Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Csak az én 9 hónaposommal...

Csak az én 9 hónaposommal kell ennyit kínlódni az altatásnál?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek...már nem bírom! Kisfiam 5-től 6 hónapos koráig (kemény egy hónap) aludta át az éjszakákat! 3 hónapos koráig hasfájós volt, így megszokta a kézben elalvást! Most ott tartunk, hogy éjjel óránként ébred (illetve ki sem nyitja a szemét, már ordít) és csak én tudom megnyugtatni. Az apját eltolja magától! A két alsó, meg 1 felső foga már kint van, de most jön a második felső...adom neki a Viburcol kúpot, de semmi...adtam már Nurofent, sintén semmi! Minden módszert amiről csak hallottam kipróbáltam (felvesz-letesz, aludj jól gyermekem...) 2 órás ordítás után feladtam! Egyszerűen nincs több ötletem, és az éjszakákat sen bírom már főleg, hogy cipelnem kell folyamatosan (közel 10 kg)! Én most a szeparációs szorongásra tippelek, mert napközben is elég sokszor kéretzkedik fel hozzám, meg ahogy kimegyek a szobából rögtön sír! Ezzel nincs gondom, mert napközben nem megterhelő...de éjjel botladozom a gyerekkel, már annyira nincs erőm! Egyszer még eszik éjjel 4-körül, de a bulit már 11 körül elkezdi (akkor még nem éhes /egyébként tápszeres/)! Napközben még 3szor alszik, de kell is neki mert borzalmasan nyűgös lesz!


Hogy szoktassam rá, hogy ne kézben aludjon el? Sírni nem hagyhatom, egyrészt nincs szívem, másrészt mégjobban felidegesiti magát! Kérlek benneteket adjatok valami tanácsot, mert nincs több ötletem!


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 13. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi magunk közé vettük a gyereket. Este elringatom, s ha elaludt a nagy ágyba teszem.

Ha éjjel megébred, rögtön ott vagyok, lát, oda mászik hozzám, a hasára teszi a fejét, vagy a kezemre, s alszik is tovább.

Nálunk ez vált be, nekem s volt energi 8x kivenni a kiságybólcegy éjjel, s nekem van egy nagyobb is.

Most már annyira nyugodt, tudja mellettem van , 1x ha felkel, de vissza is alszik mert látja hogy ott vagyok.

2014. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én általában 1 óra körül hozom ki hozzánk, de ugyanúgy ébred. :( Alszik mondjuk fél-egy órát, aztán mozgolódik, elkezd sírni, akkor felül és mászik rám hogy vegyem fel! De a szeme szinte mindig csukva! Ekkor ha csak felülök, és magamhoz ölelem ugyanúgy sír, így gyorsan ki kell pattannom az ágyból, és mászkálni kell vele...így kb 5 perc és visszaalszik. Akkor visszateszem, melléfekszek, és ugyanezt játszuk óránként reggelig. Próbáltam simizni a hátát, de nem nyugszik meg...ekkor tea, vagy víz sem kell neki! De olyan keservesen tud sírni, hogy megszakad a szívem :( Ma megpróbálom eleve közöttünk elaltatni, hátha jobb lesz. Csak akkor meg attól félek hogy még 3 évesen is velünk akar aludni! Apa meg ki van borulva, hogy őt nem szereti a fia, mert mindig nyújtja a kezecskéit felém. Nem tudom mitévő legyek! :(

Azért köszönöm a válaszod! :)

2014. jún. 13. 12:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is csak az együtt alvást tudom javasolni.


Mi is attól féltünk, hogy "majd 3 évesen sem tudom kitenni az ágyból", de azt a problémát majd akkor megoldom, ha egyáltalán bekövetkezik.


Pár nap kell neki azért, hogy megértse, most már veletek alszik, ott vagy neki mindig stb, szerintem pár nap után már jobb lesz.

2014. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bercsényi mónika ***** válasza:
Nekem is a pici fiam hasfájós volt és csak kézben aludt,de 24 órában!Egyszer csak kiprobáltam hogy hason altatom és igy leszokott a kézben alvásról!Lehet hogy valami olyan inger éri nap közben hogy megijed és álmában ezt ujra átéli!Nekünk is ez volt nemrég!Az sem mindegy milyen mesét néz,ha néz!
2014. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most kb 3 hete nem ébred (végre)! :) Amint kibújt a 4. foga azóta nyugi van + még 5-6 körül lefektetem, akkor alszik egy órát,8 körül fürdés, 9-10-ig még játszik és így átalussza az éjszakát. Tehát a foga miatt volt a nyűglődés! Már nem kell cipelni sem :) lefektetem, adok neki inni, picit simogatom és alszik. A hason altatás már egy ideje nem működik, 6 honapos korától mindig felült, így azzal nem is próbálkozom. Tv-t ritkán kapcsolom be, akkor is a baby tv megy, de nem igazán köti le (szerencsére)! Azért köszönöm a tanácsokat! Lesznek még itt nyűglődések a többi fogacskánál, de legalább van pici szünetünk! :)
2014. júl. 9. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!