Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 11 hónapos kislány, ez így...

11 hónapos kislány, ez így már nem mehet tovább, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Elrontottam, tudom. Az én hibám tudom. De talán még nem késő.

A helyzet az, hogy soha nem volt jó alvó. 3 hónaposan 3x 20 percet aludt egy nap. Jelenleg 11 hónapos, egyszer alszik ebéd után egy-másfél órát.

Éjszaka 5x-6x ébred, de van, hogy többször.

Anyatejet már csak reggel és este kap, vacsira tápszert is kap, mert kevés a tejem.

Sajnos újszülött korától fogva cicin altattam, most is cicin alszik el, éjszaka is cicin alszik vissza.

Éjszaka nem kell neki se cumi, se innivaló, sem alvós maci, sem pelenka, sem ringatás, cicin visszaalszik, de van, hogy rögtön fel is kel újból. Ha köztünk alszik, ugyanez a helyzet. Én megpróbáltam az ő szobájában az ágya mellett aludni, nem segített, felébredt és még akkor ráadásként játszani is akart.

Ráadásul mivel nem piheni ki magát nappal iszonyatosan nyűgös, egész nap sír.

Senkinek nem jó már így ez a helyzet, de én még elviselném, ha azt látnám, hogy a gyerekemnek jó, de ő sem piheni ki magát.

Ez születése óta így megy, eddig kb. 5x aludta át az éjszakát.

Fogzáshoz nincs köze, mert mindig is így aludt

Ha kap kúpot, fájdalomcsillapítót, homeopátiás szereket, akkor sem változik az éjszakai ébredések száma. ( úgy értem nem csökken )

Mit tehetnék, milyen módszer van, amivel helyre lehetne hozni ezt a dolgot?

Köszönöm mindenkinek a segítséget!



2013. aug. 24. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
ha megszokta hogy cicin alszik el este, ha éjjel felébred, persze hohy azt követeli, neki az a "természetes".még ébren próbáld betenni a kiságyba,hogy megszokja egyedül aludjon el a sötétben. először nehéz lesz,sír,akkor menj be,kb. 5 percenként,DE NE VEDD KI, csak simizd meg,mondj neki valamit.Aztán már csak 10 percenként,majd negyed óránként.Az a tapasztalat,hogy bár nehéz és fárasztó,3-4 nap alatt a babák "megtanulnak "aludni,ha a szülők következetesek és türelmesek.Nehéz,de utána jobb az egész családnak.
2013. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be éjszakai ébredés esetén, hogy nem vettem ki az ágyból. Bementem, simi, mondtam, feküdj vissza, kijöttem. Ha újra sírt, ébredt, megint mentem. De nem hagytam egyedül sírni, nem az volt a cél, csak azt szerettem volna, hogy az ágyában aludjon el, ne cicin. Első éjjel sokszor mentünk (férjjel beosztva), 2-3 nap múlva párszor, és kb egy hét kellett a sikerhez. Drukkolok nektek is!
2013. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha három hónaposan is így aludt, akkor ez nem a Te hibád, hanem sajnos "kifogtál" egy rosszalvó gyereket :)

Az enyém is ilyen volt.

Mindenképpen érdemes megpróbálni, hogy ha éjjel felébred, akkor kiveszed az ágyból, "megtutujgatod", nem kell hozzá beszélni sem, és visszateszed. Garantáltan üvölteni fog. Kimész a szobából, és néhány perc múlva visszamész, megismétled, ezt egyre hosszabb időközönként tedd meg. (ez egy kicsit az "aludj jól, gyermekem" és a "felvesz-letesz" módszer kombója) Ha szerencséd van és kitartó vagy, akkor bejön, és ha nem is fogja végigaludni az éjszakát, de ritkulni fog az ébredések száma. A cicinelalvást/eleltatást el kell felejteni.

Sok sikert kívánok, nagy lelkierőre lesz szükségetek!

2013. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!