Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pihenőszékbe mikortól lehet...

Pihenőszékbe mikortól lehet tenni a babát?

Figyelt kérdés
Nem ülő helyzetben gondoltam, hanem hátrább döntve. Mennyi idős kortól? Persze nem órákra, hanem csak pl, amíg összedobok egy ebédet vagy zuhanyzok és viszem magammal a fürdőbe... Azt írja a dobozon, hogy újszülött kortól, de másoktól meg azt hallottam, hogy 2 hónapnál előbb ne tegyem bele
2019. aug. 8. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Újszülött kortól. Én 2 hetesen beletettem mindkettőt. Dönthető volt a pihiszék.
2019. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dobozon az van, hogy 0+, akkor újszülött kortól.
2019. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ilyenünk van, hintáztatható is:

[link]

2019. aug. 8. 10:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet újszülött kortól, ha olyan. Mi nem vettünk, eddig nem is volt baj mert úgysem maradt meg ébren máshol csak kézben, de mostmár megmarad, lassan 3 hónapos, és csak most fogunk venni, csak most lesz értelme beletenni. (ezt csak mint tapasztalat írom, hogy eleinte nem biztos, hogy szükséges- de bele lehet tenni, minden baba más.)
2019. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan beleteheted , dontve
2019. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázat, azért mert egy termékre rá van írva a 0+ kortól, nem jelenti azt hogy jó is neki. Most nem a pihiszékre gondolok, hanem a kengurura pl. Olcsó, újszülött kortól alkalmazható, csak épp nem egészséges a babának 🙄
2019. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy biztonságosabbnak érzed, várd meg a 2 hónapot. Gondolom azért mert akkora már valamennyire szokták tartani a fejüket.
2019. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 6-os válaszolónak, attól hogy valami 0+-os, az nem azt jelenti, hogy jó is a babának annyi idős korban. Nagy kárt nyilván nem teszel benne, ha belefekteted, mert ha valami bajt okozna minden babánál, akkor már rég betiltották volna. Viszont tény, hogy nagyon nem ideális pozíció ez (döntve sem) a pici babák számára, és lehetséges (hangsúlyozom, lehetséges csak), hogy később lesz valamilyen hátránya belőle, ha sokat van benne.

Napi párszor 10 perc persze nem hiszem, hogy árt, csak ebben sok kisbaba megnyugszik, elvan, elalszik, és a 10 percből sok családban az lesz, hogy a nap felében ebben van a baba, különben sír.


Mi járunk gyógytornászhoz, valamint van egy konduktor ismerősünk, mindketten ellenzik a pihenőszéket, anatómiai szempontból egyszerűen nem jó a babának. Aztán hogy később lesz-e ebből baja, az függ a babától, a széktípustól, a benne töltött időtől, attól hogy a későbbiekben hogyan terhelődik a gerince stb... lehet, hogy felnőttkorban jön elő valamilyen probléma.


Mondom ésszerűen használva, rövid időkre biztos nem lesz belőle baj. Mi is használunk pl. autós hordozót, ami szintén nem jó, de hát a szükség felülírja ezt.


És igen, hasonló a helyzet a kenguruval - újszülöttkortól ajánlják, de a szakemberek szerint valójában semmilyen életkorban nem ajánlott...

2019. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl hosszú időre lehet benne újszülött kortól.
2019. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem mind két gyermekem pár napos korától használta napi többszöri is az ilyen jellegű babahintát.Az öledbe is kb. ilyen pózban van, nálunk sokat aludtak benne, mi nagyon kihasználtuk, majd később ebben etettem őket.
2019. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!