Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek a babája hosszú ideig...

Viktória725 kérdése:

Akinek a babája hosszú ideig csak ringatva aludt el, mikor és hogyan következett be változás? Mikor sikerüt egyedül elaludnia?

Figyelt kérdés
11 hónapos babám és nappal csak ringatva vagy a kocsiban alszik el. Még szopizik, de csak arra már nem alszik el. Este viszont sikerült többször is úgy letennem, hogy szopizás után cirógattam a fejét és énekeltem neki. Nappal viszont nem válik be. Ha látom rajta,hogy álmos leteszem a kiságyába és kijövök a szobából. Percekig csendben elvan, de aztán nyűglődik és jön a sírás...bemegyek hozzá leteszem újból,kijövök, de utána aztán addig ordít, amíg fel nem veszem és el nem ringatom vagy cicivel együtt. "Aludj jól gyermekem" nálam nem játszik, vmi kevésbé agresszív megoldás érdekelne, mert 47 kg vagyok és az ő 10 kilójától már rendesen fáj a hátam. Félek,hogy 2 éves korára sem változik a helyzet.
2017. jan. 5. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves koráig sétáltam vele. Két éves koráig pedig ha beteg volt. 3,5 éves és csak úgy alszik el, ha mellette vagyok. Lehet, hogy elrontottam, de a sírni hagyás nálunk nem játszott.
2017. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10 hónapos koráig ringattam, azóta az ágyában alszik el, de nem egyedül.

Lányom 2,5 éves, de a mai napig ott ülök vele, amíg el nem alszik, ha kéri simogatom, vagy dúdolok neki.

Nem is értem miért akarod hirtelen hogy egyedül aludjon?

2017. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy ezt hirtelen szeretném . Csak szeretnék más megoldást találni, mint a mostani, mert mint írtam, a hátam már nem igazán bírja. Védőnőm mondta, hogy mostanra már meg kéne tanulnia egyedül elaludni,ill átaludni az éjszakát szoptatás nélkül, de ő az Aludj jól gyermekemet ajánlotta.
2017. jan. 5. 13:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Én másfél éves koráig az autós babaülésben ringattam el az egyik gyerekem. Amikor mélyen aludt, átettem az ágyába.

Mondjuk én kisebb korától így csináltam, nem tudom ennyi idősen még rá lehet-e szoktatni, de talán egy próbát megér.


Másik opció, hogy mellé fekszel a francia ágyon, álomba szoptatod és aztán eljössz mellőle. Vagy alszol egyet te is. :)

2017. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy a helyzet pedig változik.

A gyerekek képesek néha egyik napról a másikra új szokásokat felvenni, szóval ettől ne félj.


Próbálkozzatok más módokon, valami majd csak bejön.

A hátadat meg óvjad!

2017. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, a megoldás engem is érdekelne..kisfiam 22 hónapos, már 14 kg körül van, de még mindig ringatom, vagy cicin alszik el, és én is 50 kg körül vagyok, szóval nagyon megterhelő. Ha megpróbálom a kiságyba tenni, és mellette ülni, énekelni, stb, az nem működik, sír, kéri, hogy vegyem ki. Ma délután először aludt el úgy, hogy a nagy ágyon mellém feküdt és simogattam, aztán mikor elaludt, betettem a kiságyba. Én ezt fogom próbálni a következőkben is.

OFF: Amúgy nekünk mindenki (családban) azt mondja, hogy ez annak az eredménye, hogy nagyon elkényeztettük, ez valószínűleg így is van. Első baba, nagyon vártuk, nehezen született (vákum-fogó:(, erről azt mondják, nagy sokkot okoz a babának és kihat a későbbiekre is, és talán emiatt sem hagytuk soha sírni...a védőnőnk szerint, ha teljes elfogadást tapasztal az első perctől kezdve, akkor ez az élmény nem hagy benne maradandó nyomot. Szóval én ringattam akkor is, amikor már "leszakadt a hátam". Most próbálom a simivel alvásra szoktatani.

2017. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8 és 14 hónapos kora között már nem kellett ringatni, elég volt betenni, simi-simi, kész.

Erre 14 hónaposan nem megint "elromlott"? :)

Csak a ringatás használ, most 17 hónapos. Ez van.

De még mindig inkább egy ringatva elalvó gyerek, mint egy nem alvó.

A védőnőnek csak a nagykönyvet ismeri? Mert a legtöbb gyerek nem olvasta.

2017. jan. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!