Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2,5 éves bölcsöde után kezelhe...

2,5 éves bölcsöde után kezelhetetlen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már többször gondolkodtam rajta,hogy megpróbálok segítséget kérni,mert egyszerűen tanácstalan vagyok...2,5 éves leányzónk március óta bölcsis,még egyenlőre csak fél napos. Délben mindig én hozom el. A gond az,hogy borzalmasan fel van pörögve és teljes mértékben kezelhetetlen...

Délelöttönként jót játszik, ha megyek érte alig akar odajönni hozzám már az öltözés is herce hurca. Az utcán motorral/szaladva mint az őrült, meg sem áll már el sem engedhetem a kezét mert abszolút nem fogad szót. 2 perc az út de alig várom hogy hazaérjünk...

Itthon is teljesen kezelhetetlen,alig bírom lefektetni, fél óra ugrálás,csapkodás,könnyek nélküli ordítás következik...

Mire kidől már én is kész vagyok,két órát alszik, legtöbbször kelteni kell és alig bírom kirobbantani az ágyból. Egyébként a a napjaink általában mindig rendezettek, éjszakai alvás ennek a teljesen ellentétje. Összebújás,puszi,jóéjt,simi és szépen 10-15 perc alatt elalszik.

Sokféle megközelítést próbáltam már, tudom,hogy neki is idő kell még átáll,nade már kezd kicsit sok lenni,hogy kb 2. hónapja ez megy... esetleg ötlet valakinek?? Hasonló cipő??



2018. jún. 29. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem az van, hogy túlfárad délelőtt, azért pörög? Lehet ott kellene aludnia ebéd után.
2018. jún. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Ott elnyomja a feszültséget, félelmet, próbál beilleszkedni, otthon pedig kiadja magából, amit fél napig elnyomott.
2018. jún. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Túl fáradt, túlpörög.

Próbálták már a bennt altatni?

A déli hazahozatal nagyon megtöri a napját. Hasznos időt végülis így sem tudtok többet együtt tölteni. Az "örjöngés" szerintem inkább neked szól. Így adja ki magából a feszültséget.

Ha bennt altatnák, lehet többet tudna aludni. Nem garantált, hogy így egy teljesen nyugodt gyereket viszel haza, de talán könnyebb lenne vele, ha nem annyira álmos.

2018. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

Szia, ennek két oka lehet: vagy fel van pörögve a bölcsi után, mert hullafáradt és sok neki az inger, vagy az a baja, hogy bosszút áll, amiért te otthagytad.


Azzal teszel neki jót, ha tiszteletben tartod a hangulatát, azaz, mint megingathatatlan, szerető bástya állsz mellette. Ne fektesd le erőszakkal, hagyd, hogy lazuljon a maga kedve szerint, ne foglalkoztasd délután, nyújts neki biztonságot és figyeld a hangulatát!


Ha kell, ölben vidd inkább haza, akkor te sem leszel feszült, és ő is le tud nyugodni. Így nem azt a jelent kapja, hogy otthagyod a bölcsiben, majd tök ideg vagy tőle, amikor végre taliztok.


Nem laikusként írom mindezt, gondolkozz el rajta!

2018. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


De! Valóban túlpörög,mióta kint játszanak egész délelőtt egyszerűen annyira sok a sok mozgás,a társaság a más környezet. A nyári nyitvatartás és szabadságolások miatt nyár végén-szeptemberben tudjuk elkezdeni az egész napot,az ottani altatást mert vagy az ö gondozónénije lesz szabin vagy a bölcsi zár be vagy -mint most is- 1 gondozó van 12 gyerekre és úgy segitenek be napközben másik csoportból. De a lényeg,hogy nem tudom hogyan segítsem az átállást. Az alvást nem hagyhatom el,nem hagyhatom rá sem. Mert az a másik véglet( túlpörgött álmos nyűgös) .


Volt már 1-1 sikerélmény,nyugodtabb hazaérkezés&alvás de nincsenek közös pontok,inkább hangulat kérdése és véletlen szerencse.

2018. jún. 29. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!