjel szamtalanszor, majd egyszercsak magától átállt egyik napról a másikra 1kelésre.


Elaltatni meg... én sosem ringattam őket. Nem bírta volna a derekam. Ölbe fogtam és simogattam, feneket pakoltam. Ha sírt, sírt. Nem tudtam mit csinálni.

2023. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Esetleg napközben elhagyni alvást? Nekem nagyon jó alvó a babám, napközben még 9 hónaposan is 4x aludt és még éjjel is végig, aztán egyszercsak hirtelen este pörögni kezdett alvás időben. Elhagytunk alvást egyik napról a másikra, mostmár csak 2x alszik és este sokkal jobban el van fáradva.

De nekünk is voltak korábban nyűgösebb napok, fogzás, hasfájás ilyesmi miatt de ott pár nap alatt visszaállt magától a dolog.

Mi a cumit is használjuk,tudom hogy ezt sokan elítélik, de szerintem hasznos, ameddig nem ért meg összefüggéseket ( képtelenség a mellemet a szájában tartanom minden helyzetben) mégis van lehetősége önnyugtatásra.

Napközben én hordozóban altatom a hátamon, mert nekem se ment máshogy, vagyis elaltatni sikerült de letenni soha. Este pedig mellette fekszem a nagy ágyban úgy eszik és szépen elalszik.

2023. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg hogy fitt labdán ringatózol vele, neked sem olyan megterhelő, meg talán ő is elalszik.


Az éjszakai alvásról, nekem 2 évesen kezdte átaludni az éjszakát, de picit segitett amikor szigorítottam a napirenden, 8kor fürdés altatás, minden nap,pont, nem volt kifogás. De így is felkelt hajnalban egyszer, de legalább nem 3x.

2023. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hol laktok? Mi panelban. Az egyetlen tuti jól bevált altatási módszer, hogy a hátamra veszem hordozóban és a 10.ről lesétálok az elsőre lépcsőn, lifttel vissza, majd kezdem újra. Átlagosan 2 körnél elalszik, de 3nál már tuti. Ez nem több 20 percnél. Enélkül órákig altathatom, akkor sem alszik el. Az nem elég, ha bent a lakásban veszem a hátamra. El sem viseli.
2023. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mit és mennyit eszik este? Mikor alszik el?

Nekem nem rossz alvó a fiam, de kb. ennyi idős, és nálunk akkor voltak hajnali kelések és nyűgösebb elalvások, mikor

A; kicsit apadt a tej, így este valószínűleg kevesett tudott csak szopni (azóta napközben fejek, és azzal pótolom elalvás előtt a szopcsi előtt)

B; napközben valami miatt nem aludt és/vagy csúszott az esti altatás, akkor túlpörögte/túlfáradta magát, és nem tudott megnyugodni.

Most az én fiam is fogzik egyébként, 2 kibújt az elmúlt napokban, de szerintem jön egyszerre több is, ennek ellenére egész jól alszik, ha tele a hasa (csak enni nem nagyon akar 😀)

2023. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen köszönöm mindenkinek a hozzaszolast.

Tudom, hogy nincs egy univerzalis megoldas es olyan sem hogy a gyerek szempillantas alatt elalszik magatol.


Kedves #1!

Igen pont ez volt a tervem!


Kedves #3!

Nekem 2szer alszik napközben a fiam. Szerintem a napközbeni alvassal nincs problema. En cumit nem hasznalok. Nem itelem el de feltek hogy nehezen lehet rola leszoktatni ezert nem akartam raszoktatani. Van itthon cumink es mostanaban mint jatek hasznalja. Kb hetente 1x. Nezegeti bekapja el van vele. Es eszrevettem hogy tenyleg nagyon jo, megnyugtatja magat. De nem akarom mint elalvasi modszer alkalmazni.


Kedves #4!

A labdat is probaltam mar. Bejött egy darabig. Par napja megint kiprobaltam de mar nem jo neki…


Kedves #5!

Mi is panelban lakunk. Van hordozom is de a hatamra meg csak egyszer akartam kötni az sem jött össze 🤣. Kiszedte a csatot a hajambol es közben megtepett 🤣. Fajdalmas es vicces volt egyszerre. De am jo modszernek tünik es fitten is tart. Ha kicsit rutinosabb leszek a haton hordozasban biztos h ki fogom probalni.


Kedves #6!

Uzsit kap olyan 16:30 körül es elalvashoz tejet.

Az uzsi mindig valtozo de nem eszik belöle sokat. Probalok neki zöldsegeket adni vagy zöldseg kicsi gyümivel. Tejet elalvashoz ciciböl kapja ezert pontosan nem tudom hogy mennyit eszik.

Volt egy idö amikor azt hittem hogy nem eleg neki a tej (ez olyan 1-2 hete volt)

Adtam neki üvegböl ( van lefagyaszta meg amit regebben fejtem) de nem kellett neki. Kb 10 ml tudtam neki adni mert nem akarta inni. Szval mostmar nem kap csak cicit. Amikor felkel sem mindig keri a cicit csak en adom neki. Ezert ugy gondolom hogy ehesnek nem ehes.


Elaludni eddig 18:00 kor aludt de mostanaban valtozo es olyan 19:00-20:00 között alszik el.


Akkor te is ördögi körben vagy! De örülj neki hogy ilyen jol alszik!

2023. júl. 8. 14:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Fiam akkor aludt el a legkonnyebben ha bekapcsoltam a porszivot es mikozben zugott,ringattam
2023. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is csak abból következtettem, hogy kevesebb lehet a tej, hogy hirtelen stagnálni kezdett a súlya, aztán próbaképpen rámértem reggel (este én sem zargatom, hadd aludjon el a cicin), és elég kevés lett, 140g körül.

Amúgy az én fiam szépen issza a fagyasztottat is, de lehet, hogy nem minden babának jön be, a szaga is másabb, mint a frissen fejtnek, biztos ízre sem ugyanaz... egyébként most megint szépen vacsizik a "kisfiam" (10kg 😀), ő később fekszik, 6-7 között kenyeret vacsizik általában gyümölccsel, lefekvéskor pedig cici + kb. 100g lefejt tej. Alszik is szépen, csak féálomban bebarangolja az ágyat, szinte minden éjszakáról csinálok fotómontázst, annyi hülye pózt kitalál, szerencsére nem ébred fel rá 😀

2023. júl. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi most vagyunk túl egy 3 hetes ilyen időszakon (8 hónapos) felső kettő metszófog bújt ki.

Most 1 hete megint minden könnyű, elmúlt amit te is írtál (2-3 óránként ébredés stb).

Csak annyit tudok mondani Nurofen és Dentinox. Ne sajnáld egyiket sem. És sajnos az idő :/ pokoli nehéz, de túl lesztek ti is rajta!

2023. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!