Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 eves kisagybol "nagyagyba"...

2 eves kisagybol "nagyagyba" szoktatasanak megkonnyitesere otletek, praktikak?

Figyelt kérdés
Tegnap kapta meg a nagyfius agyat ketevesem,mert a racsos hamarosan kell a kistesonak. Tegnap masfel orat ultunk mellette hogy elaludjon,es 4-kor jott at hozzank,ma egy oraja ulok itt,kivancsian varom mi lesz hajnalban. A kisagynal nem volt gond az alvassal de most hogy ki tud maszni rogton jon utanunk,meg kell varni meg elalszik. Persze tudom, hogy meg csak ket nap telt el,uj meg neki,csak kivancsi vagyok akik mar tapasztaltak e teren van-e praktikajuk,bevalt modszeruk amivel megkonnyithetem az atszokast.
2015. dec. 2. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól haladtok. Egyre kevesebb időt kell majd mellette lenned. Nekem is pár hónapja kapott nagy ágyat a lányom. Igazából változó, hogy mikor jön át hozzánk. Van, hogy már hajnali 1-kor, de lehet, hogy 5-kor. Ezt nem magyon tudom befolyásolni, mert ha egyszer felkelt jön át hozzánk, nem tudom visszavinni.
2015. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem derül ki a leírásodból, hogy hogyan csináltátok a váltást? Csak az ágyat cseréltétek ki, vagy egyúttal saját szobába is került a gyerek mellőletek?


Mi egy évesen túl voltunk ezen. Megkapta az új "nagyfiús" ágyát és nagyon boldog volt. Már az előszobában felmászott rá és kacarászva játszott rajta. Utána az új ágyat bevittük a hálóba a rácsos ágy helyett, a rácsos ágy pedig (ideiglenesen) átkerült a gyerekszobába. A fiam már az első nap boldogan feküdt a nagy ágyba, az izgalom miatt ment csak nehezebben az elalvás. Másfél évesen döntöttünk úgy (szintén kistesó miatt), hogy ideje a rácsos ágyat visszahozni a hálóba, a "nagyfiú" pedig költözzön át a saját szobájába. Gyorsan rájött, hogy mi az ábra, és segített átcuccolni, majd a rácsos ágyat is segített oda tolni, ahol korábban ő aludt. Láthatóan örült, hogy a saját szobájában aludhat, ami azért nem volt már számára újdonság, mert napközben korábban is mindig ott altattuk a járókájában. Az elmúlt bő fél évben egyszer jött át a mi ágyunkba, azt is reggel, amikor már igazából úgy is fel kellett kelni. Az az érdekes, hogy habár mostmár nincs "bezárva" az ágyába és mehetne világnak, mégsem teszi. Ébredés után akár még fél órát is elvan az ágyában és ébredezik, játszik, várja, hogy megjelenjünk és levigyük. Csak akkor mászik ki idő előtt az ágyából, ha rosszul ébred és sír. Akkor elindul megkeresni minket, de ezt is csak nappal teszi. Az altatás nálunk úgy történik, hogy akkor fektetjük le, amikor már láthatóan álmos. Utána a feleségem énekel és/vagy mesél neki, és jó esetben némi tiltakozás után negyed óra alatt elaszik a fiam (illetve gyakran mindketten elaszanak.)

2015. dec. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb 1-1,5 évesen kapott nagyfiús àgyat, tetszett neki a szabadsàg. Esti rutin utàn simàn elaludt pàr perc utàn,nekünk a leesés volt probléma. Kb fél év kellett mìg megszokta,hogy nincs mindenhol széle az àgynak. Ugyanìgy nàlatok azt is meg fogja szokni,hogy ott kell aludni. Nem lesz gond. Nagyon jól haladtok.
2015. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Szuletesetol a sajat szobajaban van,azt mar biztosan megszokta,csak az agy az ujdonsag.

Most este egy ora altatas utan fel10-kor elaludt es reggel fel7-kor jott at. Nagyon megdicsertuk,hogy milyen ugyes nagyfiu😊 Remeljuk nem egyszeri alkalom volt,es tovabbi nyugis estek jonnek.

2015. dec. 3. 14:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi még csak tervezzük az ágycserét.

Hogy csináljátok ilyenkor? Ha megvan az új ágy akkor szét is szeditek a rácsost, vagy csak napközben új ágy és éjjelre még a régi?

2015. dec. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mi nem hagytuk bent a racsosat,delutani es esti alvas is a nagyagyban van. Egyutt szedtuk szet a racsosat es raktuk ossze az ujat,tetszett neki hogy teszt vesz benne,nem is keresi a racsosat,csak elvezi hogy ebbol ki tud maszni,ugyhogy amint nyilik a szeme mar jon is 😊
2015. dec. 4. 12:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!