Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Picimmel elkezdtünk egy új alvási módszert. előtte az otthagyásos és sírás hagyásos módszert próbáltuk, de nekem ez nagyon nem volt jó. 6 napig csináltam utána nem bírtam hallgatni mert nem tanulta meg ez idő alatt, hogy aludni kell. Lágy zene mellett és a kiságyába rakva simogatva altatom el. 3 - 4 napig teljesen jól ment. 3-ik nap 3 perc alatt elaludt szinte semmi sírás nélkül. Ma viszont 20 percet üvöltött és felállt. Mikor már nem bírtam és kijöttem még 2 percig sírt aztán elaludt.

Most mi volt ez nála? Egyébként ma délután is nagyi bírta csak elaltatni, mert mi apával csődöt mondtunk.Tudom, hogy gáz hogy a saját anyja nem tudta megnyugtatni, de ez van. Elég nagy lelkiismeret furdalásom is van ez miatt.


Holnap, hogy próbáljam altatni, simogatással vagy hagyjam ott a kiságyába jó éjt puszi után?


2013. aug. 7. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2013. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkét módszer jó lenne, csak nem vagy következetes. Hat napig ríkatod, utána meg simogatva, zenélve alszik? Szerintem nem tudja, hogy mi történik igazából.
2013. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

13 hónapos.

igen lehet, hogy nem vagyok következetes, de első gyerek így nem tudom mit csináljak. A sok jó tanácsot amiket néha kapok azokat inkább hagyjuk.

Azért próbálok ki már minden félét, mert eddig még nem volt egy olyan este amikor ügyesen elaludt illetve nem volt még egy átaludt éjszakám se. Még most is van, hogy 3-4-szer kelek hozzá, sőt olyan is amikor 2-3 órákat fent vagyok vele hajnalban, mert nem hajlandó aludni.

2013. aug. 7. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Suttogó c könyvet, hasznos lehet. Le is tudod tölteni. Sokat ír a gondjaidról. (Altatás, következetesség)
2013. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én azt csinálom születése óta hogy fürdés-evés után lerakom a kiságyába. Jó éjt puszit adok neki, megsimogatom a kis buksiját közben, villanyt lekapcsolom és egy picit behúzom az ajtót magam mögött. Persze csak annyira hogy mondjuk a nappaliból beáramló fény ne zavarja.


Ilyenkor vagy elalszik rögtön vagy nem.

De ha nem és csak sír-sír akkor mindig bemegyek hozzá, halkan beszélek hozzá, újra megpuszilom újra megsimizem a buksiját, esetleg a cumit a szájába adom ha azt elkeverte valahova és újra kijövök.


Ezt addig-addig játszuk el míg elalszik.


Csak akkor veszem ki a kiságyból ha esetleg bekakilt és tisztába kell tennem. De ez kb. 100 esetből 2-szer fordul elő.


De egyébként nálunk ez a módszer nagyon bevált, mert nagyon kevésszer fordul elő hogy be kellene mennem hozzá.


Ahogy lerakom rögtön behunyja a szemét.

Szerintem már hozzászokott ehhez a rutinhoz. Na meg anyja fia (!) jó alvókája van :-)

2013. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!