Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortól olvastatok mesét...

Mikortól olvastatok mesét babátoknak?

Figyelt kérdés
Én semmit se tartok korainak, 1 hónaposan kezdtem én el bár így még nem altatási céllal.
2018. júl. 9. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Kb 2 évesen.

Akkor már figyelt is.

5,5 éves, a mai napig igényli.

2018. júl. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
2-3 hónapos korától olvasok neki minden nap. kezdetben a saját szórakoztatásomra olvasott könyvet olvastam fel hangosan, aztán volt egy korszak,amikor csak leporellóból ment, mert mindig kiszedte a kezemből és csak a képek voltak fontosak. kb 2 éves korától pedig "rendesen" lehet neki olvasni hosszabb-rövidebb meséket, 4,5 éves korától pedig igényli a folytatásos sztorikat (Pl Mary Poppins, Narnia, Tündér Lala, stb)
2018. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Valószínű két éves kora körül kezdjük, mert másfél évesen még nem figyel rá.

Az illusztrációkat figyelni, de a mesét nem. Nem várja meg, míg elmesélem az oldalt.


Úgyhogy inkább csak valami mondókát éneklek el neki elalváskor, arra figyel.

2018. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 és fél éves, most kezdi el érdekelni. Korábban is próbálkoztam, de csak kitépte a kezemből a könyvet, ès eltépte a lapokat. A próza még nem nagyon megy, a versek, mondókák inkább. Pl.Altató, Bóbita, Öreg néne őzikéje.
2018. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Mikortól aktívan mozgott a hasamban. Onnantól minden nap. Ma már 2 éves nagylány,sok könyve van,igényli is a verseket,meséket.
2018. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Irodalom tagozatos voltam, imádok olvasni. Egész pici korában olvastam, majd ez 1 éves kora körül megszakadt. A könyv csak annyiban érdekelte, hogy összegyűrje vagy eltépje. 1.5 éves volt, mikor valóban esti mese volt a cél. Szerencsére imádja hallgatni. Két éves, de már van egy kis könyvtára. Boribon a minden!
2018. júl. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Konkrétan esti mesét 2 éves korától.

Előtte többnyire csak leporellókat versekkel, mondókákkal.

14 hónaposan kezdte érdekelni a szöveg is, nem csak a kép.

2018. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A nagynak 8 hónaposan kezdtem leporellókkal, 1 évesen már rendesen esti mese jelleggel hosszabb könyveket. Októberben lesz 4 éves és most is a napi rutin része, nagyon szeretjük mindketten.

A kicsi 14,5 hónapos, kb. 2 hete nem eszi a könyveket, de egyből úgy kezdte, hogy a vékony laposakat is gyönyörűen lapozza. Most kezd körülöttünk sürgölődni az esti mesénél, úgyhogy lassan közösen olvasunk.

2018. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En sokszor olvasgattam neki, de konkretan alvashoz 2.5 eves kora ota igenyli. De nem alszik el bele nezegeti velem a kepeket, neha belekerdez, kommental, de jol lehet vele haladni a konyvekkel.
2018. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kb 8 hónapos volt mikor megkedvelt egy verses mesét, úgy 10 versszakból áll leporellós könyvön. Hozza hogy olvassuk, már kívülről tudom és ha olyan helyzet van amikor meg kell nyugtatni vagy elterelni a figyelmét csak belekezdek és rögtön csönd van és figyel.
2018. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!