Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnám leszoktatni 20...

Hogyan tudnám leszoktatni 20 hónapos fiamat az állandó éjszakai ivásról?

Figyelt kérdés

Kisfiam 20 hónapos, de minden éjszaka 3x-4x felekel, sír és inni kér. Ilyenkor oda adom a kezébe a cumisüveget, iszik és alszik is tovább

Még a szemét sem nyitja ki. Vizet iszik. Van, hogy 7 dl is egy éjszaka alatt, és mondanom sem kell, hogy reggelre szépen át is ázik, annyit pisil. Néztem a cukorbetegség jeleit neten, de a nagy vízigényen és a sok pisilésen kívül más nem jellemző rá. Borzasztó fárasztó már, úgy szeretnék átaludni egy éjszakát. Gyanítom egy rossz szokás. :(



2017. nov. 6. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Napközben eleget iszik?

Szobában nem túl meleg vagy száraz a levegő?

Ha beteszed az ágyáb a cumisüveget nem alszik vissza egyedül ivás után?

2017. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nappal is sokat iszik? Próbáld arra szoktatni, hogy igyon egyedül. Érje el a vizét csukott szemmel is. Tudom, az átázásra nem negoldás, de legalabb te alhatsz.
2017. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet, hogy a szobában túl meleg van és túl száraz a levegö?

Nálunk ez volt a gond, miutána fütést leállítottuk, hogy ne menjen 20 fok fölé és párásítottuk a levegöt, megszünt az ivászat. HAbár mi nem üvegböl itattuk ilyen idösen a gyerekeket, hanem pohárból - lehet, hogy ez is számít valamit.

2017. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebbe a cipőbe jártam, komolyan már a fél éjszakánk (nálunk tea) ivásról szólt, nagyon untam.

Ajánlották a roiboos teát ami koffeinmentes és nyugtató hatású, megvettem én nem ízlik neki, annyira nem ha éjszaka felkel és beleiszik akkor fintorog és alszik tovább és fel se kel többet inni.

Nálatok ugye más mert vizet iszik, de lehet nektek is meg kéne próbálni ezt a roiboos teát :D

Amúgy amit utolsó írt az is közrejátszik még hogy jobban alszik mert minden alvás előtt megnézem páratartalmat és ha 50 vagy alatti akkor párásítok és sokkal jobban alszik. Nálatok mennyi a páratartalom, nem nézted?

2017. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szoktasd át pohárra. De komolyan. Nekem is felkelt vizet inni a fiam, aztán nappal elvettem a cumisüveget és csak pohár van. Igaz nekem kevesebbet ivott éjjel. Rájöttem h cicihiány. Egy éves koráig szopizott, utána így elégítette ki a szülségletét. Nappal nem volt gond h nincs cumisüveg, ejjel hisztizett. Mondtam h nincs, csak pohár ha szomjas. Ivott 1 kortyot. Azóta nem kel éjjel. Ekkor volt kb 21 hósnapos. Már 2 hónapja alszunk éjszaka. Vagyis most 2 napja kelünk, de szomjas is, szóval melege van. Most az öltözékkel és a fűtéssel variálunk.
2017. nov. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs túl meleg a szobájában éjszaka, viszont reggelre valóban párás az ablaka. Nappal sokszor pohárból iszik, éjszaka kap csak cumisüvegből, mert nem ül fel, még a szemét sem nyitja ki, csak várja az üveget. Egyébként nappal is nagyon sokat iszik. Igen, már gondoltam rá, hogy oda készítem az ágyába, de nem tudom megtalálná-e a sote2, illetve, hogy képben van-e annyira éjszaka, hogy tudja, mi merre van.
2017. nov. 7. 12:31
 7/7 A kérdező kommentje:
A sote2 üveg akart lenni :)
2017. nov. 7. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!