Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Krónikus alváshiányban szenved...

Krónikus alváshiányban szenved 3 hónapos babám. Alvástréning segíthet?

Figyelt kérdés
Éjszakai alvása kb 6-7 óra, nappali alvása kb 3 óra, tehát összesen jó,ha 10 órát alszik 24 óra alatt, holott neki még kb 14-16 órát kellene aludnia összesen. Fáradt is állandóan, félő, hogy hatással lesz a fejlődésére ez a kevés alvás, ezért bármi áron el kellene érnem, hogy aludjon, de képtelenség elaltatni, se cici,se friss levegő,se kocsi,se babakocsi,se fehér zaj,se kendő,se ringatás,se apa, se bőrkontakt, semmmmmi a világon nem segít. Védőnő szerint mivel a gyereknek aludnia kell, így egyedüli megoldás az alvástréning, tanítsam meg egyedül aludni, hogy nehogy baja legyen gyerekemnek a kevés alvástól. Hatalmas stresszként élem meg az altatást, jelenleg úgy néz ki a napunk már két hete, hogy nem megyünk sehova, nem jön hozzánk senki,csak altatok egész álló nap, hogy minél többet aludjon, szinte már írom a perceket is,amiket alvással tölt. Borzasztó idegőrlő az állandó aggódás,feszültség, nyilván érzi a gyerek is,de nem tudok megnyugodni míg nem oldódik meg a helyzet. Van valaki,aki alkamazta bármelyik tréninget ilyen picibaba korban? Sírni nem hagyom,így is rengeteget sír altatások alatt a karomban, nem tudnám soha magára hagyva sírni hagyni,tehát az a módszer kizárva. Bárkinek van tapasztalata,vagy bárki hasonló cipőben járt, érdekelne hogy oldotta meg.
2017. dec. 1. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit próbáltál még a leírtakon kívül, de próbáltál esetleg másik fektetési módszert, hogy pl oldalt teszed le vagy hassal?


Illetve én a kórházban láttam a csecsemő osztályon, hogy aromaterápiás olajat párologtattak mécses felett a babáknak. Esetleg valami olyan olaj, amit orvos is aláír, hogy használni lehet? Gondolom a levendula az egyik ilyen. Nyugtató. Mi használunk levendulás baba fürdetőt, de kérdés, hogy az használ-e..


Méred, hogy mennyit eszik? Nem lehet hogy kevés a tej és nem elég neki az amit kap, ezért bármikor elalszik, felébred, hogy éhes?


És még az jutott eszembe, hogy a fiam is nehezen alszik sokat. Pl a tv vagy más folyamatos zaj kikészíti az idegeit. Lehet hogy valami hasonló inger feldolgozás állhat a dolog mögött. Nálunk ilyen volt pl a sok buszozás emberek között is..


"Hangosan gondolkodtam", remélem valamivel hozzájárultam.


Vissza gondolva, a fiam se aludt túl sokat ekkor. Nagyjából 3x fél órát napközben.. Az éjszaka szintén 6 órás volt. Ez nálunk nem okozott gondot, most lesz 1 éves, lassan jár és "időben" csinált mindent.

2017. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

A tréning neked kell.

"Hatalmas stresszként élem meg az altatást" -ezt érzi, a kicsik nagyon átveszik az anya idegállapotát, hangulatát! ezért nem tud aludni. Hagyd békén! Tedd le az ágyba tedd a dolgodat, énekelgess, dúdolgass - arra elhallgat egyébként, nem kell mellenlógni, ringatni

- vagy sír ~egy órát - nem lesz semmi baja!!!! és elalszik. Annyit alszik, amennyire szüksége van- nincs előírás erre.

2017. dec. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy krónikus alváshiány? Szerintem is kicsit túl sokat foglalkozol ezzel. A legtöbb csecsemő folyton bőg és alig alszik valamennyit. Nem lesz semmi baja.
2017. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak szoptatod vagy tápszeres pótlást is kap? Súlyfejlődése milyen? Nekem 2 éves már a fiam, 3 hósan dettó ugyanez volt. De én megemeltem az adagját és ha álmosnak gondoltam akkor is elaltattam, ha közben ordított, sötétített szobában járkáltam vele. Eleinte egész nap altattam de kifigyeltem, hogy ha a fejem tetejére állok sem alszik el 1,5 óránál korábban. Ennyit bírt ébren, akármilyen alváshiánya is volt. A legrosszabb napok alvás téren kivétel nélkül mindig éhség miatt voltak. Később is ez volt mindig a jele, hogy étkezést kellene kiváltani.
2017. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, hogy lehet kevés neki a tej.

Ha sírva ébred a hasfájás is szóba jöhet.

Ha stresszelsz rajta az is kihat rá, nagyon megérzik.

Esetleg homeopátia? Viburcol vagy Sedatif Pc.

2017. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tejem van rengeteg, szopi után is folyik még. Bukik is sokat. Komfortszopizni szeretne,de azon is behergeli magát, hogy folyik a tej,amikor ő nem akarja. Most volt a 4.este, hogy tépszerrel próbálkoztam,hátha az a baj, h nem lakik jól, de egyáltalán nem fogadja el. Gyerekorvos mondta, h baj lesz ha nem alszik,altassam minden áron, kevés neki ez a 10-11 óra alvás. Súlya szépen alakul, már majdnem megduplázta a születési súlyát. Persze, hogy aggódok a figyelemzavaros és hiperaktív jelzőket hallva, nyilván csak a legjobbat akarom a gyerekemnek. Amikor alszik, olyankor hason alszik, az oldalán vagy háton felébredt nagyon hamar.
2017. dec. 1. 13:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl aggódod, a védőnő meg adja alád a lovat.


A lányom jobb esetben 20 perceket aludt.(csecsemőként) 1,5 évesen elhagyta a napközbeni alvást.

Éjjel még mindig kel 2-4alkalommal 2,5 éves.

Este 10kor alszik el, de reggel 5kor már kezdjük a napot.

Neki ennyi az igénye.

Mikor beletörődtem abba h ezentúl ez van, minden könnyebb lett. Nem erőltettem azt h aludjon, így már nem ekörül forgott az életünk. Én is és a kicsi is kiegyensúlyozottabbak lettünk.

2017. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Rendesen túlaggódod. A lányom ennyi idősen éjszaka kb. 10 órát aludt, meg nappal 3x 20 percet. Tehát kb. Annyit, mint a tiéd. Semmi problémája nem volt. Most 16 hónapos összesen kb. 9 órát alszik. Boldog, kiegyensúlyozott baba.

Talán lazítani kellene és nem minden áron elaltatni.

Ha minden áron, idegesen is próbálod elaltatni, akkor csak rosszabb lesz, mert érzi, hogy feszült vagy és ő is átveszi.

2017. dec. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg valaki mást, mert nem az alváshiánytol lesz hiperaktív, eleve a csecsemők nem is tudnak azok lenni, amúgy sem lehet erőltetni az alvást.
2017. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

"Mi az, hogy krónikus alváshiány?" -kérdezi a hármas.

Hát az, hogy évek, évtizedek óta alváshiánnyal küszködik a 3 hónapos baba. Mit lehet ezen nem érteni?

2017. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!