Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti hogyan altattok? Jol...

Ti hogyan altattok? Jol csinalom? Hogy rakjatok le miutan elaludt?

Figyelt kérdés
Kisfiam velunk alszik(kezdettol fogva nagyon igenyli a testi kozelseget),eddig csak cicin tudott elaludni.Errol fokozatoan leszoktattam(cumival amit nagynehezen fogadott el helyette).Mostmar elalszik cumival es ringatassal,csak eppen utana lerakni nem tudom :( mint monddtam extra mod igenyli a kozelseget,mindenre felria,nagyon erzekeny baba....Mindevvel csak napkozbe van problemam,este megetetem,bufi,cumi es ringatas,leteszem es alszik reggel 10ig(2x kel enni addig egy 3,egy 7 orakkor)
2015. jún. 23. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

azt igényli amihez hozzá lett szoktatva. jelen esetben a test közelség. Jól tetted, hogy a cumit bevezetted, később nehezebb lett volna.

Én úgy szoktattam át arra, hogy egyedül elaludjon (ringatás nélkül) hogy nem vettem ki az ágyból mikor felkelt...odaadtam a cumit megsimiztem, hagytam hogy kicsit fogja a kezem és kimentem a szobából..persze méltatlankodni kezdett, akkor bementem megvigasztalni, de nem vettem ki az ágyából...először egy perc után mentem be, majd 2 perc után majd 3-5-8 perc után...végig méltatlankodott, sírt is a végére aztán elaludt. Ezt egyszer kellett megtennem, azóta tök egyedül elalszik, sírás nélkül, jól alszik, nem riad fel, egyébként nagyon nyugodt kiegyensúlyozott baba...persze szívtelen dög lehetek egyesek szerint, mert nem ringatok egy 11 hónapos babát. De én legalább nem vagyok kimerült és fáradt, hogy másnap játszak vele :)

2015. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz ram,h amihez szoktatva lett....en akkor voltam kimerult amikor ezt csinaltam...Amikor hazajottunk a korhazbol egy honapig jatszottuk a beteszem,egy perc mulva uvoltes,megint altatas,beteszem....es igy tovabb.En mar tenyleg elajultam a faradtsagtol o pedig szintugy nem aludt,ennek eredmenye h nem evett stb feladtam,utana mar nem is probalkoztam evvel...Sajna ez a modszer nem mukodik,mert ha elkezd sirni semmivel nem tudom megnyugtatni csak ha felveszem,cumizni is csak akkor cumizik,magatol az agyba nem... 2,5honapos
2015. jún. 23. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:
mert ezt a módszert nem újszülötteknek találták ki, minimum 4 hónapos babáknál alkalmazható, ugyanis az idegrendszere meg sem érik addig az önálló elalvásra...kicsit olvasgass a témában, és fuss újra neki a módszernek, nekünk az egész kapcsolatunkat megváltoztatta pozitív irányba (egyrészt mert végre elkezdett minőségi alvást művelni, az addigi ringatós, cicizgetős, hajszárítóra elalvós, állandóan felriadós állapot helyett, másrészt meg mert én is elkezdtem ezáltal napi 2 órák helyett napi 8 órákat aludni) :)
2015. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden baba a testkozelseget igenyli ez Alapveto igenyuk vki megkapja vki nem. Ha neked nem teher ez aludjon testkozelben a babad es ne mas velemenye erdekeljen. Valoszinu ezt sokaig igenyelni fogja. Ez igy termeszetes. Ha egyedul alvasra es az ejszakaz atalvo babak is ebrednek csak nem jeleznek mar mert erre lettek tanitva. Rajtad mulik. Sztem jol csinalod.
2015. jún. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egyebkent hany honapos es mennyit alszik nap kozben most?
2015. jún. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem veszekedés céljából ,de mégiscsak ahhoz szokott hozzá,hogy oda tetted melléd. Nekünk a nagyobbik 2 éves koráig aludt velünk,és hidd el minél nagyobb annál nehezebb a vissza szoktatás. A kisebbikkel alapból csak a saját szobába saját ágyába igen van hogy hisztizett, de akkor bementem hozzá megsimogattam és kijöttem , 8hónapos korában beteg volt és magunk mellé fogadtuk 1 hétre utána aztán persze hiszti volt,de az én taktikám az az,hogy egyre több idő között mentem be ha hisztizett,és aztán láss csodát abba hagyta és elaludt azóta a helyén alszik.

A kérdésre a válasz

11 hónapos a kisfiam nálunk cici van este utána szépen beteszem a helyére cumi a szájába alvóka és alszik szépen :) Nem nem csinálod jól hiszen az ágyatok az csak a tietek a gyereknek a saját helyén van a helye, próbáld meg vissza szoktatni akkor is ha nehéz lesz sok sírással fog járni,de a végeredményért megéri.

2015. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most lesz 3honapos...Napkozben akkor alszik,ha fogom a kezemben v olben.De akkor 3x 2orat.Az esti alvassal egyatalan nincsen gond.Egyszer ebred ejjel!En a napkozbeni alvasokra probalok megoldast talalni(tul erzekeny minden hatasra napkozben) Itt sokan felreertettek,nincsen gondunk avval,hogy ejszaka velunk alszik.Ez a mi dontesunk volt,igy szerettuk volna,nekunk igy jo.Nem kertem,hogy ezt kommentelje barki.Nem is ez volt a kerdes.Hiszen en is elfogadom akinek kulon alszik a babaja,o is ertse meg mi igy dontottunk!Igy erezzuk jol magunkat....es mielott barki megkerdezne v megkerdojelezne semmiben nem befolyasolta ez a szexualis eletunket!
2015. jún. 29. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!