Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Reggel hanykor kel a majdnem...

Anna-Lara kérdése:

Reggel hanykor kel a majdnem keteves gyerkocotok es magatol ebred vagy ha koltitek, hogyan?

Figyelt kérdés
Illetve este mikor fekszik meg napkozben mennyit alszik?Kisfiam este alig akar elaludni pedig szokasos rutin megvan lefekves elott,nem porgi tul magat tul sok inger sem eri de epp eleg,lefekves elotti masfel oraban nem jatszunk porgoset,nem nez rajzfilmet,nem eszik,nem jonnek a fogai sem ,eroltetni sem akarom...meset szoktam olvasni meset mondani sokmindent kiprobaltam furdeni szoktun fekves elott 30-40 perccel,bekenegetem simogatom neha csak csendben..de latszolag vidam es feldobott...10 elott nem alszik el es 11 ig es olykor fenntvan neha..reggel pedig 8-kor kel vagy koltom.delben fel 1-tol 2-ig alszik altalabsn max 3-ig.Jatszani is jatszunk sokat egyutt nyugis jatekokat is de focizunk es kergetozunk is...tehat energiajat le tudja dolgozni..na meg sokat azaz tavasszal 2-3 orat van kinnt a levegon es nyaron jo idoben tobbet napi5-6 orat is.Szerintem nem helyes jo volna ha 8-max 9 korul elaludna hisz fontos az ejfel elotti alvas neki.Kiskoraban 9 ora tajt aludt el este es ugyanigy kelt 8-kor.Mit tegyek?Koltsem fel delben egy ora alvas utan?Azt nem szeretnem viszont hogy ne pihenje ki magat amennyire kell.El vagyok keseredve kicsit es aggodom?Rossz anya vagyok?Azaz biztos az en hibam nem?hisz hallom folyamatosan hogy xy gyereke este mar 8-9 korul alszik.En is ezt szeretnem.Hogyan?

2017. ápr. 24. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
lanyom is ilyesmi kb 1.5 eves kora ota. nalunk csak az valt be hogy 6kor felzorgom a reggeli elokeszuletekkel...igy el tud aludni delben es ennek koszonhetoen kb estw 21.00ra kiuti magát. ha már 6.20kor keltem mondjuk, akkor már minden borul, nem alszik el 13.00 elott, alszik 16.00ig, de akkor meg este kerul k keson az ágyba..
2017. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem fél 9-kor alszik este. Hogy hogyan? Örülök, ha fél 7-ig alszik. 5.45-6.30 között kel minden egyes nap. Ebéd fél 12-kor mert már nagyon álmos, de volt mikor muszáj voltam ebédet adni 11-kor meg folyamatosan ásított, délben már alszik illetve ha korábban volt ebéd, akkor az alvás is valamivel korábban. Olyan fél 2 -2 között ébred. És estére is nagyon álmos. Ő másfél évesen még 2x aludt nappal, akkor nem mindig álmosodott el este időben és néha fent volt 10-ig, fél 11-ig is. (Később nem kelt reggel, annyival kevesebbet aludt éjjel.) Nagyon pici kora óta korán kelő. Pacsirta típus.
2017. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Reggel 5:50-6:50 között kel, fél 12 körül teszem le aludni, alszik olyan negyed 2-fél 2ig, de ez változó, van, hogy fél 3ig is (ha reggel nagyon korán kelt), majd fél 8kor megy este aludni, 8ra általában elalszik, nagyon maximum negyed 9.
2017. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolso hany eves a gyerek?fontos mert az enyem 22 honapos bolcsibe nem jar..nekem korainak tunt reggel a 7 orai ebresztes..vagy 7 ora elotti.Ez a megoldas vajon?Kezdjem aprankent korabban ebreszteni amig 8 helyett 7-kor kel?
2017. ápr. 24. 12:59
 5/8 Tündi0212 ***** válasza:
Kislányom 2 eves 1 honap mulva ő éste 8-9 között alszik el nem altatom lefekszunk egyutt és ugy reggel 6 kor kel éjszaka már nem ébred ! Napkozben 12-1 korul alszik 1 orat ! Ő nagyon nagyon rossz alvo volt 1,5 éves koraig :((((
2017. ápr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20 hónaposom magától ébred 5 és 6 között. Születése óta így van. Ennek köszönhetően este 8-kor alszik is. Mellé kell ugyan feküdni, de alszik.

Délben pedig attól függően, hogy mennyit mentünk, 1 vagy 2 körül alszik el és min. 1,5 max 2,5 órát alszik.

2017. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19 honapos a lanyom. Fel 8-8 kozott ebred magatol, de ritkan fel 9- ig is alszunk. Fel 1- kor ebed es 1- kor alvas.1.5-2 orat alszik delutan. Este 9- kor alszik el ugy, hogy melle fekszem. Persze elotte fel 7- kor van vacsi amivel 7-negEd 8- ra vegzunk, aztan meg jatek es 8- kor pancsi, tejcsi es mese.
2017. ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok. 21 hónapos, nem jár bölcsibe. Magától kel, mindig is korán kelő volt. Neki van egy nagy tesója, őt visszük reggel suliba, de ha a pici aludna (volt is rá példa), akkor egy telefon, és a nagyot elviszi a barátnőm suliba a sajátjával. Úgyhogy nem keltem/keltettem fel, mert nem volt rá szükség. Egyszerűen így ált be magától. Egyébként a rekord a 3:40es kelés, utána már nem tudtam elaltatni, de ez avgy 3x fordult elő összesen (szerencsére).

Inkább mi kicsi korukban szoktattuk rá őket a korai alvásra, és így alakult ki a korai kelés. A nagy is legkésőbb fél 9kor alszik, ha suli van. Most szünetben betegség miatt aludt reggel 8ig (a rosszabb éjszakák miatt), katasztrófa volt a napunk. Délben későn aludt el, este is, ördögi kör volt. Meggyógyult, magàtól visszaállt.

Megpróbálhatod kicsit korábban kelteni, hátha minden előrébb csúszik.

2017. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!