Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 20 hónaposan kap leesés...

20 hónaposan kap leesés gátlós ágyat. Hogy csináltátok az átszoktatást?

Figyelt kérdés

Néhány kérdés felmerült bennünk és tapasztaltabb szülők véleményét kérdeznénk:

- eleinte hagyjuk a régi ágyában és csak szokja az új ágy jelenlétét, vagy egyenesen tegyük át abba és rögtön használjuk is? (A régi rácsos ágy is a szobában marad, nemsokára jön a kistesó, ő fogja megkapni.)


- ki fog jönni az ágyából altatáskor és éjszaka? Ilyenkor mi a teendő, azon kívül, hogy birkatürelemmel visszakísérgetjük?


- milyen nehézségekre lehet számítani átszoktatáskor? Azonos ágynemű kerülne bele, stb. de meg tudjuk könnyíteni még neki valahogy?


- nem fog leesni? Lesz leesés gátló rajta (fa ágy), de mégis aggódom picit.


Nálatok mi okozott még problémát átszokáskor?


2015. jún. 30. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi is 20 hónaposan próbáltuk,de sajnos folyamatosan kijött,nem aludt,hisztizett (előtte ebből soha nem volt gond,rácsos ágyba beraktuk,és elaludt) később mikor bölcsis lett 2 évesen,már ott megszokta a sima ágyat,így itthon sem volt belőle gond,néha kijött,akkor visszakísértük,ha 3-szor kijött,akkor már erélyesebben rászóltam,volt.


Volt hogy leesett,de alacsony az ágy,nem ütötte meg magát,csak megijedt,de egy matracot vagy egy vastagabb plédet lerakhattok a biztonság kedvéért.


Szerintem nehézsége nem lesz max tényleg annyi,hogy ki mászkál majd.

2015. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megvettuk azbagyat,o valasztotta ki, elmondtuk, h nagyfiu, es a nagyfiuk ilyenben alszanak. Sosem esett le, nem maszkalt ki sehova.

Buszke volt, az agynemut mi is attettuk, de nem volt jelentosege a dolognak. Ha nem most jon a kisteso a napokban, en eltennem a racsos agyat, ne lassa.

2015. jún. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem, nem most jön, majd karácsonyra, csak időt akartunk hagyni neki, hogy ne legyen olyan érzése, hogy az "új kisbaba elveszi az ágyát", tudjátok... ki tudja, talán érzékenyen érintené. Nagyon szereti az ágyát. Ki lehet venni belőle két rácsot, de nagyon nagy fiú, és ugyan kifér azon a kis lyukon, de kényelmetlenül. Alváshoz sosem vettük még le azokat, egyszer megpróbáltam, de folyton félig kilógott rajta (mondjuk ez nem most volt). Gondoltuk, lassan megérett egy nagyobb gyerekeknek való ágyra, és a mostanit meg hasznosítjuk a tesónál.
2015. jún. 30. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Lányom is 20 hónaposan kapott új ágyat. Vele semmi gond nem volt, nem esett le, nem mászkált ki belőle.

Mondjuk mi nem hagytuk a szobájában a régi kiságyat. Tehát nem volt alternatívája, nem tudott "visszavágyódni". Szóval nálunk simán ment.

2015. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönjük a segítséget! Ez eddig eszünkbe sem jutott, hogy a régit szétszedjük. Logikus pedig. Szerintem megtesszük és majd télen újra felállítjuk, amikor már rég az új ágyban alszik, és akkor talán nem vágyódik majd vissza,mert már megszereti az újat! :)

Csak kicsit aggódom amiatt, hogy most szétszedjük és mégis utálni fogja az újat, és akkor mit teszünk? :) De csak nem lesz ilyen! :) Vagy apa szerelni fog éjjel... :P :DDD

Kaland az egész élet gyerekkel :))))

2015. jún. 30. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Pláne kettővel :D ;)
2015. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Erdemben sajnos nem tudok hozzaszolni de az en lanyom is 20 honapos es mi is gondolkodunk attenni a normal agyba hamarosan mert a kisteso nalunk is Karacsony korul erkezik majd :)
2015. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi pont most szoktattuk, szoktatjuk a 20 hónaposunkat. Nálunk augusztus végén jön a tesó. Eddig a nagymamánál láthatta az ágyat, mert ott volt, így nem volt ismeretlen neki. Most mikor hazajött mamától, be volt rendezve a szoba, ahol a bátyjával ketten alszanak és mondtam, hogy a nagylányok ilyenben alszanak. Nem szólt semmi különöset. Este volt kis pityergés, de ott voltam mellette mikor elaludt, hajnal fél háromkor megébredt, akkor be kellett mennem és ott maradni, míg visszaalszik. Ma ebéd után már egyedül aludt el benne. Este zokszó nélkül egyedül mászott fel rá, és puszi után kijöttem tőlük. Nem tudom éjjel ébred-e még, de nagyon büszke vagyok a kislányomra, hogy ilyen könnyedén veszi ezt az akadályt. Fiammal nem volt ilyen könnyű, igaz őt 15 hónaposan kezdtük átszoktatni, szintén a tesó érkezése miatt. Plédeket tettem a kis lyuk elé, de nem hinném, hogy leesne onnan.
2015. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!