Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki a Suttogó könyv szerint...

Aki a Suttogó könyv szerint altatta babáját mikortól kezdte el alkalmazni a módszert? Már pár napos/hetes kortól?

Figyelt kérdés
Nem ment a szoptatás kárára? A könyvet olvasva emellett a módszer mellett nem kivitelezhető az igény szerinti szoptatás, nem csökkent le emiatt a tej?
2018. febr. 6. 05:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmilyen alvástréning nem jó az ilyen pici babának,egyébkent tudtommal 4-6 hónapos kor után lehet csak elkezdeni,ha mindenképp szeretnéd. A tejed biztos,hogy megcsappan,ha az éjszakai szoptatások kimaradnak,ha jobban beleásod magad a témába rájösz,hogy a Suttogó egyáltalán nem szoptatásbarát. Az iszsz lényege,hogy a baba nem csak evésre használja a mellet,szóval szerintem a 2 módszer nem fér össze. Mert ha éjszaka felébred és téged akar(cicit esetleg) te pedig elkezded visszapakolgatni a kiságyba akkor már nem iszsz...
2018. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tejfenntartáshoz eleinte, főleg az első 3 hónapban nagyon kell az éjszakai szoptatás. Gondolj bele, nappal 2-3 óránként szoptatsz, éjjel meg kihagysz mondjuk 8 órát. Hogy alkalmazkodjon ehhez a tejtermelés?

En nem is bírtam volna éjjeli szoptatás nélkül. Volt olyan, hogy hamarabb felébredtem a feszülő mellem miatt, mint a baba, és vártam, ébredjen már, úgy fájt a mellem.

Egyébként az alvástréning csecsemőkkel kegyetlenség. Szüksége van rád, és olyan gyorsan meg fog nőni!

2018. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel annak ellenére, hogy szerintem vannak jó dolgok a suttogóban. De nem az etetés része egy szoptatott babánál. Amúgy úgy emlékszem a könyv 8 hós kortól ajánlja. Egyébként én elaltatásnál alkalmaztam a módszert, 3 hósan, hogy ne kelljen járkálni vele mert nagyon elhúzódott az altatás, mert elkezdett arra felébredni hogy letettem. Ha éjjel megébredt, és enni akart, akkor evett. Egy rosszabb evő babánál veszélyesnek is találom egyébként, nem biztos, hogy nappal bepótolja az evést. Aztán ha nem hízik akkor tápszert ajánlgatnak, annyi is a szoptatásnak..
2018. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat.


Második baba van ùton. Az elsôvel 2 èven àt nem aludtunk, most 3 évesen is minden éjszaka kelt 1x-2x.

Most szeretném másképp csinálni, mert teljesen kimerültünk. Ezért olvasom a könyvet...

2018. febr. 6. 15:24
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Szerintem ezt nem lehet jól vagy rosszul csinálni. Az egyik baba jó alvó, a másik nem. Tapasztalataim szerint ez nem a szülőkön, vagy az altatási szokásokon múlik.

A rossz alvóval szenvedhetsz, bármit kipróbálhatsz, akkor sem fog jól aludni. A jó alvó alszik zajban, fényben, stb.

Ha ilyen egyszerű lenne, ha lenne valóban működő alvástréning, nem lennének kialvatlan anyák...

2018. febr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!