Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Este hánykor teszitek le a...

Este hánykor teszitek le a gyereket aludni es reggel hanykor kel? +ha megírnátok hány éves a gyerkőc?

Figyelt kérdés
az enyém 4 és fél éves , este 11 kor alszik el es reggel fel 8 korul kel. Sajnos nincs külön szobája, kiváncsi vagyok más gyereke mennyit alszik. Gondolom az ovodában alszik vagy másfél órát legalább...hétvégén velem soha! Nincs időm semmire... köszi a válaszokat előre is!

2015. jan. 6. 15:17
1 2
 1/13 edit1979 ***** válasza:
Szia! 2 éves múlt a kislányom, és általában fél kilenc fele alszik el, reggel meg tök változó. Amíg volt folyamatosan bölcsi, addig már fent volt minden nap 5 körül, most a 15 napos szünetben ez kitolódott 6 és 7 közé. Tegnap kezdtük újra a bölcsit, és éjjel már megint fent volt többször is, reggel 6-ig aludt.
2015. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

4 és 2 évesek, este 9-re általában alszanak, mikor ovi van 7kor kelünk, hétvégén van hogy alszanak 8ig.

Ebéd után elhozom a nagyot oviból,itthon még egy héten legalább 3x alszik 1,5 órát kb.


Az este 11 az nagyon késő egy 4 évesnek szerintem...

2015. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 sandrachnologic ***** válasza:

Ha alszik du (1,5-2 ora), akkor este fel 9, reggel 8.

Ha nem alszik du akkor este fel 8-8, reggel 8-fel 9.


3,5 eves fiú.

2015. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is nagyon késő az este 11 ...ezért írtam ki a kérdést, mert kiváncsi vagyok mennyire vagyunk egyedi esetek...
2015. jan. 6. 15:30
 5/13 anonim ***** válasza:

8 hónapos, este 9 körül tesszük le (most a rövid nappalok miatt néha nyolcra is előre jön) és reggel 8 körül ébred.


Nappal egyszer bő fél órát és egyszer másfél-két órát alszik.

2015. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
2 éves este 9-fél 10 körül alszik el,reggel fél 8-8 körül ébred.Délután alszik másfél-2 órát.
2015. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is épp 4,5 éves a kisfiam.

Este kb. 1/2 9-9 körül már tényleg alszik (a lefekvés ennek megfelelően 8 után van, kb. 8.20-ra végzünk a fürdéssel, utána megy aludni, nálunk a meseolvasás a fürdés után van).

Reggel 6.45-6.55 között kel, mert be kell érnem dolgozni 8-ra és oda kell érni az oviba is.


Az oviban is alszik az esetek 99%-ában, általban 1,5, akár 2 órát is.

Hétvégén még akár többet is, főleg ha sokat vagyunk levegőn vagy elfáradt a héttől.

Hétvégén is reggel max. 1/2 8-8 körül már fent van, ha tetszik, ha nem :)


Külön szobája van, nem gond az altatás, sőt reggel egy kedvenc mesefigurás kis csörgőórára kel fel, mert most ez a menő.

Az ünnepek alatt azért nem mindennap fáradt el úgy, mint a szokásos hétköznapokon, volt 1-2 alkalom, hogy nem aludt délután (mert pl. 15 órára volt jegyünk a bábszínházba), de akkor este már max. 8-kor aludnia kellett, mert kicsit "tűrhetetlen" lett a viselkedése.

Nála a fáradtsággal egyenes arányban nő az eszetlen rohangálás, ugrálás, nyüzsgés, vagy éppen az érzelmileg felfokozottabb állapot (hisztisebb, puffogósabb stb.)

Szoktunk havonta 1-2szer nagy játszóházban tartani "levezetős", "eszetlenül ugrálós" délutánt tartani ilyen téli időszakban a kis barátaival, utána 8-kor úgy alszik kidőlve, mint a kisangyal :)


Kérdező: a kisfiad alvási mennyisége nekem kicsit kevésnek tűnik, de tudom, hogy abszolút alkatfüggő az alvásigény. Ha a gyermeked kipihent, kiegyensúlyozott, akkor ez van, nektek ezt dobta a gép :)

Változtatni csak abban az esetben kellene vagy lehetne, ha látnád, hogy fáradtabb vagy éppen izgágább, hisztisebb- különben az is lehet, hogy egyszerűen ő ilyen fajta.


Hétvégén délután esetleg megpróbálhatod azt is, hogy ha nem is alszik, de az ágyban pihenjen, nézegessen mesekönyvet stb.- ilyen csendespihenő, ejtőzés jellegűt- ha szerencséd van, akkor néha lenyomja az álom is.

2015. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Másfél éves, este 10-től reggel fél 8- 8-ig alszik. Ebéd után min. 1,5 órától a 3 óráig, változó. Ha délután sokat alszik, ritkán, akkor max. negyed 11-ig is kitolódik az altatás. Én már ezt is sokallom, de sok mindent kipróbáltunk, sajnos pici kora óta nem tudtuk előrébb hozni a biológiai óráját, mára már beletörődtünk, ez van. A 11-et elhiszem, hogy sokallod, jó fáradtak lehettek, mert 10-re mi is azok vagyunk már.
2015. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
2 éves, fél 10-kor fekszik és 9-ig alszik.
2015. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2,5 éves múlt a fiam. Este 8 körül alszik el, hétköznap mikor csanába megyünk, reggel 7-kor kel. Hétvégén elalszik reggel fél 8-8-ig is. Ha itthon van, délben 3,5 órát alszik, a csanában kb. 2 órát. Külön szobában alszik születése óta.
2015. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!