Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti babátok is szokta ezt...

Ti babátok is szokta ezt csinálni?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiam reggel 5-6 óra körül kel. Dél fele szokott aludni kb 2 órát. Ilyenkor este 7-8 között alszik el. Mostanában elöfordul, hogy akármilyen álmos, de nem alszik el délben (utcán séta közben sem, pedig az eddig mindig bevált), esik-kel a fáradtságtól, du. 4 órakor elalszik és reggelig alszik mint a bunda. Ez normális dolog, vagy miért csinálhatja ezt?
2013. dec. 13. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az szeirtnem nem jó hogy délután 4-töl alszik. Igy kimarad a vacsi stb. Vlahogy mindneképp tedd le aludni. Akár már 11 körül probéld meg ne az legyne hogy túl pörög és csakazért sem bir elaludni. Na megha késöbb aludna el nem kelne már 5-kor csak monsjuk 7-8 körül.
2013. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Légyszi, ne azt írjátok, hogy "valahogy mindenképp tegyem le aludni", mert ez az ami nem megy! 11-töl altatom, ahogy szoktuk, de éppen most nem elalszik csak nézelödik, sír, vigyorog felváltva. :(
2013. dec. 13. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudom letenni a fiam a délutáni alvásra (ritka, de előfordul), akkor sem fektetem le 4-kor, hanem, ha kicsit nehezebben is, de kihúzzuk a szokásos fekvési időig. Maximum egy fél órával fektetem le korábban, ha már nagyon fáradt. 4-kor lefektetni nem normális dolog.
2013. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem bírja ki estig ilyenkor. Ha nem fektetném le, akkor elaludna a földön nyüglödve. Így legalább megfürdetem és kap tápszert. Tudom, hogy ez sincs így rendben, de nem tudok mást csinálni. Volt már, hogy 11-töl óránként elvittem sétálni, hátha, de még akkor sem aludt el, se ölbe sehogy. Estig viszont még nem bírja, ez abból is látszik, hogy mennyire sokat alszik, amikor 4-kor elalszik, tehát szüksége lenne du alvásra. Ez kb 2 hetente fordul elö.
2013. dec. 14. 06:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem könnyű tanácsot adni, mert minden gyerek más, és a szülők hozzáállása is megoszlik. Nálunk is változás van az alvásban, a kislányom 18 hónapos.Talán azzal van összefüggésben, hogy az öntudatára kezd ébredni, és saját elképzelése van, kezd szépen önállósulni.

Az altatással úgy vagyok, ha nem megy, nem erőltetem, mert csak ideges leszek, és az sikertelenséghez vezet, és csak frusztráltabb leszek tőle. Hagyom, had legyen fönt még fél-egy órát, aztán újra kísérletezem a fektetéssel.

Ha elalszik késő délután, nem szívesen keltegetem. Nálunk is volt, hogy késő délután aludt el, és reggelig kibírta. Persze megébredt szopizni.

Szóval én ha ilyen helyzetben lennék talán az alábbi dolgokkal "kísérletzenék"

- először hagynám az ő ritmusában az alvást, lehet hogy 1-2 hét és ez is változik;

- ha nagyon nem, és aggódnék érte, azt próbálnám meg, hogy mindig 10-05 perccel tovább húznám a délutáni alvását, hátha később fekszik, és későn kel, vagy későn fekszik és korán kel, aztán lehet hogy a délutáni alvása is így visszatér;

- vagy megpróbálnám felkelteni (ezt nagyon utálnám), úgy 1-1,5 óra alvás után.

Sajnos ez a téli idő teljesen megzavarja a babák alvását, és lehet hogy a kisfiad is a sötétedéshez igazodik, és ez akár tavaszig így is lehet.

de fontos, először is idegeskedj, nem lesz baja ettől a fiadnak, és el fog múlni...

2013. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! :)
2013. dec. 14. 19:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóval, ha csak alkalmanként fordul elő, ahogy kiveszem az írásból, akkor semmi ok az aggodalomra. A felnőttek életében is előfordul, hogy valami miatt felpörögnek, és nem tudnak elaludni, vagy nehezen. Ez a gyerekeknél is így van...
2013. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!