Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez baj?

Szerintetek ez baj?

Figyelt kérdés

szerintetek az nagy baj ha mar 20(majdnem 21) evesen azt erzem hogy gyereket akarok? igazabol az anyagiak is jok (lakas,kocsik,munkahelyek mind megvannak) Es en ugy erzem hogy keszen allok ra... de vajon nem gaz ilyen fiatalon mar ezen gondolkozni...Es mert van az hogy altalaban a nok hamarabb erzik magukat kesznek mint a ferfiak? a ferfiak mert felnek ettol?

van rajtam kivul mas is aki mar nagyon fiatalon akart gyereket? es ha igen hany evesen?


2019. aug. 2. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen mentem férjhez, azonnal szerettünk volna kisbabát. Sokat vártunk végül az elsőre, de nem rajtunk múlt. 😊
2019. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már 18 évesen szerettem volna. 🥰 De csak 24 évesen lett minden feltétel adott hozzá. Nekem az anyaság az élet csúcsa. Dobálhatjátok rám a követ 😂😂
2019. aug. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
En kb 24evesen ereztem ezt az erzest eloszor, de legbelul meg nem alltam keszen, 31evesen lettem anya, de meg akkor sem volt minden "feltetel" tokeletes.
2019. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Én 23 éves voltam, amikor úgy igazán gyereket szerettem volna. De még túl fiatal voltam, az akkori kapcsolatom is elég friss volt még és anyagilag sem úgy álltunk. 34 évesen született meg a kislányom. Amúgy teljesen normális, hogy így érzel, dolgoznak a hormonok. A férfiak később érnek. Azért félnek, mert tudják, hogy akkor sok mindenről le kell mondaniuk. Az apaságtól is tartanak, meg hogy anyagilag minden rendben legyen, hiszen ez nagy részben az ő felelősségük. Szerencséd van, hogy ennyi idősen van saját lakás, autó, de a párkapcsolatodról semmit nem írtál. Pedig az is nagyon fontos, hogy milyen régóta vagytok együtt és hogy ő hogy áll ehhez a dologhoz.
2019. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
en is ugy erzem hogy anyanak lehet a legjobb lenni. Hogy boldogabb percek biztos nincsenek. de nekem nincs gyerekem de viszont nagyon sok a tapasztalatom. foleg az utobbi 3 es fel evben mikor megszuletett a keresztfiam. tesommal meg egyutt laktunk akkoriban es jott a pici es jo forman felig(vagy akar haromnegyedig) en neveltem, gondjat viseltem ugy hogy a tesomnak semmi dolga nem volt csak az eszaka de a nap tobbi orajaban szinte velem volt. (igy alakult) es azt erzem hogy szinte a sajat fiam is lehetne annyira szeretem (es egyebkent a parom ugy szinten imadja mintha a sajatja lenne)... es felmerul bennem az a kerdes ha ot ennyire tudom szeretni akkor a sajatommat hogy fogom? lehet ennel jobban is szeretni valakit? Es azt sem ertem igazan hogy a parom (23 eves) a keresztfiunknal o is igy erzi de viszont sajattol meg fel... a multkor mondta hogy akkor probalkozzunk de automatikusan kirantja mielott elmegy... azt mondja hogy nem akarattal csinalja hanem mintha a feje ezt sugna a teste meg csinalja... vagy ez csak egy kifogas? lehet egyaltalan "gyakorolni" hogy sikeruljon elmennie bennem? bocs a hulyekerdesekert de osszezavarodtam..
2019. aug. 2. 12:51
 6/12 A kérdező kommentje:
2 es feleve vagyunk egyutt de mar kb 7eve ismerjuk egymast. a kapcsolatunk jo.. vannak kisebb nagyobb veszekedesek de meg aznap kibekulunk mert nem tudunk haragudni egymasra..
2019. aug. 2. 12:53
 7/12 anonim ***** válasza:
2 hónapja lettem 20 évesen anyuka. Mondhat bárki bármit ha meg van minden amire szükség van akkor szerintem nem a kor számít. És tényleg nincs ennél jobb dolog a világon.
2019. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Már 17 éves korom óta szerettem volna ,de most 31 évesen jutottam el oda,hogy vállalhatom. 4 hetes a kisfiam :)
2019. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van. Én 17évesen akartam először. Ezt a hormonos szöveget már sokszor olvastam itt, de őszintén, nekem az azóta eltelt 20évben még sose álltak úgy a hormonjaim, hogy ne akartam volna:) Sajnos még mindig nincs, de utólag visszagondolva ma is pont úgy tudnék saját lakást vásárolni saját pénzből, mint akkor (semennyire), pedig azóta előrébb vagyok egy éettségivel, meg egy diplomával. Annyi változott, hogy akkor még lett volna esélyem albérletet fizetni, ma meg nincs. Én azt látom, hogy hiába dolgozom az anyagi feltételek sose lennének "tökéletesen adottak" ahhoz, hogy egyedül is biztosítani tudjak MINDENT, ketten viszont tök mind1, hogy 20évesek vagytok vagy 40 el lehet tartani egy gyereket. Így az anyagi szempontokat nem tudom figyelembe venni. Bár itt a gyakorin minden gyári munkás többszázret keres és legkésőbb a 18. szülinapján már van saját lakása a valóságban fogalmam sincs hogy csináljátok, mert személyesen egy ilyet se ismerek.

A fenti tapasztalatok miatt én azt gondolom, hogy aki nem tudja elképzelni az életét gyerek nélkül, az ne gondolkodjon sokat, ha van rá lehetősége, mert nem biztos, hogy később is lesz. (Persze, ha el tudod fogadni, hogy nem biztos, hogy lesz, akkor jobb megvárni a lehető legideálisabb körülményeket.)

A férfiak azért "érnek" meg rá később, mert 1. nincs anyai öszönük, 2. nincs időkorlát, tehát nem ketyeg a biológiai órájuk(hiába vagy fiatal, a szervezeted "tudja", hogy ez nem marad így örökké), 3. nehezebben bírják a kötöttséget, fészekrakó ösztönük sincs, 4. ebből az egészből nekik a "háttér biztosítása" van tudat alatt "beépítve", és félnek, hogy nem tudják biztosítani, tehát beindul a vészcsengő, hogy ne vállaljon felelősséget, mert nem tud eleget tenni.

Neked azt tanácsolom, hogy azt azért mindenképpen várd meg, hogy a párod is akarja (tudatt alatt is.) Értsd, ne szakítsa meg. Ne akarj trükközni, mert könnyen úgy járhatsz, hogy lesz gyereked, de párod már nem, és azt visszafordítani már nem tudod. A leírás alapján azért az nem olyan hosszú idő (még ha most úgy is tűnik), hogy ne lehessen kivárni.

2019. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
23 vagyok most 5 hónapos a kislányom. Nekünk is minden adott volt a babához. Nagyon élvezem,de nem minden cukorszirup, ahogy sokan beállítják. Az unokatesó az teljesen más, mint a saját. Egy kisbaba cuki,de hatalmas nagy felelősség és anyagilag is nagyon rendben kell lenni, ahhoz,hogyha mondjuk bármilyen tartós betegsége lesz, akkor tudd vinni fejlesztésre,tornára stb. Én is sokkal magabiztosabb voltam az én unokatesóimmal másfél éves és 1 hónapos a pici,mint a sajátommal az elején. Ha a párod nem akarja még védekezzetek,mert nehéz egy babával egyedül. Szerencsére a lányomnak a legjobb apa jutott, de ő akarta volna már hamarabb is. Kívánok nektek minden jót és hátha a párod egyszer úgy kel, hogy ő is szeretne egy picit. :)
2019. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!