Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » K. O vagyok, nem látom a...

K. O vagyok, nem látom a kiutat ebből az éjszakázásból a 7,5 hós babámmal?

Figyelt kérdés

Mindkét alsó foga több mint 3 hete kint van rendesen. Felül még nem jön. Egyszerűen nem bírom már.

Napi még mindig 3-3.5 óránként ciciztetek, naponta egy étkezés babakaja+kóstoltatás már sokminden megvolt.

Mindent megeszik szinte válogatás nélkül ( pici húsfalatkák, sok zöldség, gyümölcs, gyüm.lé pár korty, keksz, kuki,kis levest is kóstoltattam vele... Szóval ezzel nincs baj. De az éjjel... Eleve mindig is evett éjszakánként 1-2 alkalommal, de ez a borzalom az első foga óta kezdődött, hogy éjjel fél 1-fél-2 körül ébred, onnantól fogva óránként, és üvölt amig cicit nem kap, s kb 5-10 percig ott is kell lennie, különben ha lefordul róla visszaébred. Hulla vagyok. Hiába próbálja ilyenkor apa ringatni, simizni, csak a cici jó. Az orvos azt mondta erről szoktassam le mindenképp, mert ki fogok készülni idegileg és a cicim is. Na de hogyan???

Nappal nincs gond, mert 2 hete már mászik is,fel is áll, 1 hete ül félstabilan,, szóval napközben elfoglalja magát és sokat is foglalkozok vele.


2013. júl. 20. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a kisfiam. 7,5 hónapos és most jön felül még két foga (már 2 felül is kinn van). Egyébként nem csak a fog, hanem a mozgásfejlődés is okozza ezt. Szerintem ne szoktasd le, mármint erőszakkal.

Én elfogadtam, hogy ez van, lesz jobb is. Szopizik aztán alszik. Én meg forgolódok 1 órát mire visszaalszok...

Én elhatároztam 1 éves koráig szoptatom ahogy neki kell utána elkezdem lassan leválasztani.


szegénykémnek nagy változás ez az egész mozgás + fáj a foga, anyára van szüksége.


Tudom, hogy nehéz én is hulla vagyok.

2013. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudom, ez nem segít, de együtt érzek veled! Én azt mondom, hogy még most próbáld meg rászoktatni arra, hogy vízzel vagy simivel aludjon vissza! Bár, azt hozzá teszem, hogy éhes is lehet még éjjel! (Persze nem óránként) :-)

Nálunk ez 4 hónaposan kezdődött, óránként kelt az elalvástól kezdődően és cicivel altattam vissza! Most 16 hónapos és még egy éjszakát sem aludtunk végig, én is ki vagyok rendesen! Délután vele alszok! Apa segítségével szokott le az óránkénti kelésről, de így is ébred éjfél után és csak cicivel alszik vissza, sőt hajnaltól már vissza sem teszem a helyére mert nincs erőm!

Én nem tudtam soha sírni hagyni, mindig megsajnáltam és a gyorsabb könnyebb utat választottam, a cicit!

Hát jól kiszúrtam magunkkal, mert én már ki vagyok idegileg és ez senkinek sem jó...

Azt tanácsolom, hogy most légy kitartó, de nagyon, és amikor biztos, hogy nem éhes, akkor próbáld vízzel kínálni! Még 1 éves koráig könnyebb ezt végig vinni, de utána már nagyon erősen ragaszkodik a megszokotthoz!

2013. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az enyének is vannak periódikusan ilyen szakaszai, de a foga még mindig nincsen kint pedig 9 hós...mit tegyél? hát nem tudom...sok módzser van a leszoktatásra, amelyik belefér neked azt érdemes megpróbálni. írtam már én is ki kérdést, pont mikor ki voltam, tudom milyen érzés, mennyire kiveszi az embert...most pont a "nyugodt szakaszban" vagyunk, azaz 2-3x kel éjjel..ez már nekem jó, na de ha megint kel többször?hát ki leszek, de reménykedem hogy egyre jobb lesz és egyszer mág végre átalussza az éjjelt!
2013. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

HA kinőnek a fogai, biztosan elmúlik.

Az én babám már elmúlt egy éves, őt nem a fogak bántják, hanem van egy betegsége, ami miatt fáj a hasa sokat, ha óránként ébred csak, az már jónak számít. 20-40 percenként szokott, és sír-üvölt, amíg nem tud pukizni, visszaaltatni elég nehéz. És ráadásul egyre nehezebb tartani is, mert sokszor fel kell vele kelni, és sajnos kilátástalan, hogy meddig tart ez még...

És nekem van még két nagyobb kisgyerekem is, nappal sincs sok pihenésem...

A lényeg az elfogadásba rejlik. Agyban dől el, hogy hogyan állsz hozzá. Tudod, hogy vége lesz, addig kell kihúzni, és el kell fogadni, hogy jobb és rosszabb napok váltakoznak. Hogy most nem vagy a teljesítőképességed csúcsán. Hogy a házimunka inkább szaladjon, de ha nap közben akad egy 20 perc, akkor pihenni kell. Ha elfogadod a helyzetet, akkor szépen ki fogsz símulni.

A mellednek az ég világon semmi baja nem lesz, az orvosod tanácsát nem kommentálom, szoktassa le ő a saját gyerekét, h akarja...

2013. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen ez a baj, hogy mindig elhatározom, na most éjjel erős leszek, és inkább sétálok vele, ringatom énekelek neki, van hogy be is jön, de megint felébred 1-2 óra múlva és akkor megint nem lehet csak cicivel altatni, főleg hogy tényleg kómásan az a legegyszrűbb, pedig már fáj a mellem. Gondoltam rá, hogy éjjel adok neki egy egész adag ( 220-240 ml) tápszert, ert egyszer már bejött ez, hajnali fél 3kor adtam neki, de fél 6 kor megint felkelt akkor :( Próbáltam már estére tejbegrízt adni neki, akkor is kel éjjel Olyan mintha rossz alvó lenne vagy nem is tudom. Nappal max 2X 1 órát alszik, de van hogy csak 2X fél órát.

Mindenképpen ciciztetni akarom kb 1-1,5 éves koráig de úgy lenne a legjobb ha max 2 alkalommal egy nap, de tudom, ez nem bemondásra megy.

Hát azért te jól ki lehetsz borulva, ha már több mint 1,5 éve ezt csinálod!!

2013. júl. 20. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszer kölcsön adtuk a barátnőmnek egy éjszakára, mert nagyon unszolt. Akkor aludtam 7 órát egyben. Azt leszámítva pedig kétszer 4 órát, amikor valami csoda folytán aludt 5 órát egyben. Egyébként csak kevesebbet...

De ez nem a büszkeségem. Csak azt gondolom, hogy Te is többet kibírsz, mint képzeled. És a fogzás tényleg egy belátható idő, meg a babák gyorsan változnak.

Dentinoxot, fájdalomcsillapítót próbáltál már?

Nekem a gyerekorvos mondta, ha nagyon ki vagyunk, adjunk neki egy-két éjjelen át egy Germicidet, az fájdalomcsillapító és nyugtató is. (Sajnos a hasfájásra nem hat, de) a fogzásnál jó lehet!

És ha egy éjszakát alszol, utána megsokszorozódik az erőd!

2013. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az itthoni dolgokat minden nap megcsinálom. Porszívózás naponta, sokszor naponta kétszer is, mert van 2 háziállatunk, felmosás, mosogatás,teregetés, szóval ami a mindennapokhoz tartozik. És az a legfurcsább hogy este 9 körül mikor elalszik nagyon fáradt vagyok, mégsem tudok elaludni, így kb fél 11-ig netezek, tv-zek. Persze utána ha elalszom hulla vagyok, de lassan kelhetek is.

De azért nem esem össze napközben. AMikor emgyünk a nagyszülőkhöz, ők elvannak a gyerekkel, és mondják, hogy feküdjek le aludni 2-3 órát, meg is teszem, de nem tudok elaludni, folyton az jár a fejemben, hogy nincs velem a gyerek....

2013. júl. 21. 10:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, csomó mindent kell most pár hónap alatt megtanulnia, jár a kis feje, valaki írta itt hogy amit aznap tanult azt csinálja éjszaka:) A melleid alkalmazkodnak az igényeknek, ahogy a baba kívánja, nem lesz semmi baja, gondolom váltogatva eteted. Kitartás, nem könnyű hónapok, próbálj valahogy nappal aludni.
2013. júl. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!