Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam vissza a...

Hogy szoktassam vissza a kiságyba a másfél évesemet?

Figyelt kérdés
Születése óta külön aludt, nem kellett altatni, leraktuk és már aludt is. 1 hónapja egyszer mikor jött a lefekvés bemászott az ágyunkba. Megpróbáltuk visszarakni, de akkor hatalmas ordítás volt, sehogy se akart megnyugodni, csak állt és visított. De a nagy ágyban se akart egyedül maradni, mellé kellett feküdni, hogy elaludjon. Jött is a foga, gondoltam amúgy is nyugtalan, hát aludjon közöttünk. Azóta nem hajlandó a kiságyban aludni, ha megpróbáljuk mindig ugyanaz a vigasztalhatatlan ordítás, volt, hogy már hányt is a sírástól. Így mindig este már befészkel az ágyba és valamelyikünknek ott kell lennie mellette, míg elalszik, különben jön utánunk sírva. De az altatás kb. háromnegyed óra mindig. Már eléggé terhes ez, mire elalszik, nekünk sincs semmi időnk kettesben, mert már nagyon fáradtak vagyunk, meg azért idegőrlő, mikor fekszem mellette, ő szó nélkül bámul engem háromnegyed órán keresztül, mire végre elalszik. Valahogy vissza lehet hozni a régi alvását? Mit lehet tenni? Kérlek segítsetek! Ja és nem a kisággyal van gondolom baja konkrétan, mert a délutáni alvása ott van, altatás nélkül, lerakom és magát elaltatja, mint régen. Csak az esték alakultak át teljesen. Nem hiszem hogy a sötét zavarná, mert a szomszéd szobából bőven jön be fény, meg most nyáron van még, hogy kicsit világos van, mikor elmegy aludni.
2016. aug. 5. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nalunk is teljesen ugyanez a helyzet, csak o delutan se alszik el egyedul. Nekem az segitett, hogy beraktam a kisagyba es lefekudtem melle a foldre, a kezem benn a kisagyba ha igenyli simogatom ha nem, akkor csak erzi, hogy ott vagyok. Igy is elso alkalmakkor parszor el kell mondani, hogy fekudj le itt van anya stb. Most eli a masodik szep. Szorongast. Remelem hamarosan vege es ujra egyedul elalszik.
2016. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rajott, hogy a kozelsegetek kell neki, vagy most ilyen idoszakot el, hogy kell valaki neki az elalvashoz. Elvegre ti sem egyedul alszotok, nem?:)

Sajat szobaja van? Esetleg meg lehet probalni pl. matracon aludni eliszor a kisagy mellett, aztan idovel szep lassan attenni, ha elaludt.

2016. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!