Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 éves fiam amióta leszokott...

4 éves fiam amióta leszokott a cumiról nagyon nehezen bír elaludni délután, viszont még igényelné az alvást. Fog ez változni?

Figyelt kérdés

kb. 1 hónapja nem cumizik. Nem erőszakkal lett elvéve tőle, kérdeztem, hogy nem tudna-e már nélküle elaludni, most hogy már ilyen nagy fiú (4 éves lett), ő azt mondta hogy de igen, és valóban aznaptól nem használja. Saját magától odaadta az öccsének (1 éves), hogy neki már nem kell, legyen az övé.

Este nincs gond az elalvással, de délután azóta nagyon nehezen alszik el, van hogy egy óra is amire nagy nehezen elalszik, vagy el sem alszik. Egy napot elvan úgy, hogy nem aludt délután, de második nap már nagyon nyűgös, ingerlékeny, hisztis lesz tőle. Félek, hogy szeptembertől ha elkezdődik az ovi mi lesz, ott hogy fog majd bírni elaludni. Fog ez változni? Meg fogja szokni jobban és akkor majd délután is könnyebben megy az elalvás? Vagy ezentúl már így lesz, hogy nem vagy nagyon keveset fog délután aludni? Amíg cumizott minden nap aludt délután másfél-két órát gond nélkül.

Vagy ne tegyem le aludni délután, hanem este feküdjön le hamarabb?

Volt valakinek hasonló?


2018. aug. 4. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem nem volt ilyen szitum, de nagyon sok gyerek 4 evesen mar nem alszik delutan, vagy csak nagyon ritkan. A lanyom 4 evesen 1-2 hetente egyszer ha aludt, a fiam kb 2,5 eves kora ota nem igenyli. O is nyuglodott, forgolodott es vegul el se aludt ugyhogy nem eroltettem. Korabban fekszik le este, ez igy jo neki. Ejjel alszik jo 12 orat.
2018. aug. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi 3 eves kora elott vettuk el.a.cumit (megbeszeltuk elore vele es kozos megegyezessel) de kb azota nem alszik napkozben....az oviban alszik de itthon nem....talan nalatok se lesz gond az ovi
2018. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!