Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rácsos ágyból milyenre váltott...

Rácsos ágyból milyenre váltottatok?

Figyelt kérdés
Kicsivel nagyobba, vagy egyből felnőtt ágyba, hogy ne kelljen még egyszer venni?
2014. okt. 18. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Először egy vastag szivacson aludt hónapokig, mert utálta a rácsos kiságyat, majd vettünk egy szekrénysort, amibe bele van építve az összecsukható heverője, ami olyan 180 cm hosszú. Most 6 éves a kisfiú.Szerintem hosszú évek telnek el, hogy felnőtt ágyra lenne szüksége. Helytakarékos is a rövidebb méret. Meg felnőttnek masszívabb ágy kell.
2014. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első gyerekemnek vettünk egy nagy matracot(90x200),ezen aludt sokáig,aztán kapott hozzá keretet,most 4 éves,szerintem míg bírja a keret/matrac addig jó lesz:)

Kisebbik most lesz 2 éves,de már nyáron utálta a rácsos ágyat,így kivettük belőle a matracot,így ő most a 60x120-as matracán alszik,egyik oldalon fal,fejénél,másik oldalon párna.Szereti.Azt tervezzük,hogy a nagyobbik ágya alá veszünk egy kihúzhatós alsó ágyat matraccal,ez nap közben helytakarékos megoldás:)

2014. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
másfél évesen leesésgátlós(leszerelhető) felnőtt ágyat kaptak
2014. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pont múlt héten váltottunk.

Másfél éves a fiam, eddig rácsosban aludt. Leesésgátlósat vettünk, 70x150 a fekvőfelülete. Szerintem sokáig jó lesz neki.

Ilyet:

[link]

És ennek leszedhető a leesésgátlója, így ha már nem lesz rá szükség, akkor csak "kanapé" forma ágy lesz belőle.

2014. okt. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Először egy matracon aludt, berendeztem Neki egy alvókuckót a szobájában, odatettem a matracot. Szerette. De végül volt a szobájában egy játszósátor /nagyon cuki darab:-)/, és egyik este ott akar elaludni. Hát, azóta a sátorban alszik. Annak van igazán kuckó hangulata. Ha tanácsolhatom, kuckósan rendezd be neki az alvóhelyét!
2014. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha nincs sátrunk, hogyan lehet kuckós?
2014. okt. 19. 00:15
 7/11 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam 2 évesen kapott egy hosszabbíthatós fenyőágyat, amit először 140 cm hosszan használtuk, 80 cm széles, levehető a leesésgátlója. Autós matricákkal díszítettük neki. Majd megszületett az öccse és mikor a nagy 5,5 éves volt, a kicsi 1,5, akkor vettünk egy galériás ágyat, a régit beraktuk alá. Így a nagy ment fentre, a kicsi alá. Tehát most olyan, mintha emeletes ágyon lennének, a kicsinek alul így elég kuckós lent. Fentre pedig azt tervezzük, hogy a plafonra rögzítünk karnist, arra lepedőt, vagy valami hálószerűséget és akkor ott is kuckós lesz. Ezt ti is meg tudjátok csinálni, vagy baldachint felrakni.
2014. okt. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hosszabbíthatós ágyra példa, de többféle is van különböző boltokban. Az a jó benne, hogy felnőtt koráig jó, mi be szoktunk feküdni a gyerek mellé, simán bírja. [link]

Kuckósításra ötletek: [link]

2014. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2.5 éves korukig használták a kiságyat, ezután egyszemélyes, felnőtt méretű ágyat vettünk nekik ,ágyneműtartóval,szuper matraccal. Leesésgátlót használtunk oviban végig, olyat amit este be kellett dugni a matrac alá, nappal lapra csukva ment az ágyneműtartóba. 3 -tól 6-7 éves korukig kaptak mesefigurás ágyneműhuzatokat , amiken az aktuális kedvencek voltak, iskolában meg focist, versenyautóst, baglyost, stb kaptak.

Úgyhogy nekünk az vált hogy rögtön vettünk felnőtt ágyat, iskolás korukban már nem is fértek volna ovis méretűn, igaz az enyémek magasak. Mindegyiknek van saját szobája, igy helyprobléma nem állt fenn.

2014. okt. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudsz kuckósítani, hogy finom puha plédekkel, párnákkal pakolod körbe /én a padlón kialakított alvókuckóról beszélek/, vagy a fiamnak pl. vannak óriási plüssfigurái /répa, Spongya Bob/, azok mind bent csücsülnek a kuckóban. Nagyon aranyos!
2014. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!