Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miben alszik a babátok?

Miben alszik a babátok?

Figyelt kérdés

Úgyéretem etére milyen pizsamája van télen és miben alszik nyáron? Kb hány fok van a szobájában? Olvastam, hogy a bölcsőhalál egyik oka lehet, ha nagyon melegben alszik, de honnan tudjátok, hogy melege van e vagy fázik? És másik ok lehet, ha a fejére húzza a takarót, de akkor ne legyen neki?

Előre is köszi :-)



2013. febr. 18. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
télen body, harisnya, hosszú ujjú pizsi, hálózsák.Gyakran kitakarózik,ezért kell a hálózsák és kazánunk van a pincében, úgyhogy reggelre csak 19 fok van a szobájában.De mindig meleg mindene, úgyhogy így biztos nem fázik. Nyáron rövid body, de gyakran csak egy pelenka.
2013. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

18-20fok volt a szobaban ejjel amikor megszuletett, 5 hetig polyaban aludt, rajta egy hosszuujju body volt meg egy kis cerna kabatka, alul semmi, ha kellett betakartam egy takaroval, nem tudott a polyatol mozogni, nem tudott a takarotol igy megfulladni

aztan vastag alvozsakot kapott, hosszuujju bodyval, szukseg szerint kapta a kiskabatot, esetleg takaro, nekem nem volt maszkalos, ahova letettem ott kelt

3hosan mar nem kellett sem takaro sem kiskabat

nyaron vekony alvozsak, rovidujju body, de olyan is volt kanikulaban, hogy csak egy rovidujju body, minden nelkul, hajnalban adtam ra zoknit

most telen ujra vastag alvozsakban alszik hosszuujju bodyban

mozgasban egyaltalan nem zavarja, 9 hosan felallt az alvozsakban

a takarot letepi magarol, csak jatszik vele, igy csak alvozsakban alszik, mar nem kiserletezem

2013. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :-)

Szóval akkor van hálózsák és takaró is ha hidegebb van?

2013. febr. 18. 21:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Menntek a zöld kezek :-)
2013. febr. 18. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Panelben lakunk, télen 20 fok körül van, nyáron katlan. :) Nagyobbik fiam augusztusi, sosem bírta a meleget, sem a takarót, a hálózsákot csak néha tudtam ráadni, ha észrevette felkelt és ordított. Télen egy vastagabb hosszúujjú rugiban aludt, csecsemőként még plusz vékony takaró. Mikor már rugkapálni tudott, abban a pillanatban lerúgta magáról, ahogy ráterítettem. Ha mégis rajta maradt, 5 perc múlva már izzadt volt a tarkója, úgyhogy akkor rájöttem, nem fázik. Nyáron vékony rugi, kánikulában napozó, vagy póló. 1 éves múlt mikor először beteg volt. Kisebbik fiam szeptemberi, ő is hosszúujjú rugiban alszik, plusz betakarom. Ő szereti, ha be van bugyolálva. De ha mellettem marad éjszaka, reggelre izzadt a kis háta. Hálózsákot még nem kapott, mivel a takaró is rajta marad. 5 hónapos. Tehát még ilyen szempontból is mások a gyerekek. :)
2013. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 20-21 fok van! Van rajta egy hosszú ujjú bady, egy kis pulcsi ami nem is vastag de nem is vékony,kis nadrág, zokni! Takaróval alszik! Mindig betúrom a keze alá,hogy ne tudja magára húzni! Mindig takaróval altattam mert én is olvastam ezt (ezért van légzésfigyelőnk)! Ha melege van addig kapálózott amíg le nem rúgta magáról! Volt egy időszak amikor minden éjjel a kiságy aljába került és akkor sem húzta magára!
2013. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia nálunk elég meleg van a szobában, panel, a nagy 18 hós rugdalózóban alszik, alatta csak pelus, ő mindig kitakarózik de a zsákokat nem szereti de így is meleg van. Pici 6 hós ő body, arra kis zsák (nem a vastag hálózsák hanem inkább olyan body aminek a lába egyben van, vagyis annyira vastag csak mint egy rugdalózó) és betakarom, de ő is sokszor kitakarózik. mindkettő nagyon jó alvó :)
2013. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Augusztus végén született a fiunk, akkor még panelben laktunk, nagyon meleg volt a szobába így csak egy bodyban aludt, most olyan 21-23 fok van a szobában, body+hálózsákban+takaró. Betűröm a takaró végét, így nem tudja magára húzni. A túlmelegedés pedig nagyon sokszor közre játszik az, ha a baba hason alszik.
2013. febr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 20 fok van éjjel a hálóban, pizsirugi van rajta (vagy hosszú body nacival, zoknival), egy középvastag hálózsák, és egy vékony takaró. Nyáron rövid ujjú rugi, hálózsák. Onnan tudod, hogy melege van, hogy nedves a tenyere, vagy a füle mögött a tarkójánál a buksija. Ha fázik, hideg a keze. Egyébként az én gyerekem soha nem húzta a fejére a takarót. Sőt, jó, ha 1 héten 2 napot úgy ébred, hogy takar még rajta valamit :)
2013. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes és megnyugtató válaszokat :-)
2013. febr. 19. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!